Bratislava - Petržalka ste tu spokojní s bývaním?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, tak co Vam Petrzalka dala a co Vam vzala? Odkedy tu byvate? Ste spokojni, nespokojni? Petrzalcania spojme sa :-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
cely zivot tu zijem aj ja a nemenil by som.. asi ako nikto svoje rodne miesto.. len ked chce niekto RD tak musi petrzalku opustit.... ted aak nema na pozemok v rusoviach, jarovciach od 250-300e za m2 :))
Odpovedať
V Petrzalke byvam od malicka. Lokalita Dvory. Super spojenie do centra, vyborna infrastruktura, hradza blizko. Teraz byvame v rodinnom dome, ale v inej casti a velmi mi to chyba. :-) Keby sa dal postavit rodinny dom v Petrzalke, tak uz tam stoji ;-) Skoda, ze staru Petrzalku celu zburali. Boli tam predtym iba rodinne domy. Teraz by to bolo Beverly Hills :-)
Odpovedať
ahoj evikg, nejake rodinne domy ale v petrzalke stale su... smerom na pristavny most pri dunaji ;-)
Odpovedať
@dai - hej, mas pravdu. Su tam akoby ich niekto zabudol. :-) Ja som uplne zabudla na Vilovu ulicu, pri vyjazde na hranicny priechod do Rakuska. Tam je dost velka cast, ale domy su dost nakope, ako na Trnavke a absolutne ziadne volne stavebne pozemky. A este je tam taka zaujimava oblast pri Petrzalkom cintorine. Lokalita to ale velmi vabna nie je. Taka priemyselno-zahradkarska, ale zopar domcekov tam stoji. Tam este nejake volne pozemky su, ale okolie prilis vabne nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ešte pochopím, že to tam máte radi, keď ste tam vyrastali od malička...aj keď len ťažko. Ja som vyrastala na veľkom sídlisku v malom meste. Malo to svoje výhody, ale veľmi skoro som si začala uvedomovať oveľa viac nevýhod a túžiť po súkromí,čistote prostredia ( - čo je na sídlisku absolútne nereálne) bývaní v dome. V Petržalke som bývala asi 4 roky (najprv oproti EU, potom pri Dostihovej dráhe a nakoniec pri Draždiaku) a bohate stačilo. :-p Sto ľudí, sto chutí. Kamoši - manželia z rôznych kútov SK si život v Petržalke pochvaľujú. Čakala som nejaké výhrady po tom, čo sa im narodilo dieťa, ale žiadne nie sú :-N A to má chlapec čo nevidieť 4 roky...
Odpovedať
ja tiez od narodenia byvam v Petrzalke, a som spokojna a nedam na nu dopustit. :-) bohuzial, prave kupujeme byt vo vrakuni, takze sa budem musiet s petrzalkou po rokoch rozlucit :-( bude mi chybat...
Odpovedať
Profilova fotka
To sa vam naozaj v tej petrzalke tak paci, alebo ste si uz zvykli, ked uz tam byvate? Ja som tam vyrastla, zazila som este casy, ked tam fakt nic nebolo iba beton, ziadna zelen. Teraz uz je prostredie ovela krajsie, stromy vyrastli, je tam fakt vela zelene. Ale stav niektorych panelakov, kopa ludi, katastrofalne parkovanie, hluk. Odstahovala som sa odtial asi pred 10mi rokmi. Isla som mimo Bratislavy, tiez to bytovky alebo presnejsie do niekolkych bytoviek. Na cas som bola nutena vratit sa do Petrzalky na pol roka a nepacilo sa mi tam vobec. To, ze je to kusok od mesta moze niekto citit ako velku vyhodu, niekto nie. Chodievam autom, a kazde rano pri ceste do prace som stala v zapche na pristavnom moste, rovnako vecer, ked som sa vracala spat. Bolo fajn, ze je tam kopec chodnikov, osvetlenych aj vecer a ze sme mali kde vencit psa, nebol problem so smetnymi nadobami ani sackami. O toto sa fakt mestske zastupitelstvo staralo. Ale za tie kazdodenne nervy, kde zaparkovat a ci este odist vecer autom, no neviem, pre mna asi nie. A este co mi vadilo, vsade odpadky, pod oknami, v krikoch. Bala som sa aj psa pustit, nieto este male dieta. Jaj a este jeden postreh. mali sme vtedy ani nie polrocne stena. Kym sme byvali v Petrzalke, tak sme boli kazdy mesiac u veterinara a stale mala nejake vyrozy. Akonahle sme sa prestahovali, je uplne v poriadku.
Odpovedať
@hapci - ja tam uz nebyvam, ale nedavno sme boli na navsteve u znamych v Karlovke. Parkovanie uplna katastrofa, kruzili sme 20 minut, kym sme nasli miesto na parkovanie a aj to dost daleko. Odpadkov tam tiez bolo kopec. Parkovanie a odpadky su podla mna problem kazdeho velkeho sidliska, nie je to iba problem specificky pre Petrzalku.
Odpovedať
@hapci Ja uz tam nebyvam, byvam na dedine pri Bratislave, a aj tak sa mi v Petrzalke vela veci pacilo. Bolo kde vencit psa aj deti, tam sa deti mohli byciklovat kolko chceli na chodnikoch bez toho aby sa co len priblizili k ceste, tu na dedine sme odkazani na cestu a stale davat pozor ci nejde auto, tam boli len v nasej bezprostrednej blizkosti tri nove ihriska(oplotene), tu asi v celej dedine neni ani jedno take( max. smyklavka s hojdackami). O obchodoch v blizskosti a mnozstve kruzkov pre deti ani nehovorim. A priroda je tiez v Petrzalke uzasna, hradza, luzne lesy, Drazdiak s labutami, kozami, konikmi, moje deti to tam mali radi. Skola za rohom pre deti atd. Pravda je, ze parkovanie je hrozne a pre nas bol nas byt uz maly a samozrejme sa byvanie v panelaku neda porovnat s byvanim v dome, ale viem pochopit preco sa v Petrzalke ludom paci.
Odpovedať
hapci, ono podla mna velmi zalezi akym stylom zivota zijes, aka si povaha, co vlastne cakas od byvania vseobecne, kde pracujes a v neposlednom rade v ktorej casti Petrzalky byvas.. Ja tiez pisem ze byvam v Petrzalke - uprimne, v strede som uplne stratena a na konci Petrzalky som este asi nikdy nebola. Byvam pri Sade Janka Krala , pracujem v Starom Meste ( detto skolka mojej malej je v Starom Meste, moj muz robi v Starom Meste ) - do mesta chodim pesi po Starom Moste, autom po Novom alebo po Apolle... Mas pravdu ze na Pristavnom moste su zapchy - to je ale skor problem Bratislavy ako takej, nie byvania v Petrzalke... na Novom moste ani na Apolle som realnu zapchu este nezazila... ( byvala som predtym na zaciatku vrakune a podunajskych, takze o zapchach by som ti mohla rozpravat :-) ) ja byvam v novostavbe, cize s parkovanim ziadne problemy nemame, mame straznu sluzbu a recepciu, cize v okoli domu je poriadok a cisto... park a blizkost hradze mi volny pohyb umoznuje ( verim ze po revitalizacii sadu v nom bude este krajsie a bezpecnejsie ako teraz - inak sa v nom schadzaju maminy a rodiny z celeho mesta uz teraz - hlavne v lete, ked je aj plaz otvorena tak naozaj stretnes ludi z roznych casti ba...)
Odpovedať
Profilova fotka
@ dai, lenze, to miesto, kde v petrzke byvas ty sa bohuzial neda porovnat s tou "petrzalkou" v ktorej sme vyrastali. To uz je taky okraj, nemas tam ziadne panelaky okolo, susedov vsetko novych, parkovanie v garazi. Tam verim, ze sa kvalita byvania rapidne zdviha a verim, ze sa ti tam naozaj paci. Je pravda, ze stvrte ako Karlovka, Dlhe diely, mozno aj Vrakuna su na tom mozno o nieco horsie to neviem, vzdy som tam chodila iba na navstevy. Co sa tyka Drazdiaka, tak v ten polrok, co sme byvali u nasich, sme sa vybrali aj tam. Bolo uz po letnej sezone a chceli sme ist na prechadzku so psom. Boli sme tam raz, a bola som strasne sklamana z toho ako to tam vyzera. Bolo tam hrozne vela spiny a odpadkov, okolo jazera sa nedalo prejst, len vlastne na tych plazach. Hradza je blizko to je pravda, ale ked som chcela ist na korculiach, aj tak som musela ist kusok autom, najlepsie az za Cunovo, aby tam nebolo tolko ludi. Zvykli sme si chodit na opacnu stranu Dunaja za Slovnaft a pacilo sa nam viac. Nasi sa tiez zvyknu stazovat, ze velmi preriedili autobusy, ze vlastne z kraja Petrzalky musia prestupovat, aby sa niekam dostali. Ze sa to neda porovnat s tym, ako chodili autobusy predtym. Tu su asi vo vyhode casti, ktore su blizsie k mestu, ale tie zase nemaju vyhodu v tej "prirode". Urcite sa v Bratislave (pripadne aj v blizskom okoli) da najst aj krajsie miesto so vsetkymi vyhodami ako ste tu spomenuli.
Odpovedať
neviem hapci, my sme dlho hladali a financny limit mali nadstaveny velmi vysoko... ale nenasli sme ;-) na hradzu chodime na bycikloch alebo na korculiach bez potreby presunu autom ( mas pravdu ze za cunovom je hradza uz omnoho menej ludnata - nam to ale vyhovuje, este sme nikdy neskoncili pred rusovcami ... chodime inak aj smerom na Rakusko detto bez potreby auta...) ako som spominala je to aj o tom aky typ cloveka si - ja som byvala ako som spominala predtym pri vrakunskom lesiku - ako mile miestecko, ale ked si spomeniem na kocikovanie tam - citila som sa ako jediny clovek na svete - to ti pri poporodnej depresii moc na nalade neprida - ked idem do sadu alebo po nabrezi tak mam omnoho lepsi pocit ... ja potrebujem okolo seba ludi ( niekedy aj samotu, ale na kazdodenny zivot skor preferujem ludi :-) ) Ja si napr. neviem momentalne predstavit byvat niekde v nejakej dedine pri ba - jedinu vyhodu, ktoru tu vidim je fakt ten rodinny dom, ale potom je asi milion veci co mi napada proti :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
bicyklovat =-)
Odpovedať
maris, tak velmi ti to trhalo oci? :-)
Odpovedať
Ja zijem v Petrzalke cely zivot, 23 rokov na dvoroch, teraz uz rok a pol vzadu na Lukach a nikde inde by som nechcela byvat. Mam tu vsetko, obchody, skoly, skolky, vela zelene. Ked som v niektorych inych castiach mesta, niekedy nechapem, kam chodia ludia vencit psy, ja vyjdem z brany a neviem na ktory smer sa mam obratit, lebo mozem ist kamkolvek a vsade je zelen. Skolku aj skolu mam rovno za domom, takisto detske ihrisko. Autobus mi odtialto ide takmer vsade, ano, niekedy musim prestupovat, ale do mesta sa da dostat aj bez prestupov, ja dokonca pracujem pri Patronke a ide mi sem bus priamo. Ked sme kupovali byt, pozerali sme aj v inych castiach mesta a aj tak je to v Petrzalke pre nas najlepsie. Problem s parkovanim nie je vsade, ano, tam, kde som byvala predtym, na Dvoroch, je velky problem, ale to preto, lebo sa tam postavil Digital Park a firmy si nekupili parkovacie miesta a chodia parkovat k panelakom, ktore su 5 minut peso odtial.. Tam, kde teraz byvam, som nemala problem s parkovanim nikdy. Urcite taka Karlovka alebo Dlhe Diely maju milionkrat vacsie problemy s parkovanim ako Petrzalka. Pre mna je proste Petrzalka ta naj.
Odpovedať
@dai veru, trhalo :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ja som niekolko rokov byvala v Ovsisti a nechcela som odtial odist.. teda nie skor nez odidem z Ba (na co sa chystame, ideme stavat v dedinke pri Senci) velmi sa mi tam pacilo, mali sme les priamo za domom, hradzu vedla (posledny dom pred hradzou..ja som to teda dost vyuzivala) blizko obchod(y), autobusove spoje do roznych casti mesta aj priame a rychla dostupnost, dobra dostupnost aj na mosty (pristavny a apollo) proste pohodaa.. nakoniec sme sa teraz museli narychlo prestahovat, co mi je celkom luto, aj ked sme teraz v celkom fajn casti ruzinova.. resp. v zime je to ok, ale ta hradza mi bude v lete chybat..
Odpovedať
Profilova fotka
súhlasím, že Petržalka je zelená, ale zá zeleň je žiaľ zamorená psími výkalmi a odpadkami. Alebo sa to dá v pohode prehliadať???!!!!
Odpovedať
dobromila, opaet zalezi o ktorej casti petrzalky pises ;-) inak nepoznam cast BA kde by psie vykaly neboli ... to este v tom sade ich je fakt velmi malo, kedze aspon vacsina ludi respektuje zakaz pustania psov ( zial psickary su niekedy horsi ako male decka :-( videla som zensku s dietatom a psom ako sa jej pes s prepacenim vy.ral priamo pred billou a vykaslala sa nato - bolo to v ruzinove kde su aj kose aj sacky na psie vykaly :-( ja by som za toto tych ludi trestala az to boli... ked sa niekto nevie postarat o zviera, nema ho co vlastnit - ale to je uz asi mimo :-( )
Odpovedať
to uz je bohuzial na ludoch a nie na mestskej casti. Su ludia, ktori vykaly po svojich psoch zbieraju a odhadzuju kam maju a aj odpadky hadzu len do smetiakov. Ti ostatni aj keby zili napr. v Ruzinove a aj tam maju tolko zelene, robili by bordel tam. Kolkokrat idem po meste a na chodniku skoro slapnem do psieho vykalu, to je podla mna tazsie prehliadnut ako ked je to na trave. Pre mna je lepsie zit niekde, kde tu zelen aspon mam ako niekde, kde ju ani nemam.
Odpovedať
Profilova fotka
@egyptanka Ahoj :) ja som v Petržalke bývala od detstva. Kedže som tu vyrastala tak som bola spokojná, blízko do mesta, kusok do prace. S priatelom sme sa rozhodli kupit si byt. Najprv sme chceli len Petržalku, ale kedže sa nám tu byty velmi nepacili a boli aj cenovo dost predražené tak sme sa rohodli že skusime popozerať byty aj v iných častiach Bratislavy :) Tak a nakoniec sme sa rozhodli pre Vrakuňu :) :) sme tam veľmi spokojný, a ja by som sa už do petržalky nevratila :) A nakoniec sme aj radi že sme nekupili byt v Petržalke ale tam kde sme teraz :) xixi Ale kedže som tu vyrastala tak Petržalku mám stále rada, kedže tu ešte aj pracujem :) Tak vela šťastia pri hladaní toho spávneho hniezdočka s rodinkou :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dai Sad Janka Kráľa je celkom udržiavaný, ja hovorím o všetkých ostatných častiach Petržalky, keďže ju mám počas pár rokov veľmi dobre zmapovanú. A súhlasím, že odpadky a psie výkaly sú takmer všade, hlavne teda v mestách, no ale sídliská sú na tom najhoršie :-p
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Můžete mi poradit, našly jsme si podnájem v Petržalke na ulici Budatínská, ale je to velmi levné bydlení a na to jak byt hezky vypadá se nám to moc nezdá, ta cena je oproti jinému bydlení v Petržalke hodně nízká, nevíte jaké je v té části bydlení?
Odpovedať
@lucipech je to garsonka v terasovom dome ? Treba ist pozriet. Asi je to ta malinka cca 20m, preto lacna. Ta ulica je v podstate fajn, mpzno zastavky nie su do 2 min, ale pomerne dobre. Dovod, ze by vo vc hod e bol problem by nemal mat vplyv na cenu
Odpovedať
@lucipech lokalita je ok,ak sa bojite priamo domu,susedov,bytu,tak podpiste zmluvu najprv len na mesiac- dva a uvidite
Odpovedať
@lucipech kde na budatinskej? prezil som skoro 7 rokov pri Tescu a az na parkovanie to je fajn :-)
Odpovedať
Petrzalka premna smutna cast kedze mi tam v 88mom zabili 21 rocneho uja. :-(
Odpovedať
no právě je to byt 90 m veliky a 3+1 takže proto nám to připadá divné, je to za cenu garsonky, tak nevíme v čem je problém a báli jsme se, že jde o tu ulici, že je to tam nějak zlé, neznáme vůbec Bratislavu
Odpovedať
@dzonyby vrazdi sa vsade, spajat Petrzalku s tragickou udalostou preto nema vyznam. Ale chapem, pre teba bolestne miesto. Ako pre inych ine casti mesta....
Odpovedať
@lucipech mozno potrebuju "strazit" pocas pobytu mimo a nie zarabat. Chodte pozriet a dajte na dojem z prenajimatelov ;). Mozno oni tiez hladaju prijemnych ludi.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?