Sušička a čistenie tepelného výmenníka

ako cistite tepelny vymenik?cistime casto,klasika povysava sa ,ale dost sa to uz zanieslo medzitymi mriezkami ,ako tak som to 20min sparadlom vyberal lebo to tam je ako keby upecene ,vrazene ,ze sa to neda povysavat..cim to cistite?nejake lepsie riesenie by sa mi zislo
Odpovedať
Nemas taky kefovy nastavec na vysavac? Ja s tym vysavam vymennik na chladnicke. Chlpy spiny vyduria, vysavac ich odsaje
Odpovedať
@zita19 jasne ze mam to bolo v tych medzierkach a naplne a nic...sparadlom.som to vyberal 20min.
Odpovedať
@rado220 tiež šparadlujem. Ale podla mňa je toto iba také povrchové. Niekde som čítala že vyniesť sušičku von, od montovať zadok a vystriekať hadicou. Ja to mam už vnútri riadne zanesené, vidím keď do toho zasvietim baterkou.
Odpovedať
@mateson ""Niekde som čítala že vyniesť sušičku von, od montovať zadok a vystriekať hadicou""" To máš z rádia JEREVAN??? Takú hlúposť som dávno nečítal ;-) Vyfúkať vzduchom, /kompresorom/ ale nie VODOU!!!!!! Ale ak chceš kúpiť novú SUŠ-ku tak prosím... :-D
Odpovedať
@technik007 ja som nepovedala, že som to urobila. Prisahám 🙂 ,že som to čítala a nie raz. Ked pohladáš, nájdeš to aj ty. Tiež ma tá voda prekvapila, ale fakt to tam bolo.
Odpovedať
@mateson ..ale ani ja som nenapísal že si to robila, iba som napísal že je to blbosť vyčítaná /odpočutá/ z rádia JEREVAN :-D ..Ja to hľadať nebudem lebo je to blbosť ;-) .. Vyfúkať áno ale vzduchom...Nie vodou ]-( :-D :-D Nemusíš mi prisahať, ja Ti verím ;-) , ako mojej polovičke :-D :-D
Odpovedať
Pred kondenzátorom mám presne narezaný 1cm jemny penovy filter!Po každej sušeni to prepláchnem!Odvtedy už nemám zanesene hliníkove rebrá!Predtým som čistil zubnou kefkou a visávačom!
Odpovedať
Takto nejak!Občas ajtak povysávam!
Odpovedať
@kawasakikx250 a nemoze sa to tam nejak chytit?a zacat horiet??
Odpovedať
@rado220 Nie.Tak by zhorelo všetko!Existujú modely, mislím Bosch.Ktoré to majú origi.
Odpovedať
ako cistim? nijak. kupil som boschku (ktora ma samocistiaci vymennik), aby som nemusel riesit taketo veci 8-)
Odpovedať
@mayo7 môžeš dat link ktorú konkrétne máš?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kawasakikx250 penový filter máš s čoho? Poprípade gramáž? Dík
Odpovedať
@kawasakikx250 Detto to mám aj ja origo na mojej... Po každom sušení vylejem vodu,vyčístím dverový filter ako aj spodný pred výmenníkom, preperiem. Ak je zanesený SUŠ-kou nepohnem kým to nie je čisté. Upozornia ma na to kontrolky filtrov a kontrolka náplne nádoby s vodou. ;-)
Odpovedať
@logo22 Je to asi klasika,čalunický!Nesmie to byť riedky,lebo nema potom účinok!Samo čistiaci som nechcel.Po čase sa tiež zanesú a sám doma už len tažko vičistíš!Suseda mám opravára praček tak mi poradil a funguje to.4 roky máme Samsung a stále čisty vimenník!
Odpovedať
Aj gorenje ma tak. Nahradny penovy filter, aby som ho mohla preprat a prestriedat, som si podla povodneho dala presne vyrezat v akvaristike ze par centov
Odpovedať
@mateson https://bit.ly/2OmBg4P
Odpovedať
@mayo7 dík
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?