Viem urobiť vývod digestora, ak je dom už zateplený?

Profilova fotka
Ahojte,chcem sa opýtať či sa dá urobiť vývod digestora cez stenu ak už je dom zatepleny?A či je tu niekto kto nemá vôbec digestor🤗Ďakujem
Odpovedať
@mimka1982 ano da. Staci jadrovy vrtak vhodného priemeru, prevrta sa stena a zalozi sa do nej vzduchovod. Len potom treba dat tesnu klapu aby nezafukovalo dnu, vyvod vyspadovat aby kondenz odtekal von a dobre vybrat externy kus na vyvode aby kondenz netiekol po fasade a aby para nespinila fasadu.
Odpovedať
Nemam vobec, v predoslom dome som mala, pouzivala som prevazne na osvetlenie varnej dosky nakolko mi dost vadil hluk. Je pravda ze sme ten ostrovcekovy digestor kupovali v roku 2005, urcite vyvoj postupil a su menej hlucne. Do druheho domu sme nedali, a zatial mi nechyba.
Odpovedať
Profilova fotka
digestor ano, ale bez vyvodu, iba recirkulacny + uhlikove filtre...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy aj nad týmto som rozmýšľala ale ako je to s parou?Vytiahne to aj paru?
Odpovedať
Profilova fotka
@peonko máte nádherný domček 👍ja budem mať nad varnou doskou skrinku ,,tak kvôli pare sa bojím nedať žiaden digestor🙄
Odpovedať
@mimka1982 Ja som tiez robil dieru az po zatepleni a to tak,ze som bural opatrne zvnutra von,az som za dostal po zateplenie.To som prepichol tenkym vrtakom az presiel von,a tym mi na fasade oznacil miesto,kde som vyrezal postupne zvonku otvor.
Odpovedať
@mimka1982 my máme síce vývod z digestora, ale teraz to pokladám za zbytočnosť. Mastnoty sa aj tak musia zachytávať filtračnou vložkou a paru ventilátor rozfúka do celého priestoru. Dokonca nám to pomáha zvyšovať veľmi nízku vlhkosť v dome najmä cez zimu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?