Robotický vysávač s mopom - odporúčania

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý zháňam robotický vysávač s mopom...viete mi poradiť....dskujem
Odpovedať
1
2
@iamriso Tak si mal možno len šťastie, že ti to nezastavili na colnici. Z číny toho objednávam veľa, takže viem ako to funguje 😉 A nevravím o cle ale dph, clo sa pri takmer všetkých elektronických zariadeniach neplatí. Plus ak si to pani dá poslať cez kuriérsku službu, tak si môže byť na 10000 % istá, že bude platiť dph a aj vysoký poplatok okolo 30+€ za zastupovanie v colnom konaní. A ak cez poštu, tak to je o šťastí, ale čím väčší a ťažší balík, tým omnoho väčšia šanca, že na to na pošte zastavia a bude treba "precliť"
Odpovedať
@playandwin - gearbest maval EU priority line, banggood mal tiez nejaky EU shipping. Oboje boli bez colneho konania, ziadne doplatky (ci uz to slo z ciny, hongkongu a podobne). Samozrejme si si mohol zvolit aj iny typ shippingu - drahsi a rychlejsi DHL napriklad. Ale tam to uz bolo ako pises. Cize staci vediet co, odkial a ako, a DPHcke pri dovoze sa vyhnes s prehladom, lebo to za teba vyriesi uz predajca a vsetko je zohladnene v cene za ktoru to kupis. A kedze oba produkty mnou spomenute skor su v CZ sklade, cela tato debata sa toho netyka.
Odpovedať
@playandwin netáraj!!! Za posledné 2 roky čo objednávam drahšie veci z gearb a bang nikdy som neplatil DPH. Ak ti stopli vysavač alebo mobil je iba tvoja nešikovnosť, že si si zvolil blbú dopravu. Aj u mobilov a podobných vecí máš možnosť dopravy EU priority line a pri tejto doprave ti DPH rieši predajca. Samozrejme, že u niektorých vecí je táto doprava spoplatnená (neplatil som viac ako 5€&) ale ty chceš ušetriť a dáš si poštou free tak sa nečuduj. Ak predajca deklaruje výrobnú cenu napr. MT a z toho v eu odvedie DPH tak je cena super. Ak si to chceš riešiť sám tak na Sk ti vypočítajú z predajnej ceny. A to som objednával aj takýto ventilátor: https://www.banggood.com/Rosou-SS4-In... ešte v tej dobe z Číny a prišiel mi kuriérom a neplatil som ani prd navyše.
Odpovedať
a zabudol som napísať že vysávač xiaomi S55 som kupoval v 3/2019 za cenu 319€ zo španielskeho skladu cez aliexpress. V tej dobe ho mall ponúkal za cca 500€ a najlacnejší bol na heureke cca 440€. Jediné čo som na ňom menil je motorček čo točí laser, ktorý som kúpil na ali 2ks za 8€. Jeden som vymenil a druhý je rezerva ak by odišiel zas alebo kamarátovi čo ma tiež S55. Nech počítam ako počítam, tak v tej dobe som ho kúpil o 120€ lacnejšie a do opravy som investoval 4€. Neoplatilo sa to? A nakoniec som urobil aj preklad a vysávač mi kecá pekne po Slovensky.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?