Pracka, susicka, varna doska, rura, umyvacka

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, chcem sa poradit, s priatelkou si ideme zariadovat byt (novostavba). Uz dlhsie pozerame spotrebice roznych vyrobcov, ale mame v tom hokej, tak sa chceme poradit. Nechceme vyslovene najlacnejsie spotrebice taky stred a mozno trosku drahsie 😊. Viete nam odporucit nejaku znacku alebo typ na pracku a susicku (idealne set co sa da postavit na seba). Do kuchyne indukcnu varnu dosku, vstavanu ruru (bez mikrovlnky) moze byt aj s parou, umyvacku riadu (60cm). Dakujem za reakcie
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@mpfnordy nejdem obhajovať a ani robiť reklamu značke Whirpool (za to že mám od nich spotrebiče), ale myslím si, že za tie roky si vybudovali určité meno a vždy radšej kúpim spotrebič tejto značky, než nejaké Beko... že majú dosť lacnú nákupnú sumu" potvrdiť neviem, ale osobne si nemyslím, že by práve táto značka patrila k tým najlacnejším :) ja mám dosť výraznú zľavu, tak som bral od nich z tých drahších produktov.. okrem tej zľavy som hlavne dal na dobré referencie od rodiny (brat mojej priateľky kúpil byt a kompletne ho prerábal, kúpil spotrebiče tejto značky, jeho otec prerábal vo svojom dome kuchyňu, tiež kúpil od tejto značky a všetci spokojní).. ak by boli spokojní s inou značkou a dali by mi dobré referencie, tak idem do inej :) určite sa nájde kopa nespokojných zákazníkov s touto značkou, tak ako s hociktorou inou, ale ak sa má spokojnosť zákazníkov posudzovať na základe počtu reklamácií, treba to porovnať aj s počtom predaných spotrebičov (ten kto viac predá, má pravdepodobne aj viac reklamácií).. ako sa hovorí, 100 ľudí = 100 chutí, každý je spokojný s niečim iným.. ja som napr. spokojný s práčkou a chladničkou od LG, ale TV by som od nich už nekupoval (od novoty je dosť pomalá pri prepínaní na iný kanál)
Odpovedať
@iamriso Tak nevravim, že musi byť zle len na zaklade toho som sa ja osobne rozhodoval, a od nich nekupoval nič. Práčka alebo sušička od LG je topka. Tiež som kombinoval spotrebiče podľa toho čo mi bolo odporučane, že je to spoľahlive ale osobne posúdiť môžem až časom. Beko mám umyvačku a zatial spokojnosť. Napr. Chladnička je od AEG.
Odpovedať
Moja 1 kombinovaná chladnička bola whirlpool a vydržala od 1998 a v 2018. Vymenil som ju lebo už žrala ako tank a opravovať sa neoplatila. Práčka whirlpool z vrchu plnená nám od 1998 vydržala do 2012 a odprala plienky pri 2 deťoch. Menil som lebo odtrhlo bubon. Dvierka a iné plechové časti boli zhrdzavené ako sviňa. Keďže toľko vydržala tak som kúpil zas Whirlpool. Tá mala dvierka také ako tá predchádzajúca už po 5 rokoch. Skúsenosť s umývačkou je tiež na figu. Mal som 45cm a tu som po 5 rokoch menil za 60cm lebo bola malá a spokojnosť s umývaním tiež nič moc. Kupoval som na tú dobu už so 6 zmyslom ADP9070IX a myslím, že to bola tiež nie dobrá kúpa. V tej dobe celkom drahá a švagriná kúpila lacnejšiu Bosch vstavanú a tá moja hrča čo sa týka umývania, riešenia príborníka a košov na Bosch nechytala. Jedine čo som bol spokojný bola chladnička ale od tej doby neviem kde sa whirlpool posunul a skloker. varná doska. Ako je to teraz neviem, ale určite už nikdy pračku a myčku.
Odpovedať
Je fakt ze celkovo kvalita vsetkeho co sa niekedy robilo bola lepsia ako v dnesnej dobe. Dnes sa to robi aby to drzalo zaruku a clovek musel vzdy dookola investovat do svojho mohodlia.
Odpovedať
Kupa predaj musi byt, je taka doba no... 🤷‍♂️
Odpovedať
@kaarci Indukcia: Bosch PIE651FC1E Rúra: Bosch HBA5784B0 Umývačka: Bosch SMV25AX01E Sušička: Bosch WTWH761BY Práčka: Bosch Serie | 6 WAT286H1BY
Odpovedať
my sme terajsie byvanie zariadovali v 2012 a mame - pracka LG, chladnicka a rura Zanussi, umyvacka Bosch, varna doska Fagor. akurat staviame a pojdeme do podobnych znaciek az na varnu fosku, kedze fagor uz nie je dostupny. to zrejme zvolime elektrolux. ruru budeme vyberat podla velkosti plechov, kedze tiez nie je v ponuke to, co mame teraz. predbezne tiez elektrolux. urcite rozhodne aj cena. no beko nechcem, kamaratka musela tej znacky menit varnu dosku kratko po kupe, co jej tam nieco odislo. ale zas mame beko chladnicku v rodine a funguje cez 10 rokov bez problemov.
Odpovedať
Dakujem za rady 😊, ideme to kupovat hned po novom roku.
Odpovedať
@mpfnordy BOSCH, SIEMENS - zivotnostne testy pre elektroniku su nastevene tak, aby sa overilo, elektronika vydrzi 10rokov. Samozrejme ze sa hladi na cenu komponentov, ale tie (znacky, vyrobcovia), ktore neprejdu testami sa nepouzivaju.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?