Úver na výstavbu rodinného domu

Zdravím.Chceme požiadať o úver na výstavbu rodinného domu. Manžel je živnostník(platí minim.odvody) a ja som momentálne na materskej dovolenke(predtým som bola riadne zamestnaná a stále má so mnou zmluvu zamestnávateľ ) . Chceme požiadať o úver, zrejeme vo výške 80 000 EUR. Máte nejaké odporúčania do ktorej banky je najlepšie ísť žiadať (na to v akej situácii momentálne sme ) a taktiež uvažujeme nad tým že by sme teda založili ako nehnuteľnosť rodičovský dom. Počula som aj nejaké tie verzie že nechu takto moc schvaľovať úvery keď je jeden z partnerov momentálne nepracujúci. Môže mi to niekto objasniť ? Ďakujem pekne 🤗
Odpovedať
My sme v podstate vo veľmi podobnej situácii . V novembri sme brali hypo, najlepšie podmienky mala pre nás čsob
Odpovedať
Pochybujem ze vam to vyjde a pri zivnostnikoch je to zlozitejsie a ked ma este minimalku a ked ty mas len matersku tak tu je sanca takmer nulova. len splatka pri uroku 1% by bola 258 eur plus zivotne minimum 358 co uz vam robi 616 eur a plus dalsie podmienky co momentalne sa sprisnuju takze vasa sanca je ziadna pri momentalnej situacii...
Odpovedať
@fenix8 môj manžel tiež minimálne odvody, ja som na RD...a hypo nám dali...lebo ČSOB napr. berie do úvahy obrat :) takže nič nie je u nich stratené. Je dôležité, koľko mali vyfakturované :)
Odpovedať
@aleskandra Nehadam sa v tom mas pravdu ale pri vacsine zivnostnikov co maju minimalku je fakturacia na bode mrazu ale tak toto moze byt pripad ze manzel fakturuje no....
Odpovedať
Profilova fotka
My sme brali tiež teraz úver. Mali sme obehnute banky Prima banka, OTP banka a ČSOB.. obaja máme na papiery minimálnu mzdu, manžel zapísaný v registri spred 6 rokov a vyšlo nám 60tis v ČSOB, splátka 213€/mes. Bol to dlhý boj od októbra do konca decembra, ale našťastie sa nám to podarilo. Treba natrafiť na správnych ludi v banke. To je základ a podarí sa určite. Držím palce
Odpovedať
Ďakujem krásne za odpovede :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka66 To, že platíte minimálne odvody, nie je vôbec problém. Dokonca môžete vykazovať nulový zisk. Podmienka je, aby nebola strata. Príjem vie banka vypočítať z obratu živnosti a teda treba voliť takú banku, ktorá berie najvyššie percento z obratu. Máte viacero možností - ČSOB akceptuje 35% z obratu, SLSP v prípade paušálnych výdavkov akceptuje 40% z obratu, inak len 10%. VUB akceptuje max., 50% z obratu v prípade, že celkový obrat je max. 35tis., inak berie max. 10%. TB akceptuje max. 20%, ostatné banky po 10% Príjem sa teda počíta tak, že banka získa sumu z určeného % obratu, toto dá deleno dvanásť a máte Váš mesačný príjem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?