Stačí na prechod okolo postele 50 cm?

ahojte, budeme mat malu spalnu 11,6 m2, kde sirka je 3120 a dlzka 3720. zvazujeme vstavanu skrinu, tak ako je naprojektovana: (hlbka klasika 60 cm) http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... postel mame cca 190-200 + nozicky trcia z kazdej strany este asi 7 cm, cize ratajme sirku postele 210...potom nam ale vychadza okolo postele 50-55 cm priestoru, staci to na prechod, resp. na dostanie sa k skrini? nebude to velmi napratane? rodina nas prehovara na zrusenie sprchoveho kutu ( v com ja zase vidim dost velku vyhodu)
Odpovedať
Profilova fotka
žiť sa s tým dá, ale nie je to ktoviečo. ja som mala roky z mojej strany postele tých cca 50cm, mali sme nohy postele hranaté a vystupujúce trocha do priestoru - ani nespočítam koľkokrát som sa do tej nohy udrela. určite by som ale nechcela mať taký malý priestor z tej strany postele kde má byť prístup ku skrini. aj keď bude mať posuvné dvere, je to málo. menšia postel by to spravila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
K teme - budeme mat trochu vacsiu spalnu a postel oproti vstavanej skrini, teraz mame prechod 60 cm a budeme mat tak isto v novom cca 65 cm a je to OK, su aj ovela mensie izby a prechody.. Mimo temu - uz druha tema, v ktorej sa snazis nieco zrusit, aby si mala inde, respektive aby si nabrala priestor inde.. nemalo by vacsi vyznam vybrat iny projekt?? ci tento uz je v stadiu, ked sa neda robit nic ine, ako zrusit nieco v dome?? Kazdopadne drzim palce, nech vsetko vide podla predstav, treba zvazit plusy a minusy a idete nato :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon jednoducha odpoved: staci, mame na jednej strane 40 a na druhej 50 a bez problemov, tak ci tak vyliezam z postele na strane noh. A postel posunte blizsie k tej stene so sprchacom, ziskas viac priestoru pri skrini.
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon na prechod to staci, napratane to bude, naprd sa to bude vysavat/umyvat podlaha. Toho sprchaca by bola skoda, mozno by sa dala ta kupelna preusporiadat a trosku zuzit......
Odpovedať
dakujem za odpovede. @barbarosa momentalne robime nosne priecky, takze ked som vcera videla nazivo izby, no skratka vypadaju trochu inak v reali nez na papieri - napr. tu postel co tam maju oni navrhnutu - sirka 160 =-) , dalej ku kuchyni - je tam navrhnuty barovy pult - prechod z/do kuchyne by bol strasne maly, nehovoriac, ze by to tak trochu zavadzalo, nehovorim o nestastnom umiestneni kuchynskeho stola a pod. V reali to clovek vidi trochu inak. Na papieri sa mi vsetko zdalo dostatocne a teraz zase male, ale snad zdanie klame a v konecnom stadiu to bude ok.
Odpovedať
@ikon : stacilo pozriet na rozmery izby ked ste pozerali projekty a premerat si ako ste to mali napr. doteraz v byte alebo kde ste byvali. Ja som to robil tak a zistil som, ze vsetky tieto katalogove projekty su dost "stiesnene" -- ano postel rataju 160. tych 50 cm sa da este zniest, ale nie je to idealne - popripade to viete posunut tosku bliszie k sprchacu a pri skrini bude viac miesta. My sme nakoniec skoncili pri vlastnom prokjekte kde spalna ma 3,5x 4.1 - a bude tam len postel cca 190 siroka a 220 dlha (mam skoro 2 m, takze matrac ma 210 :). - kedze mame aj satnik. sprchu v spalni nerus...
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon ako pise mr79, bolo treba porovnat to co mate teraz a co je na papieri, ked ste nevedeli porovnat tak sup na luku s pasmom, vyznacit si to nejakym spagatom a je to ;-) kazdopadne napriklad kuchyna sa ta uvadza u teba 7,2m2 tusim, my v byte budeme mat cca 10,5m2 a je to tak, ze moze byt, zniesol by som aj viac, ale v byte sa moc roztahovat nemozem :-| drzim palce, nech to teda v konecnom dosledku vyzera co najlepsie a najvacsie ;-)
Odpovedať
a kupelňu trošku zmenšiť
Odpovedať
Profilova fotka
to je normálne na rozšírenie domu po 1 m do všetkých strán - kto toto navrhuje - sa chytám za hlavu :-) ale nie - čo keby ste otočili posteľ na tu stenu kde je šatník (čelo postele pod oknom nie je veľmi dobré) a šatník kratší na tu stenu oproti ku kúpeľni
Odpovedať
@cubica ja som tiez rozmyslal nad otocenim... ale teoreticky by mali to iste .... lebo druhy rozmer je vacsi akurat o tuch 60 cm, len to zeby tam nebol pristup do skrine.... ale hlavne skrina by bola azi len 2 m na sirku oprpti cca 310 ako ej navrh.... Ci by im to nechybalo
Odpovedať
Profilova fotka
@ikon tu postel v tomto prevedeni do toho priestoru urcite nedoporucujem a to z dovodu ako pisala "ups". Z uvedeneho dovodu do tychto priestorov sa smu davat len postele s prevedenim oblej hrany a bez hrubeho lemovania matracu. Podla toho ako ste zareagovala, nedoporucujem rusenie sprchoveho kuta tiez. Bez kot je to tazke takto priamo napisat riesenie, ale zatial to vidim tak, ze by miernymi posunmi nenosnych priecok a miernou dispozicnou zmenov v tej kupelni, by sa dalo naplnit vase predstavy.
Odpovedať
@cubica aj nad tym riesenim sme uvazovali (viem aj o tom feng-šui), lenze tiez by bol prechod okolo postele 50 cm, cize by som nevyriesila nic, len mensi satnik by som mala.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mr79 ok, uz si ma predbehol v odpovedi ;-)
Odpovedať
@ikon stačiť,staci ale ako uz písali,ja za 5rokov bývania som si asi 16x nakopla malíček,teraz prave vcera tak ze som myslela ze mam uz len 4 prsty... Umývanie a vysavanie.... Mam 57kg a ja vojdem,moj muz nie.ako tehotna eee. Uz sa tesim o rok/dva ako zrusime postielku a zase nam bude sveta žiť.
Odpovedať
Mezi postelí a skříní máme 55 cm, stačí to, dveře skříně jsou posuvné. Otvíravé by byl problém.
Odpovedať
@eeffka Dobrý den. Mezi postelí a skříní máme 100 cm. Stačí to. :-D Pod 50 cm bych si připadal jako ve skladě v obchodě a od 32,5 cm, jako ve skladě ve velkoobchodě. :-D Nicméně, nemyslím si, že bych měl nějak malé postele. Ale šířka 210 cm je na mě trochu velkolepá do takové pidiminipracovny. Asi další děti už neplánujete, to byste je musela hojdat v hojdací síti zavěšené na stropu nad letištěm. :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám iný návrh, mozno trocha menej praktický, ale pridas si nejaké tie cm... Sprav vchod do spalne z obývačky, kupelnicku zväčší o pôvodný prechod do spálne a posun kúsok priecku spálne do kupelnicky... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
A keď tak pozerám na ten pôdorys, ja by som zrušila ten dlhokansky rolldor v chodbe a chodbu zúžila, cim by sa rozšírila kuchyňa... :-) ...a ešte mi chýba maličké okno v spajze... a tiež by možno bili lepšie dvere do spjze dat na kraj (napr.posuvne) a linku mat v tvare U ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?