Aky TV

máte niekto tv LG50UP8000 ? https://www.nay.sk/lg-50up8000 prip https://www.nay.sk/lg-50nano77p alebo poradte niečo iné
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 https://www.nay.sk/panasonic-tx-55hz980e
Odpovedať
https://www.nay.sk/samsung-ue50au9072u
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 za mňa rozhodne najlepšia voľba značky - LG. Nenapísal si čo od televízora očakávaš.
Odpovedať
Profilova fotka
V dnesnej dobe vyberam podla uhlopriecky a toho ci sa mi paci obraz (vernost farieb) Znacku neriesim aj tak vydrzia vsetky zhruba rovnako dlho 😅
Odpovedať
Mam starsi panasonic, no v rodine maju viaceri LG a tam sa mi ovela viac paci ovladanie, take ukazovatko. funguje to perfektne. Inac suhlasim, vybrat si uhlopriecku a pozriet si vernost farieb.
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak @jamur suhlas, najjednoduchšie riešenie. Pri LG som ale zvyknutý na prehľadné prostredie, magický ovládač... a v kategórii do 1000€ je podľa mňa problém zohnať 100Hz panel pri uhlopriečke +55" - jedine ak nejaký dopredaj. V showroome ti na tom pustia aj tak vždy super kvalitný rozmanitý obsah - promo videá. Prinesieš to domov, napojíš na to skylink alebo digi a obraz je rovnaký hnoj či je to LG/Panasonic/Sony alebo mne nesympatický Samsung (chladničky robia dobré)
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba preto to riešim objednávkou cez internet.... nahodím tam svoje fotky ktoré sú robené na kalibrovanom monitore s reálnymi farbami a hneď vidím či telku vraciam alebo ostáva 🙂 inak si na funkcie nepotrpím 😄 televíziu si ani neplatíme... stačí nám netflix a HBP GO 🙂 reálne v tej telke aj tak idú len reklamy prerušované nejakým "programom" na vymývanie mozgov pre tupelá ako farma a tomu podobné nezmysli... 😄
Odpovedať
Prave som si kupil LG 65nanocell a zatial fajn mam par dni takze testujem ale teda ovladac q myska v tom je zabyta kombinacia mam to na metalice zatial v marci bude optika tak uvidime ale myslim si ze standardne programy su hnoj v obraze a to mam 120hz v obraze cize skor tuto vlastnost clovek dosiahne na plateny h platformach ako je netflix a podobne preto tam tocia v kvalitnom rozlisni ale to je moj nazor len 😀
Odpovedať
@dominik_galaba nič mimoriadne, občasné pozeranie TV, občas pozretie niečo z kľúča. jednoducho čo najlepší TV za cenu 450-600 € teraz pozerám cez net skylink live, konečne máme optiku, ale aj to preto lebo rodičia majú satelit tak mám číslo karty 🙂 Zatiaľ som nenašiel čas hľadať niečo iné , v lete som tv moc nepozeral, v byte so mal satelit. A teraz mám TV 32" z bytu a zisťujem že je to v obývačke v dome akosi malé
Odpovedať
@zipsuliak no hej len pozerať obraz v obchode je dost o ničom
Odpovedať
@pavolkurej ktorý konkrétne ?
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 preto obraz nekukam v obchode ale az doma 🙂 ved som to pisal….
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tino2 v kategóriách od 500-1000€ sú použité väčšinou identické typy panelov (s rozdielom uhlopriečky). Neni moc čo testovať. Keď nie si "videofil" tak rozdiel nespoznáš. Vyber prvý ktorý ti padne: rozmerom farbou výbavou Hotovo. Budeš ju mať 10 rokov a potom kúpiš rovnakým výberom. Ušetríš si čas a nervy.
Odpovedať
@dominik_galaba ok , tak nejak som myslel, ešte jedna vec riešiť napr LG LED alebo priplatiť za nanocel, ešte by som do tých 600 € vošiel. Len či to má zmysel nanocel je ako qled u Samsungu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba ták to pŕŕŕ do 1000€ dojdi do elektra a pozri sa na tie telky... aj pri cenách do 1000€ nájdeš konkrétne modely ktoré si ulietajú úúúplne do prdele... aj pri samsungu, aj pri LG aj pri iných značkách.... sýtosť farieb, aby bola čierna čierna a biela biela.... aj do 1000€ sa dá mať dobrý obraz a rovnako aj úplne na 3,14ču obraz....
Odpovedať
Profilova fotka
ja mám cca 5 ročnú LED od LG a bol by som spokojný, keby bolo rýchlejšie ovládanie (ten ich systém webos mi príde strašne spomalený - vidno to pri prepínaní), teraz mám cca týždeň crystal UHD od Samsungu a som spokojný (cca 3 cm hrubá TV s veľmi malým rámikom, pekné farby atď..)
Odpovedať
Profilova fotka
@iamriso záleží od toho či kúpiš nejaký základný model alebo nejaký mainstream. Vždy je to o procesore, vzhľadom na to, že TV používam skutočne len na YT, Netflix, HBOGO či AppleTV. Neriešim rýchlosť prepínania ... 😉 @tino2 pokiaľ nie si videofil, tak ti nanocell stačí... 😉
Odpovedať
ak niekto nevidí rozdiel medzi LED a OLED asi už dobre nevidí, do väčšej predajne si môžeš doniesť vlastnú nahrávku, či pozrieť Skylink, Digi
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba tiež využívam TV na Netflix, alebo youtube (priateľka každý deň pri varení, alebo syn pozerá rozprávky) a ten LG je dosť pomalý ,či už písanie vo vyhľadávači, alebo pretáčaní, takže to nie je len pri prepínaní medzi jednotlivými stanicami (nejdem teraz preferovať značku Samsung,, lebo LG mám napr. aj chladničku, práčku.. a s nimi som spokojný), mne osobne veľmi vadí tá ,,rýchlosť" ,takže teraz pri kúpe nového TV som LG rovno vyradil ako prvú.. a bohužiaľ sused má rovnakú skúsenosť
Odpovedať
Profilova fotka
@iamriso tak to je spôsobené tým, že sa ľudia často krát fokusujú na lacnejšie varianty - kde 55" jedna stojí 700€ a druhá 55" stojí 450€. Je jasné ktorý televízor vyhrá pri nákupe. Slabší procesor, menšia alebo pomalšia RAM. Keby LG vyrábalo aj notebooky, tak by 15,6" LG notebook za 450€ nemohol dosahovať rovnaký výkon ako 15,6" LG notebook za 700€. Hlavne nech ti ten Samsung dlho slúži a nech si spokojný.
Odpovedať
@dominik_galaba náhodou Samsungu sa netreba obávať, u rodičov máme jeden už cca 15 rokov (predpotopné prvé LCD kde 80 cm uhlopriečka bola že vaaau) rozlíšenie- vrchol vtedy dostupných televízorov v cene do 1000 €- 720p 😄 a funguje spoľahlivo. Ďalší máme cca 10 ročný fullHD LED a takisto za celý ten čas bez problémov. Teraz sme si so ženou kúpili Samsung z kategórie Crystal UHD a šlape parádne my sme z obrazom za tú cenu nadmieru spokojní. Nevidím dôvod na akúkoľvek pochybnosť o značke. Osobne sa mi podanie farieb u Samsungov páči najviac. V rámci širšej rodiny mali aj LG porovnateľnej výbavovej a cenovej hladiny (s tým druhým v poradí) a po čase porovnávania so Samsungom povedali, že už nikdy viac. Hádaj akú značku TV teraz majú? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Ale aj tak je to vsetko o tom ake naroky ma clovek. Teraz tiez svokrovci chcu novu telku kupovat a teda nic speci na tom nepozeraju, nerobia, cize to tiez im staci aby telka mala fajn obraz aby teda farby boli OK, aby zvuk bol v pohode a im viac netreba 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 nikde som nepísal, že je samsung kazový. 🙂 Ešte raz, subjektívne tvrdím, že LG. Mne vyhovuje z rôznych iných dôvodov, pretože do 1000€ 65" telku so 100 Hz obrazovkou zoženieš len ťažko. NanoCell úplne postačuje. Zaspím za tým rovnako "dobre" ako za QLED za dva litre 😄 Nech si ale každý kúpi čo chce, lebo placebo je silné.
Odpovedať
za mna (tiez samozrejme subjektivne) by som siel do samsungu, za tu cenu co sem @tino2 daval ten LG nanocel vie mat aj qled samsung rovnakej uhlopriecky, pricom samsung (opat samozrejme subejktivne) ma lepsie zobrazenie ciernej a lepsie ovladanie.
Odpovedať
@dominik_galaba ja som len narážal na to, že ako v TV ti príde nesympatický a podľa teba má chladničky dobré. inak čo sa týka chladničiek, Samsung chladničky považujem osobne za predražené. Áno sú pekné, prepracované ale cenovo si trochu ulietavajú. Inak keď sme kupovali nás Samsung, presviedčal nás predajca na asi o 70 € drahší televízor rovnakej uhlopriečky, tuším to bol Panasonic. Išlo tam to isté prezentačné video a ten obraz na Panasonicu sa mi teda ale že vôbec nepáčil, za mňa bol kvalitatívne voľným okom horší. Netuším z čoho pramenia tvoje nesympatie k Samsungu. Lebo nejaký objektívny dôvod čo sa kvality týka tam nevidím. Ja na tie televízory z vlastných skúseností a môjho okolia proste nemôžem povedať jediné krivé slovo. A nezabúdajme na to, že v podstate samsung bol ten, ktorý ako prvý začal na SK masovo pretláčať LCD (neskôr LED) technológiu na svoju dobu možno aj dumpingovými cenami. Čo si ja pamätám, tak taký SONY si napríklad vtedy úplne ulietaval cenami (okolo roku 2011 700 € vs. 1100 pri televízoroch porovnateľných parametrov).
Odpovedať
mne zas predajca v nay tvrdil že samsung rada 8000 je nepodarená a vôbec sa neoplatí že má oveľa horší obraz, pustil mi video na LG tej lacnejsiše a na samsungu o 150 € drahšom a na LG to vizeralo lepšie. Zas ktovie ako boli nastavené a pozerať to medyi desiatkami blikajúcixh TV v presvetlenej predajni ..... tak neviem 🙂
Odpovedať
@iamriso skontroluj si rýchlosť pripojenia, sleduj to na skúšku v noci alebo doobeda ked je kopa ľudí v práci, môže byť preťažený len konkrétny server skús sťahovať i niekde inde, je málo pravdepodobné že to spôsobuje TV , v technickom liste by mal byť zoznam vybavenia v servisnom mode sa dá zistiť ako je vyťažený procesor tak isto ako na PC, môžeš to skúsiť i tam, ak sú v domácnosti naraz pripojený viacerí nemusí stačiť rýchlosť
Odpovedať
@hockto ťam-ťung? skuter vynikajúci no zobrazovadlo pokryvkáva možno vyhovuje množstvom farieb, no skutočne čiernu nemôže mať lebo sú pix len zatieňované,podsvietené vylepšený Led, Oled ich vie aktívne vypnúť i každý subpix na farbu, niekto je fajnšmekr , tak si potrpí no niekto zaspí pri každom no 65 do litra vôbec do dvoch niečo lepšie a tie naj majú strop ešte vyššie navia niekto to má zafixované zo starších že kvalitný je omaľovánka , tak isto zvuk je pre neho naj len zo SV 4,5 kHz
Odpovedať
Ked som si kupoval sekundarnu telku na internetovy obsah do spalne, tak som mal jedinu poziadavku a to android tv. Kupil som lacny ksunt 55HL7590U za 322E s DPH a obraz super na vecerne zaspavanie 🙂 Ked som si teraz pozeral cenu v lete tak stal 422E 😮
Odpovedať
@tino2 ja mám UE55TU8072 a keď som ten obraz v predajni porovnával s inými cenovo približnými, nebolo o čom 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?