Vysoká cena za dopravu zo stavebnín vzdialených 10 KM - 168,- EUR - Reklamácia ???

Profilova fotka
Dobrý deň, v stavebninách vzdialených 10,5 km od stavby som si objednal tovar. 2 palety stĺpových tvárnic + 2 palety prekladov (tie 4 palety skladal HR). Ich auto nebolo voľné, tak mi poslali ich externého dodávateľa, ktorémi to vraj donesie (cesta od sidla firmy cez stavebniny na stavbu je 20 km)... Aj donieslo a zobralo spať 20 ks paliet z porfixu (tie nakladal za pouyitia HR 2x použitá). Co ma šokovalo je faktúra, ktorá mi dnes prišla zo stavebnín na sumu 168,-EUR za dopravu !!! Posielam aj foto, tovaru, auta, dodacieho listu a fakturovanej sumy. Ako mám správne postupovať? Cakal som cca 60-80 eur, ale toto je brutal...
Odpovedať
@predatorzv uz tam neobjednavaj, pekne ta natiahli.
Odpovedať
@predatorzv tak to ozaj veľa, mne účtujú stavebniny za 20 km plus 20 nazad do stavebnín 55 €, ani iné stavebniny mi nefakturovali viac. To si dostal ozaj prehnanú faktúru. Jednoznačne reklamovať
Odpovedať
@predatorzv tak cena za km je tak max 2€ a potom stojné max a ruka 40€/hod. Čiže trasa je jasná 20x2=40€ a ostatné stojné a dvíhanie je treba zistiť koľko bolo. Ak vieš koľko boli u teba tak sa spýtaj v stavebninách a povedz tam že sa ti nepáči cena akú vybavili a povedať že od nich už nič nezoberieš a cenu za dopravu zaplatiť až čo najneskôr
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv Myslím, že Ťa dobre obtiahli (v prípade ak sa náhodou nepomýlili) Za také auto si myslím že oficiálna taxa za km by bola 1,20€ + k tomu 5€, maximálne 10€ za manipuláciu s hydraulickou rukou. Ja byť Tebou, tak sa tam idem opýtať a ak povedia, že tá cena je v poriadku, tak by som si vypýtal ich cenník za dopravu, ktorý musia v predajni mať k nahliadnutiu a ak by mi ho z nejakého dôvodu neposkytli, tak by som im povedal, že sa obrátiš na obchodnú inšpekciu. Možno to s nimi pohne. Za pokus to stojí. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv Len tak som zadal do Googlu dotaz na cenu vykládky hydraulickou rukou. Hneď prvý odkaz bol tento. https://www.lacnestavanie.sk/p-6830/v...
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv Aj tu si môžeš pozrieť pre porovnanie ceny dopravy a vykládky s hydraulickou rukou. https://www.qpi.sk/Cennik/
Odpovedať
@predatorzv Fakturujeme Vám ? Sa musím zasmiať . Veď toto nie je doklad . Nech ti pošlú poriadne vyúčtovanie ti. cena za 1km ,prestoj , vykládka. Mali ťa oboznámiť s cenou dopredu.
Odpovedať
@predatorzv Čo to je ,a firma čo ti to priviezla? Pozri ich cenník .
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za komenty, budem to urcite riesit. Ja nemam problem zaplatit za dodanu sluzbu, ale co je moc to je moc, nastastie som sedel, ked som to rozbalil... Prestoj nebol ziadny, prisiel vylozil/nalozil a siel. Zatial mam super spolupracu a nazov nejdem uvadzat, kedze som to este neriesil a dufam, ze sa to nejak doriesi... Clovek robi 8 cenovych ponuk aby usetril nejake eura, stavia si svojpomocne a potom pride taketo nieco, tak ma dost... Este ma nikto neobtiahol, budem to riesit, ale mam dobre vztahy, tak uvidim ako to bude pokracovat...clovek zo stavebnin je do utorka na dovolenke...utorok mu volam.
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt Cennik nemaju na nete...
Odpovedať
@predatorzv minulý týždeň som platil furmanku zo Senca cca 100 km. 240 km paliet trávy s vykládkou 240,- . 220,- EUR cesta a 20,- EUR vykládka... 1,1 EUR/km
Odpovedať
fúú..ina šupa. Ku mne chodí rovnaké auto, stavebniny 11km vzdialené, za cestu ku mne s matrošom a výkladkou rukou + späť s prázdnou paletou bere 18€. Ja som si túto cenu za dopravu zistoval už pri cenovej ponuke na matroš.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?