Zadná ulica v Stupave - bývate tam niekto?

Máte niekto skúsenosť, prípadne kupujete / bývate? Zvažujeme kúpu domu v tejto lokalite, akékoľvek skúsenosti pomôžu :-) Vďaka!
Odpovedať
.
Odpovedať
@lucca_ Ja bývam kúsok od Zadnej. U teba je to už asi pasé... @sashullla Čo potrebuješ vedieť? Alebo si chcela odpovedať na otázku?
Odpovedať
Práveže som chcela oživiť túto tému, že by sa možno niekto ozval ako sa mu tam býva..pozeráme ulicu Zadná. Ja som vďačná za každý názor...:) @chrobak7
Odpovedať
@sashullla Boli tam vystavané nové dvojdomy a tuším také malé bytovky. Priamo na ulici som nebol, ale tá oblasť má jednu nevýhodu - je tam okolo 50 bytových jednotiek a iba jedna prístupová cesta - Krajná, ktorá je slepá ulica. Môže to tam byť trcohu husté. Nie je to ale nič tragické, dá sa s tým žiť. Čo je horšie, v krátkodobom výhľade je výstavba okolo 2 stoviek bytov na území bývalej železnice. Tým sa tá oblasť výrazne zaplní. Napojiť sa na hlavnú cestu je možné 2 spôsobmi - buď cez Železničnú - tam bude križovatka Hlavná - Železničná dosť prepchatá a upchatá, alebo cez Štúrovu. Štúrova je ale tankodróm, takže denne budeš testovať tlmiče. Trochu je tam blízko diaľnica, ale to by tiež nemal byť zásadný problém. Čo sa mi však nepáči, je to, že sú tam dvoj a trojdomy. Nie je to výlučné vlastníctvo. Ja som od začiatku odmietal bývať s niekým v spoluvlastníctve. To už si rovno môžeš kúpiť byt za lacnejšie peniaze. Zase v Stupave veľa voľných bytov nie je. Možno bude lepšie počkať, kým začne výstavba tej oblasti vedľa Železničnej a začnú sa predávať nové byty. Ale ak túžiš po rodinnom dome, tak tie tiež nie sú veľmi voľné. Ale na tej Zadnej to nie sú typické rodinné domy. Skôr by som povedal, že sú to mini bytovky. Nemáš vlastný dvor, parkuješ pred domom. Samotná oblasť - tá Zadná patrí do mestskej časti Mást - je fajn. Nemusíš prechádzať celou Stupavou. Aj do centra je to kúsok, aj keď v tom centre toho dohromady nie je veľa. Neviem, čo ťa ešte zaujíma. To sú moje postrehy a môj pohľad na túto oblasť.
Odpovedať
Vďaka moc za čas. Práveže dom nechceme a toto sa mi zdá ako kompromis. Aj to, že je to hneď na začiatku a netreba chodiť cez celú Stupavu. Ten tankodrom poznám:)) aj s vyšším podvozkom som hresila riadne.. Každopádne vďaka za reakciu. Uvidíme ako sa to vyvŕbi časom. @chrobak7
Odpovedať
Ja nechápem prečo tam tu železnicu neobnovia do Bratislavy ale idú to zbúrať a zastavať určite by sa stým zrýchlia doprava
Odpovedať
@huhuhovci Železnica do BA ani nikdy nebola. Tá trať viedla do stanice Devínske Jazero Neviem, či vôbec niekedy jazdil vlak až do BA. Posledný išiel vraj v roku 1991. V Stupave sú už koľajnice odstránené. Na celej trase sa ešte niekde nájdu úseky, kde sú koľajnice, ale neviem, či by boli použiteľné. Využitie mala trasa, kým fungovala cementáreň. Pri dnešnej hustote autobusových trás cez Stupavu (cez Stupavu jazdia všetky autobuse na trase do Malaciek, Borinky, prakticky celého záhoria) by asi nebol veľký záujem o vlakovú dopravu, lebo cesta trvá dlhšie, ako autobusom. Nemyslím, že by sa tým doprava zrýchlila, skôr naopak.
Odpovedať
@chrobak7 ja sa pamatam z davnych cias, ze z DNV do Stupavy k prababke sme vzdy prestupovali do lokalky na Jazeri.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@jaaaaajaaaaaa Potok nie je hrozba, aspoň nie akútna. Nepočul som, že by sa v poslednej dobe vylial. Aspoň nie v Máste. To skôr hrozí, že sa pri veľkej vode vyleje vyššie, buď v parku alebo ešte skôr, ako tomu bolo pred 10 rokmi. Hmyz? Je to pri poli, takže bez hmyzu to nie je. Pavúky, muchy, osi, modlivky... Nie je ich tak veľa, aby sa tam nedalo bývať alebo nedalo byť vonku. Ale všetko je relatívne a subjektívne. Niekomu môže vadiť už aj jeden pavúk na terase. Mne nevadia. A všade bývajú ľudia s malými deťmi. Nabudúce nemusíš spamovať fórum tým, že zadáš tú istú otázku niekoľko krát. Stačí raz do existujúcej témy, alebo ak taká nie je, tak si založ novú diskusiu.
Odpovedať
@chrobak7 Ďakujem za odpoveď. Vysvetlím, prečo som sa pýtala takto a trikrát. Hmyz mi nevadí, obava bola skôr z komárov a pramenila z podnetu, ktorý som čítala od obyvateľa na internete. Nehľadám bývanie so záhradou, na ktorej sa nedá byť. Na deti som sa pýtala preto, že možno natrafím na niekoho, kto má rovnako staré dieťa a budem môcť rozvinúť debatu napríklad smerom škôlka, možnosti pre deti. Otázku som zadala na tri fóra len preto, lebo som sa bála, že nikomu, kto sa o lokalite rozprával, nepríde notifikácia, že tema pokračuje, a ja mám na rozhodnutie zúfalo málo času. Ospravedlňujem sa a ešte raz ďakujem. Pekný večer.
Odpovedať
@chrobak7 dobry den, chcem sa spytat odkial mate tu informaciu o vystavbe na zeleznicnej. Byvame blizko, tak dost ma to zaujalo. Ja som vedela, ze v uzemnom plane mesta je to na sport a rekreaciu. Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@corola Neviem presne, od koho som to počul. Je možné, že sú to len reči typu JPP, ale ako sa hovorí, bez vánku sa ani lístok nepohne. O ten pozemok, pokiaľ je určený pre rekreáciu a šport, nemá nikto záujem. Zatiaľ je vo vlastníctve štátu, ale kto by tam staval niečo na rekreáciu. Developeri majú záujem o niečo výnosnejšie. Preto keby to preklasifikovali na oblasť určenú na bytovú výstavbu, tak by sa o to potrhali. A podľa mňa je len otázkou času, kedy k tomu dôjde. V materiáloch mesta som tiež videl investičný zámer nejakého developera postaviť bytový dom oproti bývalej stanici, hneď za tým panelákom na Moyzesovej, iba pár metrov od priľahlých garáží. Pozemky sú už vykúpené, patria jednej osobe, môžeš si to nájsť na katastrálnej mape.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem za spravu. O tom vedla bytovky som aj ja citala. Ano, byvala zeleznica je lukrativny pozemok, hlavne polohou.
Odpovedať
bohuzial @chrobak7 ma pravdu o tej vystavbe som citala este niekedy v 2015 v stupavskych novinach ..pisali o stavbe rodinnych domov a bytoviek @jaaaaajaaaaaa neviem ci uz mas dieta v stupave v skolke ale az nie tak dostat trojrocne dieta a bez starsieho surodenca co uz je v skolke je problem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ja byvam na Zadnej 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?