Kavovar 500e +/-

Ahojte, budem kupovat kavovar okolo cca 500eur. V podstate si na kave az tak nepotrpim, ale vypijem jej dost a preto by som rad presiel od instantnych kav k niecomu rozumnemu. Zaroven s tym chcem mat podla moznosti co najmenej starosti (preto automat). Vylozene zakladne modely nechcem hlavne kvoli tomu, ze som celkom fanusik kav s mliekom (roznych variant), takze som si nastavil rozpocet cca do 500eur. Co sa tyka znacky, rozhodujem sa medzi Philips a Delongi. Delongi je taka obligatna volba, ale vlastne mam problem najst zle recenzie na Philips a pozdava sa mi ich system Latte GO ktory sa udajne velmi lahko cisti. Okrem toho mam teraz moznost zobraat ich o 20% lacnejsie a tak som zvazoval, ze proste vezmem https://www.philips-eshop.sk/automati... po ktorom som poskuloval uz davnejsie. Zaroven som ale objavil aj https://www.philips-eshop.sk/automati... . O nom vela neviem, ale ak sa nemylim, Saeco bola/je? v podstate premiova znacka ktoru kupil Philips. Neviem, ci je to dnes v podstate rovnaka uroven, alebo ma nejake vyhody/nevyhody aj ked je v rovnakej sume. Ja tam extra rozdiel nevidim, mozno az na to parne cistenie u Saeco. Ak by to ale malo byt DeLongi, zaujalo ma: https://www.delonghi.com/en/ecam290-8... Ale narovinu, paci sa mi moznost ten 20% zlavy u Philipsu a proste to beriem tak, ze ak je jeho bezna cena asi o 200eur vyssia, nez u DeLongi, snad to o nieco lepsie bude (nielen displej a pocet napojov). Niekto kto sa v tom trochu orientuje ? 🙂
Odpovedať
1
2
Ak máte v obľube rôzne mliečne kávy, tak Philips. Myslím, že tá jednoduchosť (čistenia) nemá konkurencie. Ale ak zrovna Philips s Krups, tak Philips je hlučnejší... Ale zas tá údržba je neporovnateľne jednoduchšia (o galakticky rozmer). Kazeta sa dá veľmi jednoducho vybrať a uplachnut. V prípade jej potrebnej výmeny je to otázka asi 80-90€, čo je podľa mňa výborná cena (bez potreby zložitého rozoberania, či návštevy servisu). Odvápnovanie je tiež malo časté. Cena za filter je taktiež prijateľná. Asi tak...
Odpovedať
Philips u nás má odvarené asi už 5000 nápojov. Zatiaľ iba výmena O krúžku na pieste (cena cca 2€).
Odpovedať
@frantisekca Krups sa mi ale spaja s nejakymi problemami, akoze nie su tak kvalitne. Podobne Siemens. Preto som to vlastne obmedzil na Philips/Delongi, pretoze mi pride, ze recenzie na nete su dost pozitivne a vela problemom s nimi nie. Hlucnost som niekde zachytil, slo o Latte GO 3200 a trochu som dufal, ze vyssie rady na tom budu lepsie, ale aj tak je to asi akceptovatelny kompromis 🙂 Co sa tyka toho systemu, to sa bavime o Philipse, alebo o tom Saecu ? Pripadne oboch. U Philipsu sa mi zda, ze sa to lahsie cisti, u Saeca je asi vyhoda, ze mozem brat mlieko priamo z flase, ale zase musim cistit hadicku, co sice Saeco zvlada na jedno tlacidlo, ale aj tak mu musim trochu pomoct.
Odpovedať
Profilova fotka
Mame delonghi magnifica S nieco cez 4 roky Za ten cas urobil asi 10,000kav 😇😇 Zatial som na nom nemenil nic 🙂 Cistenie je primitivne jednoduche, filter menim raz za tri mesiace a kavovar funguje stale bezchybne 🙂 Myslim ale ze ak niesi nejak narocny na kavu tak najviac asi ocenis jednoduchost udezby takze by som volil ten co ma najjednoduchsiu udrzbu 🙂
Odpovedať
Inak káva Pavin Superbar je úplne najsamfasa. 👌
Odpovedať
Za 500 EUR vies kupit kvalitnu jazdenu Juru, kde v pripade nejakej poruchy dokazes repasovat creva. Pouzivam 20+ rokov iba kavovary Jura doma/v praci - najstarsia Jura ma 18 rokov a robi rovnako dobru kavu, ako ked bola nova. * Inac na mliecne cesty sa rovno vykasli. Su s tym len zbytocne problemy a narocnejsie cistenie. Ak potrebujes do kavy teple mlieko tak sup s nim do dzezvy a na pare si ho ohrej pod bod varu.
Odpovedať
@zipsuliak tiež mám delonghi magnifica S, kupovaná asi tiež 4 roky dozadu na Vianočnej akcii, tuším stál 279, vodu dávam z Brity kanvice, káva perfektná stále rovnakej kvality, čistenie rýchle a jednoduché
Odpovedať
@pier Mliečne cesty u Philipsu problém? To akože opláchnutie, či hodenie do umývačky tej nádobky (skladá sa z 2 kusov + viečko) je problém? Práveže Philips má mliečnu cestu vyriešenú na 1. Nik to nemá jednoduchšie.
Odpovedať
@zipsuliak Vdaka za tip. Po tomto som sa pozeral, ale skratka tam chcem tie mliecne funkcie. Pokial ide o udrzbu, urcite ju chcem co najjednoduchsiu, ale tyka sa to aj pripravy. Skratka chcem stravit co najmenej casu obskakovanim kavovaru ci uz je to pri priprave, alebo udrzbe. Idealne by bolo vyklikat to na telefone v pracovni a len si skocit po hotovu kavu, ale za wifi sa mi uz priplacat nechce 😄 Delongi je v hre, ale trochu vyssia rada a ako som pisal, v pripade Philipsu viem kupit za rovnaku cenu vyssiu radu, preto ma zaujimaju tie skusenosti.
Odpovedať
@frantisekca Ak to chapem spravne, hovoris o tom Philipse LatteGO, nie o tom Philipse Saeco, vsak ?
Odpovedať
Delonghi bude mat lepsie personalizovanie pripravy kavy podla toho ako mate radi. (mala kava, kolko kavy ma zomliet, a kolko vody. Na kazdy typ kavy si mozes nastavit vlastnu preferenciu.) Philips si vies tusim nastavit kolko kavy/vody iba na jednom stupni, vsetko ostatne je dane od vyrobcu. Philips ma (s prepacenim) nasiera tym, ze tie vyssie rady su vlastne ten isty kavovar s penicom, iba maju tlacitko navyse na latte ci teple mlieko (ci co tam dalej pridavaju). Mam nizsiu radu iba s cappucinom, a naser je, ze najprv zomelie kavu, az potom zacne penit mlieko, a potom spravi kavu. Taka ojebabravacka, ako to stazit vsetym, co chcu len horuce mlieko, alebo viac mlieka ako je prednastavene. Takze ano, lahkost cistenia super, ale uz by som ho druhykrat nekupila, lebo sa vzdy naseriem ked to cappuccino robim. Inak, tu trysku vycstit tiez nie je ziadna hrozna praca, das dole, prefuknes parou, oplachnes trycku a nasadis spat. 15 sekund? Dalsie minus je, ked to mlieko peni, tak to fakt robi hluk. porovnatelny s tym tryskovym penicom, plus treba davat pozor aby bol pohar dost siroky a mlieko sa tam trafilo. Ale to je celkom detail. Predtym sme mali delonghi s tryskovym penicom, a trva to asi tak rovnako, napenit mlieko rucne. Delonghi nam zacal tiect, treba tam vymenit tesnenia, tu sadu sa mi nepodarilo hned kupit, tak sme kupili pre zmenu Philips. Ked raz opravime Delonghi, tak ju s radostou vymenim spat.
Odpovedať
@metele Philips si taktiež možno personalizovanú, ako silu kávy, množstvo vody a aj peny/mlieka asi v 5 stupňoch/množstvách (nepamätám si to). Zrovna tak teplotu vody ... Ale píšem o rade 4xxxx neviem presne. Ešte možnosť uložiť si tie (všetky) predvoľby pre dva profily. Machiatto, kapučíno urobí krásne oddelené. Nie, napenivanoe nerobí väčší hluk, než Krups. Na YouTube sú videá, není o čom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Z automatu lepšiu kávu ako z páky nedostaneš ,no keď si rozhodnutý ísť touto cestou tak overená značka je DeLonghi . Je to Talian a oni to veru vedia urobiť. Phillips by mal byť staré Saeco. Vela informácii však nájdeš aj tu....http://www.primacafe.cz/primafrm/index.php?sid=23db13c24ea9c0d129e304c22b82ffeb
Odpovedať
Davam ti do pozornosti aj znacku Siemens. My spokojne pouzivame tento (v akcii okolo 500€). Mliecne napoje super, cistenie ozaj jednoduche (pouziva nasavaci mliecny system). https://kavovary-espressa-cajniky.heu... V rodine je vsak aj spokojnost s vyssim LatteGo (neviem presne model).
Odpovedať
@johnnnyk mame od Vianoc Philips. Dostali sme ho. Káva je dobrá ovládanie fajn. Čistenie late to go je naozaj dobre vyriešené. Jediná vec je, že je veľmi hlučný. Ak to nevadí tak nemám iné výhrady. V práci mame delonghi sa mi zdá a ten melie oveľa tichšie. Philips má vstavaný filter na vodu. Bál som sa, že ho budeme meniť každý mesiac-dva (stojí 15-20€), ale zatiaľ sme ho od Vianoc nemenili, a to robíme každý deň 4 kávy + návštevy. Treba často vyberať zvyšky kávy a čistiť celý ten spodok. Takže síce po relatívne krátkej dobe ale odporučam.
Odpovedať
@lmroman Ja to tiez beriem tak, ze s Delongi nic nepokazim, ale ako som pisal, od Philipsu si viem kupit vyssiu radu, takze neviem ... 🙂 @bigjamajko Siemens som chcel povodne, pretoze mali asi najlacnejsi kavovar ktory mi prisiel pre mna vhodny, ale podla roznych pouzivatelskych recenzii som dospel k zaveru, ze nie su najspolahlivejsie, takze Siemens padol.
Odpovedať
Mohol by som este poprosit tip na nejaku slusnejsiu kavu, resp znacku/preziaren ? Potesil by ma nejaky rozumny standard ktory mozem kupovat pravidelne a zaroven mozno niecoo exkluzivnejsie na porovnanie 🙂
Odpovedať
@johnnnyk určite odporúčam ebenica v Modre
Odpovedať
Mali sme u mamy Saeco a odislo 1. krat a nafurt po 10 rokoch. Keby sa dalo, kupim znova ten isty. Dostali sme Delonghi Magnificu S. V zaruke bola v oprave 2x po zaruke 1x a to je za 3 roky. Mna uz na Delonghi nenahovoria. Drzim palec pri vybere.
Odpovedať
zobral som nakoniec tento: Je trochu drahsi, ale akurat v mojej farbe na to mal Philips 13, alebo 17% zlavu a po odpocitani mojej 20% zlavy vysiel nejakych 660eur, co je slusna cena za 1000eurovy kavovar. A Philips mi skratka podla internetov prisiel spolahlivy 🙂 Akurat som este 2 mesiace mimo SR, takze si na rozbalenie musim pockat. Chce to este nejaku slusnejsiu kavu 🙂 @zmajoritka: vdaka, na toto som uz na internete narazil. Zda sa mi byt trochu drahsia nez som planoval, ale urcite mam v plane kupit od nich nejakyc testovaci set 🙂
Odpovedať
Tak drzim palce. My kupujeme cerstve Sheepresso tu: https://www.coffeesheep.sk/kava/ a z tych klasickych este: https://kava.heureka.sk/lavazza-caffe...
Odpovedať
@johnnnyk to sa trošku privtriem, tiež by som ocenila nejaké odporúčanie, kľudne aj viacej. Niečo také na spestrenie a nejakú novú chuť objaviť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lucciinkka také menšie pražiarne, to už máš skoro všade, resp. predajne, čo ponúkajú nie tuctovú kávu. Aj v kaviarni vieš kúpiť napríklad, tam máš aspoň aj možnosť ju najskôr vyskúšať.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre okolie nitry odporucam praziaren velke zaluzie 🙂 prazia rozne odrody 🙂 vzdy pekne cerstvo prazena 🙂 popripade eshop greenplantation 🙂
Odpovedať
@johnnnyk majú aj ocenenia vrámci Európy tam určite nespravíte krok vedľa.
Odpovedať
@zmajoritka Vdaka, urcite ich skusim lebo ako som pisal, tych tipov je viac. Pokial ide o kavu, som laik, takze hladam nejaky benchmark na posudenie kvality niecoho co asi budem kupovat pravidelnejsie. 30eur za 1kg sa mi zda trochu dost (pocital som skor 15-20), ale zalezi ako casto budem nuteny ju kupovat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mame delonghi v potravinach uz 3 roky ....samozrejme pakovy je pakovy ...ale pokial nie si nejaky fajnsmeker albo nemas kaviaren zbytocne....my robime kavu zo sebou vacsinou ....ziadny problem zatial ....pyta len odvapnenie kazdych 50kav
Odpovedať
uf za výrobu kávy toľko? za to kúpim kopu rôznych , nie som fanúšik a veľký rozdiel v chuti tam nie je ,stále mi chutí asi najviac zalievaná, najradšej na osvieženie mám pivko, dnes už len v malej miere, časy ked som skonzumoval za deň 20 sú už len úsmevnou spomienkou
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu v chuti je obrovsky rozdiel… vidno ze si asi este neochutnal kvalitne kavy 🙂 Dokonca aj v sposobe prazenia je rozdiel 🙂 Doma mam mensie vreck light roasted kavy ktora je ovela kyslejsia a potom vacsie vrecka medium / dark roasted na bezne pitie Ale aj medzi jednotlivymi odrodami su brutalne rozdiely 🙂 Niektore idu chutovo do takych sladkych cokoladovych chuti, ine zase do kyslejsich az citrusovych…. Len samozrejme ak si chce clovek vychutnat naozaj chut kavy nemoze to zabyt cukrom a mliekom 🙈🙈 to nieje kava, to je kakauko 🤣🤣
Odpovedať
@zipsuliak pil som asi všetke aké vôbec existujú, no nie je to moja "šálkakávy" som pivkár, nič lepšie proti smädu , kyslé mlieka sú už nie aké bývali, teraz kúpiš len ochutené a žiadne čerstvé sa už neskysne lebo sú pasterizované
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?