Co sa stalo Pracke?

Práčka ma 5rokov a zacala poslednu dobu robit na obleceny flaky.Take tmave.Nemate niekto podobnu skusenost ze co by to mohlo byt?Inak vsetko ide ako ma.
Odpovedať
Je to tu už viackrát preberane,treba hľadať,hore je lupa...mám pocit že je to mazivo z ložísk...ale nájdi tému a zistíš.
Odpovedať
@willinko23 fu kde by som ju ako nasiel za tyzden?rychla odpoved by mi stacila😄
Odpovedať
@rado220 Skús hľadať v drogérii. Ak nie, tak v papiernictve.
Odpovedať
@rado220 Ale keby ju tam nemali, tak skús pozrieť sem: https://www.modrastrecha.sk/forum/spo...
Odpovedať
A neuvolnuje sa ti len ten zatuchnuty plesnivy mastny sliz z avivaze co maś vo vnuri pracky usadeny? Skusil si uz vycistit pracku? Bud napchat do pracky stare handry a vyvarit to na najdlhsi program s pridanim dvoch, troch lyzic krystalickej sody alebo skusit nejaky cistic pracky z drogerie
Odpovedať
@rado220 to bude ten hnusny sliz ktory je usadeny na gumovom tesneni okolo ...ja raz za 2 mesiace..to vystriekam cisticom Dix na kupelne poriadne to rucne handrou...a niekedy aj zubnou kefkou vsetko vycistim do kazdej nadobky este nalejem Savo, do bubna dam prat tu utierku nalejem cely liter octu a aj cistic pracok a pustim program na 90 °C a zas to na chvilu pomoze mozno u Vas to bude na dlhsie...ale my pracke davame spinavym oblecenim zabrat
Odpovedať
@mellie111 toto robit raz za 2 mesiace je celkom sila.. liter octu + zvysok...
Odpovedať
@igor256 ked je to potrebne...ked sme na to isli viac s citom tak to nemalo ucinok... my este k tomu mame extrémne tvrdu vodu...preto ten ocot aj ked ocot este k tomu vyborne eliminuje zapach
Odpovedať
@zita19 pracka sa cisti pavidelne praveze a avivaz nepouzivame lebo davame do susicky @mellie111 za tou gumou je spina ale nejde nicim dat prec..servisak mi raz povedal ze ak tam dava clovek ocot atd tak zase sa do dostane do gum a inych casti ktorym to narobi problemy zase.
Odpovedať
@mellie111 Potom sa nediv že práčka Ti za chvíľu dá zbohom 😞 ... Tesnenia sa Ti v práčke "odmenia" 😢
Odpovedať
@Katarína Farská Keď máte tvrdú vodu, tak tam pridávaj pri každom praní ,kryštalickú jemnú sódu /1-2 KL/ a máš to lepšie ako nalievať ocot.. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 takto to bolo v nasom pripade. tiez sa zacali flaky objavovat. ale najskor reku nejak precistime pracku a az potom zacneme robit paniku. ale par prani na vysokej teplote stacilo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@rado220 tak to je jasne, ocot im da zabrat a potom sa gumy postupom casu rozpadnu, ako my raz za cas precistime bubon len programom a hotovo
Odpovedať
a cim zvyknete pracku cistit? staci ju niecim nastriekat alebo uz som pocul aj take ze tie kapsuly do umyvacky co idu tak do bubna, len si to neviem akosi predstavit co to bude robit.
Odpovedať
@kebabstar ja pozbieram plnu pracku zahradovych triciek, hodim do pracky, dam prasok, k tomu dve lyzice krystalickej sody, zapnem najdlhsi program na 90° a vyperiem. Dam este jedno plakanie navyse. Vybavene
Odpovedať
@kebabstar vies kupit hocikde v obchode, v drogerii kupit take flasky na cistenie. to byva aj do umyvaciek aj do praciek. len vylejes do suflika alebo do bubna a zapnes program.
Odpovedať
@kebabstar " len si to neviem akosi predstavit co to bude robit." Urobí Ti skrat v elektrike,rozožerie bubon ako aj nádrž z PVC a hotovo... 😵‍💫 😶 😄
Odpovedať
@jaro_67 presne to kupujem aj ja a super, ako zatiaľ všetko funguje tak ako má
Odpovedať
@ascidand Ani neviem že by v práčke boli nejaké gumy-teda také,ktoré sú v kontakte s bielizňou. Kde sú? Dole na koliečkách? Ak tak je tam silikónové tesnenie. Ocot dávam do práčok /asi do štvrtej/ od roku 1995 a to 2-3 krát ročne vyvárku 5litrov. Bolo to aj častejšie ale to boli moje tridsaťročné deti ešte detičky! 😄 A to práčku po ohriatí vypnem a nechám celú noc a ráno pustím pokračovanie. NIKDY to ničomu nedalo nijak zabrať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?