Vstavaná práčka so sušičkou do kuchyne

Ahojte, som tu celkom nová a trochu sa ešte musím zorientovať, ale už teraz viem, že tu strávim nejednu hodinu :D Plánujeme kuchyňu a z dispozičných dôvodov sme sa rozhodli zabudovať práčku do kuchynskej linky. Kedže bývame na paneláku a sušenie v chladnejších mesiacoch je mierne povedané komplikované :), tak uvažujem namiesto vstavanej práčky nad kúpou vstavanej práčky so sušičkou. Viem, že názory na 2v1 sú skôr negatívne, ale zaujíma ma skôr praktická skúsenosť a konkrétne produkty. Už som sa rozhliadala v elektroobchodoch, ceny za takéto spotrebiče sú dosť vysoké a energetická trieda je prevažne B. Má niekto práčku so sušičkou zabudovanú v kuchynskej linke? Ak áno, aký typ, značku, na čo si treba dávať pozor, akú áno, akú nie, proste každá skúsenosť dobrá. Ďakujem všetkým už vopred.
Odpovedať
@bambulka278 značku neporadím, mám len praktické skúsenosti, V Aglicku su práčky a sušičky bežne vstavané v kuchynskej linke, keďže tam v kupelni nemôže byť el. zástrčka, a práčovnú (osobitnú miestnosť) má málokto. Pri sušičkách je problém s odvodom pár a kondenzu, na to si treba dať pozor, aby pri sušení ste nemali parnú saunu v kuchyni. Na Slovensku je to nezvyk - práčka v kuchyni, ale prakticky to nebol problém, len pri žmýkaní, ak to chytilo nejaké vibrácie. tak padali veci z kuchynskej linky.
Odpovedať
Ako vážne padali veci z kuchynskej linky?? :-o Nie sú teraz už tie zabudované práčky vybavené nejak, aby vibrácie tlmili? Fuuu, tak teraz neviem no :-|
Odpovedať
@bambulka278 presne toto som doteraz riesila. tiez som chcela do novej kuchyne 2v1, ale aj samotny predajca, aj kuchynske studio ma odhovorilo. susicku by som pouzila len v zime, a asi len na postelne a uteraky. inak treba pradlo triedit. ja som chcela bosch, stala okolo 800-900€, nakoniec som vzala len pracku bosch, som spokojna, vyzmyka takmer do sucha, vobec ju ani nepocut, nie ze este skace =-) . urcite odporucam aj ked taktiez nebola najlacnejsia.
Odpovedať
Ahoj, odhovorili ťa z akého dôvodu? V mojom okolí kamošky, čo majú sušičku si to nevedia vynachváliť, aj ked je pravda, že všetky bývajú na dome a majú samostatnú sušičku. môžem sa opýtať na názov práčky a koľko ťa vyšla? Díky moc :-)
Odpovedať
@bambulka278 2 in 1 ma jeden problem. Pranie ma kapacitu az 6 kil, susenie max polovicu z toho. Takze operies jednu pracku, polovicu pradla vyberies, das niekde inde susit alebo odlozis bokom a vysusis prvu polovicu. Ked ta vyschne das susit druhu polovicu. Cely tento cyklus trva cca 6 hodin ale skor viac. Takze jedna varka sa operie a vysusi za pol dna. Prides z roboty o strtej, pred polnocou mozes skladat posledne pradlo...
Odpovedať
@bambulka278 odhovorili presne z toho dovodu, co pise zita. plus ma ovela vyssiu spotrebu ci uz vody alebo elektriky. a samostatna susicka vseobecne ma lepsie parametre ako 2v1, lepsie vysusi vraj. nechala som si miesto v vstavanej skrini, do buducna. kupovala som ju tu: https://www.e-spotrebice.sk/9571-bosc... cena malinko nizsia, ale brala som veci za 3300€.
Odpovedať
Mala som to takto kedysi riesene v kuchyni. Nie je to idealne, ale da sa to prezit. Spotrebice 2v1 nemaju vacsinou dobre parametre. Ta susicka potom nie je kondenzacna, ale to susenie spotrebovava dost vody (viac ako na pranie). Veci som mavala pokrkvane (davala som tam toho vela), lebo cela varka sa tam nezmesti. Ale najvacsi problem bol v tom, ze v kuchyni sa chces pohybovat a nemat otvorene dvierka. Ale ked doperie pracka, je idealne ak teda nechces mat v nej plesne, nechat ju do rana otvorenu a nechat vysusit bubon aj priecinok na pranie. Takze tie dvierka mi stale zavadzali. Inak co sa tyka hlucnosti to bolo ok. Takze ak do kuchynskej linky, tak niekde zboku tak, aby tam nemuseli byt dvierka, resp. ak budu otvorene, aby nezavadzali. Ale odporucam radsej kupit pracku zabudovanu a kondenzacnu susicku umiestnit kdekolvek inde v byte (je to vec na nezaplatenie). Napriklad aj do vstavanej skrine, niekam za dvere...
Odpovedať
@manilla Díky za link,tiež som uvažovala to šupnúť do vstavanej skrine, ale jediná, čo pripadá do úvahy je v obývačke, tak to by asi nebolo najšťastnejšie riešenie :-D, možno ju dám nakoniec na balkon :-D :-D :-D
Odpovedať
Ďakujem baby za komenty, tak nakoniec dám teda zabudovať iba tú práčku a sušičku, ak sa pošťastí a nájdem jej miesto, by som zakomponovala neskôr niekde inde :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@manilla a ked doperie, nechavas dvierka otvorene? A v kuchyni mas dlazbu? Nestalo sa, ze by ti pracka vytiekla? Kolko rokov ju tak mas?
Odpovedať
@bambulka278 v kuchyni mam pracku teraz 2 roky, dlazbu nemam, mam vodeodolnu laminatovu podlahu. pracka ma aqua stop, nikdy ani predtym sa mi nestalo ze by vytiekla =-) ked doperie, necham chvilu otvorene, vyberiem a vysusim aj suflik kam sa dava prasok, a ked uschne, zavriem. mam ju v rohu, cize pracku nevidno aj ked je pootvorena, mam pred nou polostrov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?