Roboticky vysavac ano/nie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, viem, je tu viac diskusii, ktore som citala. Mam vsak konkretne otazky. Zvazujem kupu vysavaca. Sme 4-5 clenna rodina, rodinny dom cca 180-190m2. Nakolkom som onko pacient riesila som upratovanie. Rada by som znizila intenzitu na raz za 2 tyzdne. Kedze deti su mensie deti, vysavanie je nutnejsie castejsie. Preto sa chcem spytat: 1.Ako ste spokojny s vysavacom co mate? Ak sa da napisete typ co mate. 2.Kupili by ste si ho znova? 3. Mop - ano/nie 4.Kolko asi vysava miestnost 30m? Viem, ze zalezi od zaspinenia, ide o bezne necistoty napr.kuchyne? 5.Predpokladam, ze to spusta alarm ked je zapnuty a spusti sa vysavac? 5. Pod aky priestor sa vysavac vojde? Stolicka ma napr. 20 cm? 6. Predpokladam, ze mensie vyskove rozdiely zvlada? Podlaha/koberec. Dlazba/parkety. 6. Planujem vysavat obyvacku, kuchynu a chodbu. Ostatne izby sy zvycajne OK. Prepacte, ze tolko otazok, ale mam radsej tu ako niekde na nete. Dakukem vopred za odpovede. Rozmyslam nad tymito dvoma:
Odpovedať
1
2
@lenka_21 Umyva len ked tam nacvaknem taky nadstavec s mopom. Inak je to klasicky vysavac. Kefa je v pohode, nejak extra ju necistim, resp. skor vobec, nie je treba. Nastavovanie vysavaca je uplne jednoduche, bez problemov to dava aj moja anti-technicka manzelka. Pekne na mape (ako dal @skpeter) vidis kam ho chces poslat, kde je a co uz urobil. Akurat pocitaj s tym, ze aplikacia je len v anglictine. Resp. nie je tam SK ani CZ. A vysavac tiez rozprava iba anglicky. Ale kedze je to viac menej "obrazkova" aplikacia, tak ti to nemusi az tak vadit.
Odpovedať
@lenka_21 este si sa pytala na cistenie kefy. Dlhe vlasy sa mi natocili na tu hlavnu kefu co je zospodu na tycku. Takze som ju musela odpojit a noznickami povystrihovat.
Odpovedať
my mame irobot roomba 696...mop nema tak to neviem hodnotit..mame bungalov 180m2 a pustame ho denne, zvykneme zabudnut otvorene dvere na umyvacke a v pohode pod tym prejde takze tipujem na vysku tych 10-12 cm ze ma...prechody z dlazby na koberec zvlada v pohode (ine neviem posudit vsade mame dlazbu) denne pochodi tych 90m2 urcite...ono sa to nezda ale pozbiera toho veeelmi vela clovek ked pozrie do nadrzky ani by nepovedal...ako bolo spominane v izbach by mu trebalo vela veci odpratat tak tam vysavame klasickym vysavacom...90% casu ho pouziva na tu dennu cast kuchyna, obyvacka, chodba, a zadverie ale za mna urcite dobry pomocnik
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore @wivik @matusmino @slavoslav @shadowmilan @danculd @goldway @kyselinocka @miroslava18 @skpeter @svetlo1 @kmartin44 dakujem vsetkym za pomoc, precitane, napozerane a aj objednane!
Odpovedať
@lenka_21 a ktory konkretne?
Odpovedať
My máme Xiaomi, Tiež ten starší model bez mopu. Som maximálne spokojná. Máme psa v dome a aj na chlpy je to ideálne. Prechody zvláda bez problémov. Jediný problém má s čiernobielym kobercom. Kefa sa čistí úplne jednoducho, ja ju musím často, lebo sme tu dlhovlasí a vlasy sa namotavaju na kefu. Výška nábytku pod ktorý sa vopchá je tuším 10, alebo 12cm. To je tam niekde uvedené pri jednotlivých modeloch.
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik Xiaomi Robocorp S5 max...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 my mame xiomi bez mopu a manzelka si ho nevie vynachvalit. Pusta ho pomaly kazdy den, ked sme v praci a potom uz len raz za tyzdne ona poriadne povysva, niekedy iba raz za dva tyzdne. No kedze "cinan" ako ho my volame vysava kazdy den, tak je ako taky poriadok stale.
Odpovedať
Profilova fotka
jednoznacne odporucam roboticky vysavac. moja mamina ma roboticky vysavac dokonca aj v byte. je to vyborne, ked ho mozte pustit kazdy den. taktiez mame znacku xiomi
Odpovedať
Tiež uvažujem nad robotickým vysávačom kvôli nášmu extra chlpatému pomeranianovi, ale neviem nikde nájsť odpoveď na otázku, ako sa tieto čudá správajú pri podlahových lištách s výškou 1 cm (dubové, položené po starom - na ležato). Zastaví sa pred nimi, alebo nabehne rovno na stenu? Nerád by som každú chvíľu maľoval... Poradí niekto? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl mas to v popise produktov. xiaomi vacsinou zvladnu prekazku do 2cm.predpokladam ze aj tie romby to mali dat tiez.
Odpovedať
Profilova fotka
Nasa rumba sa snazi vystverat na kolajnice hs portalu (cca 2cm) ked je otvoreny a prejst na terasu. No, zasekne sa tam kedze je to nerovne, myslim ze tie listy zvladne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@milanpl pisu 2 cm ako uvadza @matusmino
Odpovedať
@lenkito10 Hm, tak to nie je dobrá správa. Ide o to, že práve to nechcem. Tým pádom by narazil priamo do steny a tipujem, že gumený nárazník by na nej časom zanechal čiernu šmuhu. Ibaže by bol vysávač taký inteligent a pred stenou by sa zastavil. Tipujem ale, že všetky sa správajú rovnako a bude sa chcieť ku stene dostať čo najbližšie. Alebo sa mýlim? Pre istotu prikladám foto, ako vyzerajú lišty, ktoré nechcem, aby prekonal.
Odpovedať
@milanpl ten vysavač nenarazi do steny plnou rychlostou. Aspom ten čo mam ja nie. Xiaomi myvacum pro. A biely vysavač nenecha čiernu čmuhu. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl su aj take velmi inteligentne, ktore nevrazia, to im vytycis presnu trasu, zadas kde su prekazky, co ma obist.... Ten nas spomali, no navraza sa aj tak dost, ale mame state steny. mozes mu nalepit penove narazniky. My sme na nas nalepili tykadla aby nesiel pod gauc, inak sa tam zakliesnil. Zalezi od typu.
Odpovedať
Máme Xiaomi, ten základ bez mopu ... Dom vysáva už 2,5 roka bez chybičky ... Alarm nespustil nikdy, máme jablotron a v podstate vždy vysáva s aktivovaným alarmom (lebo ho púšťame len keď nie sme doma) ... Dom sme zariaďovali už s tým, že sme na robotický vysávač mysleli ...Všetko nad 10 cm podlezie ... Na posteli sme dali príplatkové nohy a zvyšovali sme ju z 6 na 10,5 cm ... Gauč detto, 12 cm nohy ... Stoličky sme nedávali s tým "tanierom" ale s klasickými nohami ... Na gauči mám nohy z 1 cm hrubého železného profilu (také účka) po celej šírke gauča, prelezie ich bez problémov ...Všade máma parkety a dlažbu, len pred vstupom z domu a na terasu máme koberce + v jednej detskej je koberec ... Všetko nízky vlas, nemá žiadny problém ... Za 2,5 roka sa zasekol 2x, 1x sme do úložného priestoru postele natlačili moc vecí a preglejka sa v strede moc prehla a svetlá výška sa tak znížila, zasekol sa tam :) A druhý krát namotal špagát ... Appku v podstate už ani nepoužívame, manželka ho vždy pred odchodom zapne s manuálne, lebo že to je rýchlejšie, ako keď púšťa appku :D :D Ja používam appku hlavne na "zone cleaning" = to je super. Rozsypem niečo v kuchyni (občas sa mi stane :D ), zapnete appku, na mapke označíte bod, kde ste rozsypali a vysávač sa doteperí a vyznačený štvorec krásne povysáva ... Ale aj to užívame čoraz menej, lebo tyčový bosch vysávač je hneď po ruke ... A ešte som na tom v apke používal manuálne ovládanie s joystickom, mal som to namiesto auta na dialkové :D :D PS: Kefa sa čistí fakt jednoducho. Vyberie sa, s nožnicami prejdeš stredom, troška to vyšpáraš z krajov a je to vybavené ... A aby som nezabudol, na hračkách sa nám zatial nezasekol. Len ich nezmyselne porozmiestňuje po dome, hlavne ked sú nejaké pod gaučom tak ich tlačí pred sebou a nájdeme ich kade tade ... No je to stále pohodlnejšie, ako ich loviť s pod gauča :D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?