Optimálna vzdialenosť od televízora

Dobrý večer, kupili sme novú tv, 55", vzdialenosť od sedenia je 280 cm cca. Ide o to, že mne sa zdá ta tv na taku vzdialenosť veľmi velka a mám pocit, ze ma z toho bolia oci. Možno to chce len zvyk, neviem, ale stale sa pre to hadame. On chcel ešte vacsiu. To som mu chvalabohu vyhovorila 🤦. Tak nám otazku, akú veľkú mate tv a aku vzdialenosť od nej?
Odpovedať
55” a 4metre ked sme si prvy krat kupili vacsiu tv tiez to bol sok ale zvykol som si za par dni 🙂
Odpovedať

Odpovedať
@bigjamajko toto mam nastudovane, teóriu. Len som chcela vedieť aj reálny názor 😀
Odpovedať
@akcul13 tak to by oci boleli aj mna. My mame cca 100 cm ( sorry ale v tych palcoch sa nevyznam) a sedime od telky asi 4 metre.
Odpovedať
ja mam 65palcov, sedime od toho necele 4m, zo zaciatku to bolo naozaj past na oko, ale teraz na to nedam dopustit 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
My máme 75" (190cm) a momentálne gauč asi 3m od nej a je to paráda. Výhoda je že aj z kuchyne z 10m sa dá pozerať. Prekvapivo mi manželka povedala, že by aj väčšia mohla byť. Pozeral som aj 82" ale tam bola už cena akú som nebol ochotný zaplatiť. Do teraz som mal 11 rokov 40" TV (1080p) a tá sa mi zdá teraz ako monitor. Ale stále funguje. Pri súčasnom 4K (a viac) rozlíšení odporúčam čo najväčšiu TV aká sa zmestí.
Odpovedať
@juanex dobru zenu si si vybral 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko Keď som jej prvý krát v predajni ukázal 75" TV, tak že to je strašné hebedo. Ale potom doma stále hovorila že ten náš 40" je aký maličký. Ak môžem poradiť, tak ja som chcel TV s VA panelom, určite nie IPS a direct podsvietením, nie EDGE. Chcel som aj lokálne stmievanie, ale to je zatiaľ na takej úrovni, že to obraz skôr degraduje, ako mu pomáha (málo zón). Pôvodne som chel QLED, ale od toho ma známi z oboru odhovorili kvôli poruchovosti týchto panelov od Samsungu tak som nakoniec vzal Triluminos od SONY s VA polomatným panelom. A pravdaže záruka na 5 rokov. Ideálne by som kúpil OLED, len chcem TV na čo možno najviac rokov a tam pri našom využívaní TV by ten obraz po 2 rokoch dosť degradoval. A 75" sú predsalen už dosť drahé. Počkám s týmto pokiaľ nebude MicroLED rozšírený (hádam za 10 rokov) 😄
Odpovedať
A nekazí to oči? Viem,ze je ina doba, technológie a tak, ale aj tak sa bojim, hlavne o dcerkine oči 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@juanex tak uvidim, ja som kupil samsunga Q90r v 65 palcoch prave koli vysokemu poctu stmievacich zon a ze mam vedla z boku velke okno. Ten obraz je dokonaly a bocne svetlo cez den uz pri pozerani nema vplyv. A co sa tyka poruchovosti uvidime. Kupoval som Samsung, lebo aj predchodca bol samsung (40'' led, fullhd panel) . Dnes ma 13 rokov a nic mu neni...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak toho by som sa nebála. Oči to určite nekazí, predsa len je tvoja vzdialenosť je aj v optime podľa štandardných odporúčaní :) Ocko kúpil tiež TV, ktorá sa nám v tom čase zdala ozrutná a tiež by sme prijali väčšiu. :-D A ako ho poznám, tak to o chvíľu aj urobí, len škoda, že tam už nie som a aktuálne žmúrim na mini televízorík :-D A pokiaľ dcérku nenecháš sedieť rovno pod telkou alebo na ňu príliš dlho pozerať (ak je ešte malá), tak bude všetko okej :-)
Odpovedať
optimálna vzdialenosť od hlúpej skrinky je tak 10km, niekde v lese.
Odpovedať
Článok sa načítava...
zapametajte si, ze telka nie je nikdy dost velka :-D
Odpovedať
@rkorba @rkorba presne prvú sme mali kriváň väčšiu vtedy nevedeli vyrobiť, tam si loptu nevidel, dnes mám 50 len preto že je vysielanie je len v HD ,dnes sa síce dá vyrobiť i s 3m uhlopriečkou no nieje signál ktorý by ju krmil, pozorovacia vzdialenosť je podľa druhu signálu, väčšia môže byť len na plátne , no to je už nie klasická TV
Odpovedať
@rkorba jedna vec je velkost telky, druha to ze si clovek vymysli kuchyno-obyvacku napr. 60 stvorcov, nevie to normalne zariadit, na telku pozera z 5m vzdialenosti a vyplakava ze nic nevidi... :-D
Odpovedať
@rapidek to sa už dopredu pripravuje na 80" TV, to je vždy lepšia varianta ako mať TV v mobile
Odpovedať
@akcul13 nie nekazí to oči. To sú komunistické žvásty. Aj mama vravievala "Neded tak blízko TV, pokazia sa ti oči". Debilina. My máme 55" na 4 metre. Ale keď stiahnem 110" plátno.... 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si to rozmiestnil takto. Za gaučom je jedálenský stôl a ešte ďalej kuchyňa. Gauč je do U ale teraz kvôli malému tam je detská kolíska.
Odpovedať
My máme rovnakú veľkosť a máme od nej cca tri metre a je to v pohode, veľa je to o zvyku, zo začiatku som si nevedel zvyknúť, ale teraz úplne pohoda. Vidíme všetko v dobre 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?