Nové spotrebiče v mraze

Zdravím, chcel by som sa opýtať či je bezpečne nechať úplne nové spotrebiče ešte zabalené v mraze? Budú pod prístreškom kde nebudú zrážky ale chladno áno. Ide o pracku a sušičku.
Odpovedať
@spikerhc Nie je to bezpečné, pretože nie sú spotrebiče určené do mrazov alebo chladu.. :-) riskuješ ich zničenie :-(
Odpovedať
@technik007 ok musím nejako vybaviť ich presun do tepla keďže som v zahraničí a dnes to kuriér donesie. Neverím úplne že ich skladujú v teple stále a ani v kurierskom plachtovinou aute nieje nad nulu ale riskovať to nebudem
Odpovedať
@spikerhc Nestane sa im nič, hádam si nemyslíš že sa po Európe od výrobcov vozia vo vyhrievaných kamiónoch...
Odpovedať
@spikerhc problem nie je mraz ale zmena teploty. Pokial ich nechas na mraze a nasledne sa otepli ale o ich prenesies dnu vyzraza sa ti voda na kontaktoch. Ak sa to opakuje tak voda a elektronika nejdu do kopy. Elektro obchod to casto robi lebo...to nie je ich pracka 😅 a nebudu kupovat vyhrievane dodavky. Hlavne nezapinat 48hodin potom co ju prenesis do tepla.
Odpovedať
@svetlo1 nie to práveže príde od kuriéra pod prístrešok a potom do novostavby a to je všetko. Takze to ostane vonku a hotovo
Odpovedať
@svetlo1 Pracka aj susicka su spotrebice su stavane na vlhke prostredie... Notebook donesiem po noci z auta keď je vonku -10, necham postat pol hodiny a robim, žiadny problem. A pracka potrebuje dva dni? ;-)
Odpovedať
@kejsix Minimalne 😄 😄 😄
Odpovedať
@kejsix pracka aj susicka su stavane na vlhke prostredie mozno tak vnutri bubna. Schvalne napis aku mas pracku a pozri si navod. Stavim sa ze tam pise ze sa nesmie pouzivat vo vlhkom prostredi. Tak isto tam pise ze sa nesmie skladovat pri mrazoch. Pokial robili vystupny test a naplnili trubky vodou bude to velka sranda. Preto som napisal "ked sa to opakuje". Lebo sa nemusi nic stat ale moze. Mne samemu padol par krat mobil do vody a prezil. To ale neznamena ze to musi prezit. Taktiez je rozdiel tvoj 1kg tazky notebook a 70kg pracka.
Odpovedať
Profilova fotka
nie osobne by som ich teda takto nenechaval, je uplne jedno, ze su zabalene, no predsa bars co v nich moze zamznut
Odpovedať
@svetlo1 Pouzivanie a skladovanie nieje to iste. Po teste z vyroby sa pracka vypusti komplet, nie ako doma po prani ze ti v nej ostane trochu vody. Samozrejme pouzivat pracku nebudes tam kde moze mrznut... Nic, nejdem sa tu handrkovat, viem ako sa tieto veci skladuju a prevazaju, uskladnenie na mraze je bez rizika.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc jediné čo nesmieš je zapnúť ich hneď do siete ale treba ich nechať zohriať až potom používať 🙂
Odpovedať
@spikerhc mozes ich nechat vonku aj na mraze aj na dazdi a snehu, nic sa im nestane, su stavane, aby vydrzali 2 roky a nema sa tam co pokazit vplyvom mrazu. Su zabalene vo folii, tak ani dazd a sneh nieje prekazkou. Bezne sa vozia v mrazoch a dazdi a nic sa nestane. Pred montazou sa aj tak aklimatizuju na vnutornu teplotu. Nemaj bobky, ved su to spotrebice dennej spotreby co stoja par supov. 😃
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx no par supov úplne nestali 😄 ale nebojím sa na daždi nebudú ale pekne pod prístreškom a mraz ich nezničí ja len pre istotu som sa pytal
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc ak zostanú zabalené v originál strečovej fólii alebo tepelnej, tak môžu kľudne zostať vonku, či je vonku -20°C alebo +5°C je im úplne jedno. Vlhkosť sa do vnútra nedostane pretože by mali byť dobre zabalené. Aj keď je v kartónovom obale, tak je to jedno. Nerob si starosti. Problém by mohol byť jedine ak by si ju priniesol do vnútra kde je vyššia teplota - povedzme vonku je -5°C a vo vnútri je 21°C, rozbalíš ju a pustíš. Rosný bod je vysoko a celé zariadenie sa z vnútra orosí, môže to na základnej doske spôsobiť skrat alebo oxidáciu. Viac asi netreba k tomu. Prídeš, daj do vnútra, nechaj hodinku odstáť, rozbal, nechaj ju stáť aspoň pol hodinu odbalenú a môžeš kľudne používať. Základom je nerozbaliť ihneď 😉
Odpovedať
@kejsix "•Spotrebič neinštalujte na vlhkom a prašnom mieste. Spotrebič neinštalujte ani neskladujte vonku, ani na miestach podliehajúcim vplyvom počasia ako je priame slnečné svetlo, vietor, dážď alebo teploty pod bodom mrazu." Samozrejme ze sa prevazaju a skladuju v nevyhrievanom sklade to som aj ja napisal. To ale neznamena ze je to bez rizika. Tak ako ked hodis telefon z vysky jedneho metra. Pravdepodobne to prezije. A nerob si iluzie ze vyrobca bali elektroniku do krabice kde sa nedostane vodna para (mozno tak Miele, ale tu som este neotvaral). Mal som v rukach rozobratych vela riadiacich jednotiek praciek a ver mi bol to sajrajt ze som sa divil ze to este funguje. Taktiez pokial prechadza pracka mokrym vystupnym testom 100% v nej ostane nejaka voda. Electrolux to niekedy uvadzal aj v navode ze ked ju pri instalacii naklonis moze sa z nej vyliat voda. Zas je to trocha a mozno sa jej nic nestane. Pre predajcu je lacnejsie vymenit 3-4 "zmrazene" pracky ako vyhrievat sklad.
Odpovedať
Ďakujem za odpovede. Domtepla nejdú. Pôjdu do novostavby až na hotovo čiže nebudú hore dole behať.
Odpovedať
nic sa nestane
Odpovedať
pokial budu niekde zastresene a obalene, nemyslim si, ze sa im nieco stane
Odpovedať
Profilova fotka
Do mrazu nie, my sme to mali v garáži, kde nebolo nejako chladno, toto by som mal obavu tam nechať 🙂
Odpovedať
Mi sme kúpili nedávno práčku dali sme ju do kotolne,ešte zatiaľ nemáme kúrenie, muž dal okolo nej viac polystyrénu aj ju postavil na polystyrén. Mám trošku obavy ,že či sa jej nič nestane ale hádam to vydrží. Vnútri je dosť veľká zima a jedna časť je bez dverí keďže sa to bude zamurovavat a z inej strany sa budú robiť dvere. Dufam,že to prežije 😑
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?