Termalica a iné pórobetóny

Dobrý deň skúseným stavbárom. Poprosím Vás o radu, kto staval dom z Termalici, poprípade iných tvárnic ? Cenový rozdiel, skúsenosti, pevnosť... ? Vďaka
Odpovedať
@19riddick91 uplne jedno. Su 2 triedy presnosti. Ytong,termalica,termobet su s mensou odchylkou a solbet, porfix s 1mm horsou presnostou od predchadzajucich. Take najznamejsie. Cize si vyber najlacnejsie. Ich ostatne hodnoty su porovnatelne.
Odpovedať
@jozefsv tak ja som mal porfix aj ytong a porfix som mal presnejší pri šírke 250mm
Odpovedať
Profilova fotka
Za cenu termaliky pouzi radsej poriadny material - tehly VPC 😉
Odpovedať
2x som staval z termalica.tretí dom som staval z porfix,,, už by som z porfixu nestaval.. tvárnice sú totálne nepresné oproti termalice, alebo Ytongu..ale ak idete odmietať strojovo a nie tenkovrstvovo tak tie2-3mm vám mozu byť ukradnuté
Odpovedať
Ahoj ja som tiež staval s termaliky a veľká spokojnosť, používal som priečkovky aj od porfixu a boli slabšie ako tie od termaliky.
Odpovedať
Poprosím Vás odkiaľ stačí kraj pochádzate Tí čo ste išli do Termalici a ako kontakt nabrať na niekoho z Poľska- dílera . Vďaka 🙂
Odpovedať
@jumt co si mal je skor nahodou. Pozri si v akej norme su vyrabane jedne a druhe. Tlma - tlmb
Odpovedať
Ja staviam Ytong lambda 45cm a nosne priečky porfix 30cm a porfix je na tom horšie čo sa týka presnosti, podstatné je pri obvodovom murive tepelný odpor, štandardne uvádzaný v suchom stave takže treba brať do úvahy aj nasiakavosť podľa skladby obvodových stien, ako náhle materiál navlhne tepelný odpor rapídne klesá. Inak tu termaliku výdam pomerne často v poslednej dobe, ja som išiel pre istotu do ytongu dostal som dobre recenzie od stavbarov aj murarov, inak cena muriva pri celom dome je pomerne smiešna položka resp. ten rozdiel v cenach
Odpovedať
@hancisk cítal som o tej Lambde, že je viac drobivá až krehká. Ak ste si vypočítali 30cm obvodové múrivo a plus polystyrén dajme tomu 15cm o koľko vyšla Lamba drahšie ? Máte dobrú teplotu v dome žiadne straty tepla a pod ?
Odpovedať
@19riddick91 Ja ešte len robím strechu ale známi má postavené z nej a u nás všetci spalia cez zimu okolo 20 metrov dreva a on necelých 6 metrov a to teda nijak extra neriešil tepelne mosty na venci, prekladoch ... takže ako recenzia veľmi zaujímavé. Čo sa týka tej krehkosti tak celkovo som na stavbe minul cca 70 paliet a čo neprišlo už rozbite (pod 1% z celku, ale pri naších cestách sa ani nečudujem skôr som prekvapený) tak maximálne sa mi občas ulomila kapsa ale ta manipulácia bola pomerne hrubá (nes.al som sa s tým). Ako je trošku taka mäkšia ako porfix aj hmotnosť je nižšia ale je to uplne v pohode nerozpadá sa to, skôr keď do nej niečim buchnem tak ju to preliači trošku ale nič čo by sa nevyspravilo vo finale, drobivá určite nie je. Čo sa týka ceny a prepočítavania riešil som porfix 30cm + 15cm fasádny polystyrén + cena za murovanie + cena sa nalepenie polystyrénu tak my cenovo vyšla lambda lacnejšie o 7%, samozrejme nie je to nejaký zázrak ale robí sa to raz a je to hotové a hlavne nemyslím si že polystyrén z vonku je až taka dobrá voľba, vždy sa tam dostane nejaká vlhkosť či už z muriva alebo zo vzduchu a čo sa deje pod polystyrenom je otázne aby sa tam množili plesne a hnilo tam všetko čo tam nalezie a zdochne proste je to pre mna nepripustna predstava. Problém je aj potom niečo fakt pevne nakotviť cez taku vrstvu polystyrenu a nevieme kam sa tento svet bude posuvat takze neviem čo bude treba ... . Ešte k tomu Ytongu musím podotknúť že ho beriem od veľkého hráča na slovenskom trhu za cenu ktorú mi neurobili ani v Ytongu takže preto mi zrejme vyšiel lacnejšie o tých 7%.
Odpovedať
@hancisk No tak neviem či tú cenu Vám spravili neajké stavebniny,alebo ako... Ćiže ste spokojný 🙂
Odpovedať
@19riddick91 Nazvime to "dobrý známy" forma proste nie je podstatná. Spokojný v najbližšej dobe budem ak do zimi dokončím strechu a nasledne ak dostaviam dom ale s murivom určite áno, uvidíme vo finále či budem aj spokojný s faktúrou za vykurovaciu sezónu ale je vysoký predpoklad že to bude prijateľné. Inak ak by ste zistili ceny vo vašom prípade (materiál a práce za m3 muriva a za zapelovanie) tak by som Vám to kludne prepočítal podľa projektu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@19riddick91 ešte doplnim že pri polystyréne sa mi nepáčilo aj to že napríklad na štítoch by som ho musel dať aby nebol odskok a pri tom by tam bol uplne zbytočný lebo povala je aj tak nevykurovaná. Murivo tam samozrejme ide tiež ale už inej hrúbky.
Odpovedať
@hancisk Máte SS.
Odpovedať
@hancisk noze daj cenu tvarnice
Odpovedať
@jozefsv poslal som do súkromnej správy
Odpovedať
@hancisk ja som skor cakal ze to tu zverejnis aby si to kazdy prepocital. Mna to teda neoslovilo. Skor si myslim ze si mylis dojmy s pojmamy. Ale takych tem je tu na mraky.
Odpovedať
@jozefsv nechápem, poprosim vysvetliť čo máte konkrétne na mysli, kludne Vám rozpočítam čo myslíte len potrebujem vedieť konkrétne čo chcete.
Odpovedať
@hancisk ak myslite ceny zverejnit ceny tak to je v podstate bezperdmetne lebo tie ceny sa dosť líšia naprieč slovenskom, mne napríklad partia muruje za 20 eur na m3 ale viem že sa robí štandardne za 40eur za m3, polystyren napr. by mi spravili za 3,5eur za m2 ale iný to robia za 9eur na m2 a ešte berú príplatky za soklové lišty a kotvenie, mne to ponúkli za 3,5eur komplet aj s kotvením aj soklové/štartovacie lišty. Material tiež kupujem za inú cenu akú mi ponukli v stavebninách tam chceli za Ytong 45cm cez 6eur za ks. Prepočítaval som to asi následovným klúčom: prvá varianta lambda 45cm celkovo m3 na obvodové murivo + lepidlo cca 25kg na paletu+zakladacia malta na plochu obvodoveho muriva na výšku 3cm+ praca za m3 to je prvé číslo. Potom som si zobral ytong 30cm celkovo m3 + lepidlo 25kg na paletu+zakladacia malta na všetko + polystyren celkovo na obvod+ lepidlo na polystyren cca 25kg na 10m2+ praca za m2 a vyšlo mi druhe čislo a to som porovnal. rozdiel bol 7% v prospech lambda 45cm. síce viac za murivo a pracu ale bez polystyrenu a bez prace na nom ... dá sa to pochopiť?
Odpovedať
@hancisk ešte dodám že polystyrén+ytong30 som rátal takú hrúbku aby sa tepelné odpory cca vyrovnali s tou lambdou 45cm nepamätám si presne značku toho polystyrenu ale bola to polska značka u nás pomerne pužívana niečo na poly... a podľa technickeho listu som to prerátal, tuším že som tam nakoniec dal 10cm lebo vychádzalo to na hrúbku nejakých 8cm a drobné ale pod 10cm by som nešiel. Ono ja som to počítal 3 roky dozadu a veľa detailov si už nepamätám
Odpovedať
ahoj, mám postavené z Termalica T500 30CM obvod, nosné 25cm - tie boli celkom presné, pár krát škrabákom z vrchu sa prešlo a bolo. Mám postavené aj priečky z 12cm a 15cm - - tu už musím napísať že tieto boli krivé. Ale nič strašné. Škrabák spravil svoje a nato išla pak aj tak omietka ktorá to spravila k dokonalosti. Čo sa týka ceny, je to rozdiel mega. Ak by som staval znova, šiel by som znova Termalicu prípadne ešte do lacnejšieho Solbetu alebo H+H, Naceňoval som si Ytong (najdrahší, rozdiel oproti Termalice aj s prekladmi takmer 3tisicky), Porfix (ten je o 10cm kratší čiže ti tréba viac tvárnic - rozdiel bol cca 1700eur) a Termalicu. Zobral som to najlacnejšie a neľutujem, vlastnosti tepelné sú podobné a boli mi aj ukradnuté keďže som nato pľasol 20cm EPS z vonka. 2r dozadu keď začínal stavebný boom na Orave som mal cenu na ruku 2,88€ /1ks za T500 30CM. Koľko stojí teraz už neviem. a nedaj sa zlanáriť predajcom ytongu hlavne na 50cm tvárnicu alebo predajcom porfixu na založenie rohov stavby zdarma, lepidlo zdarma (aspoň vtedy to tam bolo) + náradie zdarma. Je to len marketing ktorý stoji za**** a aj tak prerobíš.
Odpovedať
Daj tam tehlu a budes mat riadnu chalupu nie ten bordel termalicu porfix daj potom na chliev ak budes nieco chovat...
Odpovedať
@stefanl Dílera cez ktorého si nakupoval bol kto ? Myslíš,že koľko on mal z toho zisk,že ti zabezpečil Termalicu z Poľska ? Nieje lepšie ísť priamo do Poľska a jednať s nimi a ako to je s kamionmi- prepravou ?
Odpovedať
@19riddick91 a myslíš že mne sa chcelo ešte zaťažovať si hlavu s tým aby som chodil do Polska po stavebninach, riešil logistiku, dovoz, dohadoval výkladku (ak by bol kamion) a vyprosoval ich aby mi na slovensko doviezli pár smiešných m2 a čakal v poradovníku mesiac/dva?? z lokálnych stavebnín tu v okolí DK som mal, ktoré pravidelné dopĺňajú zásoby pretože to tu ide jak teplé rožky a za 2,88€/1ks 30ky T500 2r dozadu som nemal čo ani viac riešiť. Zhodili mi to rovno na platnu rukou, čo mi ostalo zobrali späť. Ja som bol spoko. Niekto má možno viac času.
Odpovedať
@stefanl Nebola to otázka, aby človeka som tu znervoznil. Len 100 ľudí 100 chutí
Odpovedať
@19riddick91 joj nie neznervoznil som sa, ak to tak vyznelo tak sa ospravedlňujem. Len, ono sa to neoplatí ak to robíte vo veľkom. stačí si nájsť lokalknych dodávateľov, najbližšie z vášho okolia aby ste mali čo najlacnejší dovoz a zobrať to najlacnejšie. Veľa šťastia
Odpovedať
@stefanl Myslíte, že Solbet bude na akej úrovni kvality ?
Odpovedať
@19riddick91 ahojte, asi tak ako každý tento lacnejší porobeton. Jemné odchýlky 2-3mm na tenších tvárnicach., odchýlky zbrúsite škrabákom. Murujte aby ste mali z vnútra čo najrovnejšie (aby šlo čo najmenej omietky) - zvonka to zateplíte 😉 Ak máte ušetriť aj 500€, za to preškrabnutie to myslím stojí.
Odpovedať
@stefanl Je pravdou, že ten Solbet je oveľa ťažší, ako ytong ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?