Satnik v spalni

Zdravim Plusy alebo zapory satnika v spalni? Mam v plane urobit satnikovu izbu 2mx3,5m v spalni za postelou ..je to dobre urobit v spalni a prechod cez spalnu do satnika alebo radsej samostatna izba ?? Treba tam aj okno?? Nejake nazory a foto potesia Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
my mame satnik ako samostatnu miestnost, ale s tym rozdielom, ze nam sa vchadza zo satnika do spalne a nie opacne, muz vstava o 5, zavrie dvere na spalni a neviem o nom. nam to takto uplne vyhovuje. okno v satniku nemame, na vetranie mame rekuperaciu.
Odpovedať
radsej by som volil samostatnu miestnost ako prechod cez spalnu. otazka je aj ci tam budes mat len vase oblecenie, alebo tam budes skladovat aj ine veci. zober si, ze ak nieco zabudnes a potom cez cely dom budes oblecena, obuta utekat do satnika, dost neprakticke.
Odpovedať
ak je moznost, tak rozhodne samostatna miestnost. ja lutujem doteraz, ze som to tak nespravil, ale co uz 🙂 druhy raz by som bol mudrejsi, zabera to kopu miesta a bolo by to takto rozhodne praktickejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@janci1181 ahoj, to zalezi na vasom fungovani - vstavani. Mame to tak isto ako hore marfusik, tiez manzel vstava skor, cez vikend ked si jeden chce pospat... Zatvori dvere a ziadne rusenie.
Odpovedať
@janci1181 my mame satnik v spalni. Vytvoreny je z korpusov skrin a z vonku oblozene doskami. Tak isto dvere do satnika su len z dosky urobene. Rano vstavane rovnako, cez vikend rozne ale neideme sa hned do satnika prezliekat. Takze my sa nerusime. Najprv som si myslela ze mi bude okno chybat ale som rada ze ho nemam. Lebo sa tam prezliekam a nemusim riesit ci ma niekto vidi. Z toho dovodu sa priamo v spalni neprezliekam. U nas keby bol satnik samostatna miestnost tak urcite by tam bolo vsetko mozne nahadzane. Ja mam radsej mat ulozene veci tam kde ich riesim. To znamena ze bundy, topanky pri vstupe, ostatne oblecenie v spalni. Takze si musite rozmysliet kde chcete mat co odlozene, ci vam nebude vadit ked tam budu chodit aj decka, ci sa budete/nebudete rusit...
Odpovedať
@janci1181 určite samostatná izba prístupná z chodby, jeden dôvod je rušenie sa navzájom a druhý - ak si niečo zabudneš, tak behať obutý a ešte cez spálňu... Ja som zvažovala skôr ďalšie dvere medzi šatníkom a kúpeľňou, to mi prislo praktické, nakoniec sme koli miestu nedali a vôbec to nechýba, máme to hneď vedľa, fakt ma nezabiju dva kroky navyše okolo. Zato som sa 100x vracala v topánkach od dverí po zabudnutú vec.
Odpovedať
@topgan preco by to nebolo ok?my mame normalne v spalni satnik a miesta je dost, ale tak samozrejme asi zalezi aj na velkosti izby, vsak? ale tak ked raz vies, ze mas malu spalnu, tak si tam satnik proste nedam a hotovo. logika.
Odpovedať
Ja na šatník nedám dopustiť. Máme ho ako vedľajšiu izbu so vstupom zo spálne, má strešné okno, rozdelené na manželovu stranu a moju stranu (šatník bol jednou z podmienok v rodinnom dome). Vôbec sa nerušíme, ak niekto skorej vstane.
Odpovedať
@lenka1311 Fajne riesenie! Ked je dostatok miesta, tak sa to da krasne porobit. Len kazdy si to dovolit nemoze, no. Ale moja predstava je presne takato.
Odpovedať
podla mna je dobre, ked je v satniku okno, pretoze prirodzene svetlo je ovela lepsie ako len nejaka lampa alebo cosi 🙂
Odpovedať
@mirfren presne tak 🙂 nie je nad to, ja sama by som to už rozhodne inak nechcela. je to obrovský rozdiel aj keď sa človek ráno chystá, oblieka. 🙂
Odpovedať
Mne sa páči, keď je urobený šatník za posteľou, rôzne inšpirácie sú na to aj na pintereste a super to vyzerá. Je to teda moja šálka kávy, ale zase pre niekoho to nemusí byť praktické riešenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@cippka ako myslis za postelou? akoze ked je tam dalsia miestnost vytvorena pre satnik? no ked je miesto, preco nie, ale kazdy taketo moznosti veru nema 🙂 ale tiez by som si veru dala povedat s takymto riesenim.
Odpovedať
@cumlicek2 Ono to nemusi byt vyslovene dalsia miestnost, staci, ked sa da len nejaka priecka za postel a vo vysledku to tiez moze vyzerat fajn.
Odpovedať
Profilova fotka
@marfushik toto mate dobre vyriesene, presne takto sa mi to pozdava ovela viacej, lebo nepocut, ci si vyberam tricko, nohavice, ci mi nieco padne, ci si nieco zabudnem a zena moze v klude spat, nemas fotky ako mate satnik urobeny?
Odpovedať
Profilova fotka
@katat2 fotky mam v albume https://www.modrastrecha.sk/blog/marf...
Odpovedať
@dimin toto je teraz velky trend, mne sa to aj paci, len neviem ci je to prakticke riesenie. Najma ked tak ako tu uz zaznelo, ked niekto stava skor ako ten druhy. Tak vtedy to je uplne k nicomu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?