Kontrolka "vyčistit filter" na práčke Whirpool AWE6319

Prosím o radu, počas pracieho cyklu sa rozsvietila kontrolka so symbolom mriežky - vyčistit filter. Filter sme vycistili, taktiez podla manualu by mohlo ist o zalomenu odtokovu hadicu, ale ta je tiez Ok. Napriek tomu pracka stale nefunguje, po zapnuti chvilu nieco neidentifikovane robi, alebo sa snazi, mozno vypustit vodu alebo natiahnut...a po chvili sa opat rozsvieti kontolka a vypne sa. Voda v nej napustena nie je, pri vymene filtra vytieklo minimum vody takze ju sama vypustila. V com by teda mohol byt problem? MOhlo by ist o poruchu snimaca hladiny vody? ze vlastne neda signal, ze voda je odcerpana a moze zmykat? Alebo by mohlo ist o čerpadlo? pripadne nieco ine? Rozmyslam ci sa vobec oplati volat opravara, pracka ma 8rokov, stala do 300€ tak ci nekupit rovno novu ako dat len za výjazd a zhodnotenie problemu 50€. Skusila som nanovo pustit iný program a par krat otoci bubnom a ked ma natiehnut vodu tak uz len cudne vrci a nic sa nedeje, po nejakom case zasvieti ta kontrolka a pracka sa vypne. Za kazdu radu voprad dakujem.
Odpovedať
@lubaka ak mas trosku sikovneho chlapa v okoli, staci vybrat cerpadlo, odmotat vlasy a nitky z osky a malo by to fungovat. Ked nepomoze, kup novu. Pri demontazi cerpadla vacsinu praciek treba dat lezat na bok a potom je to uz jednoducha operacia.
Odpovedať
možno by menej vyšlo keby si zavoláš toho hodinového manžela nech sa na to pozrie a keď zhodnotí, že nevie čo s tým alebo je oprava nad jeho sily tak možno nebude na škodu kúpiť novú. teraz už tie spotrebiče nevydržia toľko čo kedysi
Odpovedať
Než by som sa s tým čistil a čakal, že to príde znova, tak by som kúpil novú, teraz už nie sú tak drahé.
Odpovedať
@lubaka na 103,4% zaseknute cerpadlo.
Odpovedať
@megdesign ked vyberiem filter tak tou vrtulkou za nim sa da volne tocit, ci nemuselo by sa to takto prejavit?
Odpovedať
@lubaka ono ju rukou otocis, ale motorcek to nemusi utiahnut. Mam to overene
Odpovedať
@lubaka skontrolovat cerpadlo poriadne, v hadici nemoze byt nic, lebo filter. Este ma napada napojenie na odpad. Aky tam mate prackovy sifon? Taka gulicka na pruzinke tam je?
Odpovedať
Na privode nie je zanesené sitko a má slabú prívod vody?odkrut rohacik ,či ventil a pozri sitko,či vôbec do práčky voda prichádza...
Odpovedať
@lubaka Na vstupe pracky nie je cerpadlo,na vstupe je tlak vody z rozvodu,ten je sledovany prackou,ak je nizky,tak pracka sa nezapne,ak je na vstupe sitko ciste a hadica nezalomena,tak to vyzera na chybny elektroventil,ktory pusta vodu do pracky,v horsom pripade elektronika,ktora ten ventil ovlada...Moze tam byt kvantum zlych veci,napr zly kontakt na konektore alebo poskodeny kabel k ventilu atd,ak nemas doma potrebne naradie a skusenosti,tak to bude problem..
Odpovedať
@lubaka Ale dobra rada je,skusit,ci tecie voda z ventilu pred prackou.
Odpovedať
Napíš odpoveď kde bola chýba..
Odpovedať
Dakujem za rady, skusime skontrolovat tie zakladne veci ako čerpadlo, snimac hladiny vody a privod vody, aj ked na toto tam je ina kontrolka, ktora nesvieti, takze to asi nebude problem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tak prefukli sme snimač hladiny vody a skusobny 15min.program prebehol v poriadku tak uvidime ci prebehne aj dnes pranie naostro :-)
Odpovedať
@lubaka ostal visiet snimac hladiny vody v pracke pod bubnom, preto to chcelo stale odcerpavat vodu, aj ked tam ziadna nebola...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?