65" LED vs priplatok 700e za OLED

Ahojte, mam moznost nejakej zlavy na kupu tv este do konca roka, tak zvazujem jej kupu. TV je u mna celkom vyuzivana vec a hlavne sledujem Netflix. V oku mam uz velmi dlhsie LED Sony XR-65X93J, ale vaham, ze ci nebudem neskor lutovat, ze som mal zobrat OLED. Co vy na to, oplati sa doplatit 700eur viac za OLED Sony XR-65A83J? Cena by mala byt cca 1750eur. Alebo usetrene minut na nieco ine. Alebo sa vykaslat teraz na zlavu a kupit az po novom roku, i tak mi to teraz surne netreba. A ceny po novom roku sa dostanu mozno aj nizsie, ked pride novy model 2022.
Odpovedať
@peter_bar ja by som počkal ked nový nutne nepotrebuješ, v tomto období sú ceny najvyššie, zameraj sa na určitý typ a sleduj jeho cenu u viacerých predajcov, naviac všetko vyrobené ku koncu roku má najhoršiu kvalitu, každý chce v tom období vyrobiť čo najviac, a typ chod do väčšej predajne a porovnaj si , doniesť si môžeš i vlastnú nahrávku a porovnaj, dnes by som už LED nekupoval, naj je dnes OLED a kúpiť môžeš konkrétny typ u najlacnejšieho , väčšinou internetového, pokiaľ nie je akcia v kamennom
Odpovedať
@peter_bar akú máš vzdialenosť medzi sedačkou a tv? Máš skôr svetlu alebo tmavú obývačku?
Odpovedať
@peter_bar najlacnejší OLED máš už od 1200€ https://televizor.heureka.sk/lg-oled6...
Odpovedať
Sony som si vybral kvoli Android TV, to aj chcem. 404cm mam od steny po stenu. TV bude na stene a sedacka pri druhej stene, cize 3,5m bude pozorovacia vzdialenost minimalne. Obyvacka je svetla. Kombinacia svetle drevo, biele steny.
Odpovedať
ked si tym niesi isty a pytas sa ...nieje to pre teba 🙂 ver mi ... oled a jeho cena ma naozaj vyznam ak si o tom presvedceny 🙂 ja by som ale uz do oledu isiel, ale napr. priatelka vravi, ze aj ked je tam cierna naozaj cierna, je to trosku uz neprirodzene ...az prepalene farby ... takze prvotny dojem v obchode je super, ale ked to budes mat doma ...mozes neskor zmenit nazor ... skor si kup klasiku s dostatkom stmievacich zon 🙂 tak ale je potom cena porovnatelna s oledom
Odpovedať
@peter_bar - android tv na sony telke ... ja to mam, osobne ma to ale sere a skor by som isiel do krabicky k tomu ... malo ramky, pomale, furt **** aktualizacie od sony priamo co odoberaju funkcie, neskutocna kopa absolutne zbytocnych vecy co sa nedaju vypnut ... a ceresnicka bola ked som zapojil sietovy kabel do telky a zistil, ze sony razi cestu, sak to uz bude na wifi ...dame tam 100ku sietovku 😄 ktora realne ide tak 60
Odpovedať
@tom329 zabudol som ta oznacit pre odpoved.
Odpovedať
@peter_bar pozorovacia vzdialenosť záleží od rozlíšenia TV, pri 4 K je to toľko aká veľká je uhlopriečka, pri Ful HD 2x uhlopriečka a svetelné podmienky vieš upraviť zatienením cez deň a svetlom v noci @shadowmilan to je návyk z dlhodobého sledovania v horšej kvalite, niekto povie že naj zvuk je staré rádio len 4,5kHz, kvalitu obrazu porovnávaj s reálom, úplne čierna je ozaj len v jaskyni a farebné rozlíšenie je závislé od svetla a ako vieš oddrb oko pre pohyb obrazu, najvyššiu rýchlosť potrebuješ pri rýchlych zmenách šport
Odpovedať
Ja mam oled od lg, svagor zase qled samsung. Stvalo ma ze oledka bola drahsia ale povedal som si ze telku nekupujem na rok dva ale viacej tak som to ozelel. Co sa tyka obrazu oledka ma lepsi obraz, ale poviem ti ze 9 z 10 si ten rozdiel asi ani nevsimne, ale klasicka ledka sa moze skryt oproti oledke, led tv by som si urcite nekupil, to este stara plazma mala asi lepsi obraz 🙂
Odpovedať
@jordyl no tie plazmy odtial potial 😄 ... kazdopadne, robia sa aj vyborne ledy, ale ceny su vyssie ako oled ...alebo porovnatelne
Odpovedať
@jordyl plazma by mala i dnes porovnateľný s OLED je tam rovnaký princíp aktívne svietenie pix., pri LED je podsvietenie a kontrast zatienenie , len plazmu nepovolia pre vysokú spotrebu, indukčné cievky doslova kúria, spotreba pri 50" 300W pri svetlých scénach ako sneh
Odpovedať
Mna prijemne prekvapili Philipsy. Co taketo nieco? https://televizor.heureka.sk/philips-...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter_bar 65palec je na 3.5 ok. Keď máš svetlu obyvacku, (myslím prirodzene svetlo, nie Dekor nábytku) nebudeš vedieť plne využiť OLED. Keďže OLED je výborný pri tmavých scenach. Akor by sa ti hodil Qled od Samsungu, ktorý by ti vyšiel za tie peniaze aj 75 palec. Teda záleží či si ochotný obetovať ten Android TV. Alebo potom nieco podobne od Sony. Ja mám OLED od LG a som spokojný.
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 hoď sem prosím ťa ten 75 palcový QLED..
Odpovedať
@iamriso https://www.domoss.sk/qled/47046-sams...
Odpovedať
@iamriso v germanasku ich máš aj za 1200€. https://www.gamingoase.de/de/fernsehe...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?