Sú tieto položky podľa CENEKONu správne?

Ahojte, stavebna firma, ktora nam stavia dom, nam vyuctovala nejake prace naviac, ktore sme nemali vo vykaze vymer (ten sme dali robit rozpoctarke). Neviem teraz preto skontrolovat, ci nam dali spravnu cenu. Mame dohodnute, ze by nam mali davat ceny podla CENEKONu z minuleho roka. Viete mi niekto povedat, ci su tie ceny (pripla som ako prilohu) spravne? Zda sa mi, ze niektore take polozky ani neexistuju. A napriklad cena za polozku "Použitie pumpa na betón + presun" by nemala byt vlastne zahrnuta v polozke "Beton..."? Vopred dakujem za odpoved. L.
Odpovedať
nemám cenekon , mám cenkros , odis , tam je položka v základoch vrátane pumpy , vibrátora a dokonca aj rohoží na ochranu pred slnkom , či mrazom . ,,ale je to neštandartný postup....spravidla sa naviac práce ocenuju podla ponukových cien , alebo -10-15% pod aktuálne cenníkové ceny.. Ale treba zájst za niekým kto má cenekon s rozbormi a pozriet čo je v položke..
Odpovedať
treba sa spýtať rozpočtárky prečo zabudla také dôležité položky beton pumpa a hocijaké presuny majú byť v položke presun hmôt ceny predražené niektoré neexistujú toľko rada zadarmo
Odpovedať
@strelnica to ako keby rozpoctarka zabudla na zakladanie. Ked ste sa s firmou dohodli na stavanie na kluc tak mi to pride dost neseriozne ze vas na to neupozornila na zaciatku ze chybaju polozky ale az po funuse. Naviac prace by mali vznikat uz len ked vy budete robit nejake zmeny ale vo vacsine vznikaju aj menej prace
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?