Inštalácia umývačky riadu pod drezom

dávali ste si niekto myčku pod drez, pod okvap ? Ako ste to riešili ? Je to takto v poriadku ? nebude problém s "pučaním" dosky od nejakej vlhkosti z myčky ?
Odpovedať
Ja tam mam na linke priskrutkovany taky tenky nerezovy pruh, siroky asi 10 cm, ktory zakryva linku odspodu. Bolo to dodane spolu s umyvackou (BOSCH). Mozes si nieco vyrobit sam, alebo tam nalepit hlinikovu pasku, ta byva tiez dost hruba.
Odpovedať
@pier len tam bude asi vadiť ten uchyt drezu nie ? A dávali ste niečo na plochu výrezu na drez ? nejaký sillikón alebo niečo, ja tam asi nič nemám
Odpovedať
Plocha vyrezu drezu nepride do kontaktu s vlhkostou z umyvacky. Drez sa standardne osadza so silikonom, aspon ja som to tak robil. Problematicka moze byt len ta cast linky, na ktoru pojde para pri otvoreni dvierok. Inac ten kovovy pas ide ako prvy a az potom sa montuje umyvacka. Ja by som tam dal hlinikovu pasku. V byte mame umyvacku 13 rokov a tam sme vobec ten pas nemali a linke sa nic nestalo. Pri najhorsom vymenis pracovnu dosku a zivot bezi dalej.
Odpovedať
rezy oblep bud hlinikovou paskou, alebo chromovou z Ikea - pozri sem https://old.modrastrecha.sk/forum/kuc... samozrejme drez by mal byt osadeny do silikonu, aby voda nezatekala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?