Potrebujem radu s kúpou - umývačka riadu

Ahojte, potrebovala by som poradiť pri kúpe voľne stojacej umývačky riadu. Alebo teda aspoň poradiť s výberom značky. Najskôr sa mi pozdávali Bosch a teraz som viacej priklonená ku AEG. Avšak bolo mi povedané, že AEG a Electrolux sú presne to isté. No a electrolux je vraj kazový tak mám teraz dilemu do čoho ísť... Z vychytávok sa mi páči otvorenie dvierok po dokončení cyklu. A cenovo by som chcela tak do 500e. Ďakujem za rady 😉
Odpovedať
...tak ja som tiez kupil AEG,vlastne vsetky spotrebice som vzal odAEG,Elektrolux je o hodne lacnejsi,a osobne si myslim ze aj kvalitou bude asi trosku ,,pozadu"Ostal som zaskoceny,ked som oytvoril chladnicku,a na stitku napisane made in ,,Turkey" 😠 .Pracujem v Nemecku ,a tu sa povazuje AEG za top znacku stále(...AußergewohnlicheElektoroGeräte... 🙂 )...tak dufam ze cosi ustoja.Naj cenu som dostal v Dommos Piestany u pani Orviska Monika.
Odpovedať
AEG je vyssia trieda Electrolux-u.
Odpovedať
@radusko01 a akú umývačku máte?
Odpovedať
...zBudovanu 60cm,oznacenie neviem,stala cca 460€.
Odpovedať
@smajlicek000 mam vsetky spotrebice od electrolux, je to svedska firma, chladnicku mam vyrobenu v zanusi v taliansku, truba, mikrovlnka indukcia a umyvacka v germany a ked si pozries nahradne diely electrolux a aeg tak su presne tie iste, takze kvalita bude asi taka ista. Akurat aeg ma inu cenovu politiku ako ma electrolux. V dnesnej dobe sa pokazi uplne vsetko, nic nevydrzi viac ako 5 rokov.
Odpovedať
@smajlicek000 ešte bielu,alebo nerez?píšeš otvorenie dvierok,ja by som takú nechcela prečo?lebo ked sa hned po umytí otvoria dvierka ak teda ju budeš mať pod pracovnou doskou ?? tak kuch.doska zo spodu je normálne mokrá,tak my sme sa naučili,že ked doumýva necháme UMR vychladnúť a až za cca dobrú hoďku UMR otvoríme.Ináč ja som za Bosch,Siemens.
Odpovedať
@marta2610 my praveze mame electrolux EEC 67300 L Ja som praveze velmi rad, ze sa otvara. Je k nej taka nalepka co sa zospodu lepi na linku aby sa vlhkostou neposkodila. V praci mame UMR bosch co sa neotvara a pride mi to dost blbe, ze tam tie riady ostanu zavrete a vlhke - nestuchnu??? Ta nasa sa pekne dosusi a vyvetra.
Odpovedať
@igor256 odfoť tú nálepku,dík.Nie riady nestuchnú po hoďke nemajú kedy.
Odpovedať
@igor256 nestuchnu,uz sa mi stalo,ze som vecer zaspala a umyvacku otvorila az rano. Ale inak otvaram vzdy hned po doumyvani,tiez mam pocit,zeby stuchli. Ale dalsiu budem vyberat taku,aby sa otvarali same po doumyvani.
Odpovedať
@marta2610 Neviem či to uvidíš dobre.
Odpovedať
@igor256 dík čo by tam človek mohol nalepiť?hlavne tí čo máme nové kuchyne?
Odpovedať
@marta2610 no asi hocijaku nalepku... toto je nova kuchyna a nova umyvacka. ta nalepka bola pribalena k nej... a inak skusil som google a aha co som nasiel: https://www.obi.sk/pracovne-dosky/och...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@hoblinka13 tam nema podla mna co nejako stuchnut, tiez sa nam neotvara sama a nemam s tym vobec problem 🙂 pre mna su napriklad ine veci pri umyvacke podstatne, pre mna je podstatna spotreba energie, vody a tiez ako su kose riesene, ci sa da aj sklo v pohode vkladat ako zase pribor a pod 🙂
Odpovedať
@igor256 mam 15 rocnu bosh-ku, nikdg sa ndotvarala, kllkokrat v nej ostanh riady od vecera do druheho dna pokbedia, nikdy nezatuchli, vyberam ich suche aj na druhy den. Nezatuchli ani ked tam pobudli od piatka do nedele. Ono treba pravidelne filter cistit, jedine co moze zatuchnut, je ten hnijuci bordel nachytany vo filtri :-p
Odpovedať
@zita19 mne sa len paci ze sa vlhkost vypari. ako casto sa cisti ten filter?
Odpovedať
@igor256 ja cistim kazdu sobotu, raz za mesiac, dva "rajbem" umyvacku speci tabletkami
Odpovedať
My sme vybavili kuchyňu komplet Bosch, používanie intenzívne už 8 rokov, doposiaľ bez jediného zaváhania. Uvažovali sme pôvodne nad Siemensom alebo AEG ale cenové rozdiely boli značné a na radu známeho ako dílera pre veľkokuchynské zariadenia bežný užívateľ rozdiel kvality postrehne iba výnimočne. Po 7 rokoch výmena pračky a sušičky, morálne zastarané inak plne funkčné Bosch, iba z dôvodu ceny sme išli do Elektroluxu. Obe v akcii spolu za 900 Euro, parametrovo porovnateľné AEG za 1600. S tou myčkou, asi iba vec názoru a zvyku, u nás na 90% umýva v noci takže ráno iba vyložiť a utrieť tesnenie. Ani po 8 rokoch nič naozaj nezapácha, osobne by som bol nervózny z vlhkosti popod pracovnú dosku.
Odpovedať
Profilova fotka
@zamotek toto si aj ja myslim, ja moc na znacky neprizeram, skor pozeram na parametre, na funkcie a cenu, lebo pri niektorych veciach mam pocit, ze sa skor plati za znacku ako za to, co nam realne vedia poskytnut 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?