Prečo sa tvorí ľad na spodku mrazničky?

Zdravim, v poslednych dnoch sa zacal vytvarat lad na spodku mraznicky, cca. 1cm hruba vrstva. Rozlamem ho, vyberem a na druhy den to iste. Ked to necham tak, zacne pomaly kvapkat cez spodok dveri na podlahu. Dvere som skusal papierom a zda sa, ze dobre tesnia. Cim to moze byt ? Dik
Odpovedať
skontroluj tesnenia, pripadne ci nemas skrizene dvere
Odpovedať
Urcite to bude netesnost.
Odpovedať
@jarosujo nie je to detailné foto ale nad spodnými nádobami na zadnej stene má byť žliebok v strede má otvor,skús ho prepchať drotom, tade má voda odtekať von z chladničky do nádoby kde sa odparuje tesnenie skús prstom či je pružné, stvrdnuté už netesní, natri ho silikonom do chladničky daj baterku a kontroluj kde presvitá svetlo, papierom to nezistíš
Odpovedať
@duzu toto je mrazak, nie chladnicka. Ja to tipujem na zle tesnenie alebo skrizene dverdvierka.
Odpovedať
@zita19 to som prehliadol , to je isto nekvalitným tesnením, v mrazničke sa tvorí ľad len ked sa tam dostane teplý vzduch ktorý skondenzuje a zmrzne, tak otvárať na krátku dobu, dobre je mať nákres čo je kde uložené aby to každý z domácnosti rýchlo našiel, aby sa nemusela často spúšťať
Odpovedať
Toto mi napisali na LG podpore. "Pokud se tvoří led pod spodním šuplíkem, je narušena cirkulace vzduchu. Nejčastěji tomu bývá zamrznutým odtokovým kanálkem. Doporučuji nechat lednici odmrazit." Potom som napisal, ze ziadny kanalik v mraziaku nevidim. Odpisali: "Odtokovy kanálik je zakrytý plastem - není vidět. Z tohoto důvodu je zapotřebí odmrazit celou chladničku." Tak ju celu odmrazim cez vikend a uvidim 🙂
Odpovedať
Len dodam, ze odmrazenie mraziaku pomohlo. Vypol som celu chladnicku, otvoril len mraziak, nechal 4-5 hodin otvorene, utieral vodu, co sa na spodu robila. Podla vsetkeho bol naozaj zamrznuty otvor na vodu, ktory je v mraziaku vzadu za krytom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?