Rozpočet 60000€ na bungalov 10x12m

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dá sa zmestiť do sumy 60000€ za bungalov 10x12m pozemok máme, práca svojpomocne na 99% vieme si spraviť všetko okrem okien. Jednoduchý domček, nemusí byť hneď na komplet zariadený ale aby sa dalo bývať. Ďakujem za normalne odpovede :-) :-) :-)
Odpovedať
1
2
samozrejme ze ano, ak 99% viete spravit svojpomocne. Drzim palce - len si treba vsetko naplanovat dopredu.
Odpovedať
Profilova fotka
Bude to LTT ale malo by vydat
Odpovedať
@wolodymyr ja myslim, ze v pohode ... ak tam nepojdu nejake drahe technologie, napr. len za blbe vonkajsie el. zaluzie som dal ja 7000eur, no dom mam iny kusok ... rovnako sa da usetrit vsade, nekupis dlazbu za 25euro, ale za 15euro a podobne ... este dala aj poznamku, ze eot nemusi byt cele zariadene a staci jednoduche ...
Odpovedať
Ahoj.Môžem sa ťa spýtať že keď si viete urobiť 99 percent práce sami.obklad,krov,vodu,kurenie.Čo povie málokto tak si neviete vypočítať či sa vleziete do rozpočtu???Buď nemáš o svojpomoci ani páru a myslíš si že svojpomoc je voziť tehly na fúriku alebo je toto len ďalšia umelo vytvorená téma aby sa diskutovalo.Šak preboha ak som svojpomocný stavebník tak si viem vypočítať koĺko čoho.A také vstupné informácie ako si dala tak to si asi robíš srandu.Bungalov a nemusí byť hneď všetko😂Že ja vôbec odpovedám a strácam čas s takýmito stavebníkmi
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 nadstavba od monolitu po strech vcetne parkiet sanity kachliciek 10x10m so schodiskom 57000
Odpovedať
@jozomrkva111 no to ani ja nechápem prečo vôbec odpovedáš písala som normálne odpovede ;-)
Odpovedať
@katyy22 tak vies spravit vsetko okrem okien? osadit okno je jedna z tych lahsich robot, ak spravis, strechu vodu kurenie elektriku a okno neosadis? cudne.. DOm za to postavis ale zariadenie je uz asi horsie, tam sa lahko minie vela penazi.
Odpovedať
Profilova fotka
@katyy22 lebo ti @jozomrkva111 napisal pravdu. Ak si vies vsetko urobit sama (okrem okien) tak by si to mohla vediet vypocitat aj sama. Ak je to o tom, ze tu ti pomoze ten, tu zas tamten, ty si zhanas robotnikov a pod. tak to je uz ina salka kavy a treba dobre zvazit do coho sa pustite. Tu sa velmi zamienia slovo svojpomoc, definuj co to znamena... Stavba domu stoji od cca 600-1300 eur/m2. Zober si plochu co mas a vyrataj... a pre mna 600 eur dosiahne ten co tomu obetuje kopeeeec casu a aj sa tomu rozumie... ;-)
Odpovedať
Ver mi že moja odpoveď je tá najnormálnejšia čo tu dostaneš!A teraz vážne.Úprimne mi povedz čo si chcela počuť?Veď na toto by ti neodpovedal ani veštec.Tak pekne šup na modreho konika riešiť sunar a cumliky.
Odpovedať
@katyy22 pozri sem. taketo nieco by ste mohli dat: http://www.domzamilion.com/projekt_bu...
Odpovedať
Profilova fotka
@katyy22 vselico sa da dokazat. Podla mna sa da aj za 50 postavit. Ale ake byvanie by tam bolo. V merkury markete nakupite vsetko. K tomu Ackova strecha za 6000 a je usetrene ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a neviem co to je svojpomocne. len Ty s muzom? Lebo nik iny Ti zadara nepride. prinajmensom ho musis nachovat, doviest, dat aspon daco atd. A navyse "zamestnanie" rodinneho prislusnika ma jednu dolezitu nevyhodu. nemozes ho zdrbat a poslat kade lahsie. ale za 60tis sa bungalov postavit da si myslim. my staviame 8x12 a okrem izolacie podlahy, malovania a tehloveho obkladu som si nerobil nic a sme na 55000. a to sme daleko pod rozpoctom na kluc z katalogu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na jednoduchú otázku jednoduchá odpoveď - áno, dá sa. ALE - otázne je čo všetko pod tým myslíš. Ak len stavebný materiál, tak áno. Lebo k tomu treba aj pripojenie na siete + papierovačky okolo toho, projekt, stavebný dozor. Ďalej doprava materiálu, drobné náradie, spotrebný materiál, tiež aj to aký je terén - či bude treba nejaké výkopy alebo zásypy, príp. iné úpravy a pod. Taktiež aj samotná svojpomoc niečo stojí - stravné pitné... Lebo veľa ľudí si myslí, že keď si napočíta tehly, betón, nejakú strechu, okná a obklady, že tam to končí. Najlacnejšie je si všetko poriadne premyslieť dopredu - najlepšie ak už niekto niečo podobné v okolí staval a vychytal chyby a ak niekto z rodiny nie je skúsený stavbár, tak dosť ušetrí aj stavebný dozor alebo nejaký stavbyvedúci. Lebo prerábky alebo opravy hotových vecí bývajú dosť drahé, hlavne ak sa niekedy šetrí tam kde nemá a použijú sa najlacnejšie materiály.
Odpovedať
Včera sa tu riešila téma o tom ako jedna pani chce byť rozpočtárkou.Načo?? Šak na modrej streche je toľko rozpočtárov čo zo vstupnej informacie bungalov 10x10 dokážu urobiť rozpočet.Ak nemáš na to aby si dom dokončila abývala v ňom tak ho nestavaj.Je to kruté ale je to tak.Obzvlášť keď sa pýtaš cudzích ludí či sa zmestíš s peniazmi 😁😁😁
Odpovedať
@katyy22 je pekne, ze si chcete vsetko sami spravit, tym padom nebudete musiet peniaze vyhadzovat za pracu ale aj tak na material a ine taketo veci budete potrebovat. No mohli by ste sa zmestit do tej sumy, ale bude to o chlp a mozno vam to ani nevyjde. Treba si uvedomit, ze material je dost drahy v dnesnej dobe
Odpovedať
Profilova fotka
@jozomrkva111 musím s tebou úplne súhlasiť. Nechcem uraziť zadávateľku témy, mali by si to vedieť vypočítať sami. Niekedy mi ti naozaj pripadá, že admini sem dávajú tieto "duchaplné" diskusie len kvôli tomu, aby sa dokola písalo to isté...dá sa?...nedá sa?...dokážeme?...nedokážeme? 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
no neviem neviem.. vychadza mi to presne 61369EUR... bez travnika :D Ale nie, pripajam sa k tym, ze 1. malo informacii, 2. vy musite vediet ake technologie pouzijete, materialy a co konkretne si urobite svojpomocne (a kolko krat to potom budete musiet opravit), resp. akych majstrov najdete na prace...
Odpovedať
@topvideo je to veru zvlastne neda sa takto od brucha povedat, co sa da co sa neda, to by sme museli vediet ovela viac veci ako len sumu a rozmery domu. Je to presne ako otazka s kupou auta :-O
Odpovedať
@katyy22 Najdi si PRODOM projekty ...už tam nepíšu koľko stojí materiál na stavbu domu, ale moderne - svojpomocná výstavba :-D Jedine čo je dobré že to rozsníva človeka, rozhodne sa stavať, či sa to už podarí je druhá vec. Ak sa nepodarí zarobí zas realitka pri predaji.
Odpovedať
Profilova fotka
@katyy22 Najlepsie urobite ak si zapalatite rozpoctara a ten Vam presne vypise nakladovre polozky.
Odpovedať
Profilova fotka
@katyy22 ak budete šikovný, tak to zvládnete aj s týmto rozpočtom :-) Držím palčeky ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katyy22 da sa to... Ale otazne bude ci si to v priebehu stavby nerozmyslite a poviete si ze to staviate pre seba a tym sa Vam navysi rozpocet. My sme tiez chceli kuchynsku linku najpr za 1500€ max ale dopadlo to tak ze ju mame za 5000€ bez spotrebicov. A mnoho ineho ... Treba byt disciplinovany a da sa to... Mimochodom tu kuchynaku linku nelutujem a ani to ze som prekrocil rozpocet :)odrazilo sa to na kvalite
Odpovedať
Profilova fotka
Ak to bude tak, ze si fakt vacsinu veci dokazete spravit sami, tak mnoho penazi viete usetrit. Samozrejme aj na materiale sa da usetrit, ked viete, kde ho zhanat. Treba si len verit a robit si pri kazdom kroku dostatocny prieskum, nech vytazite co najviac za co najmenej
Odpovedať
@katyy22 snazim sa odpovedat vzdy pozitivne, ale moj nazor je ze vo vasom pripade sa to neda. Preco? Pretoze sa to pytas :( Je ovela lahsie spocitat si tych par veci na dome, ak ste sikovni a viete ho naozaj urobit svojpomocne (vyrobit okna je dnes najmenej to prave robi kde-kto). Ak viete urobit rozvody, zateplenie + parotesnost, krov atd. tak to zvladnete, ale ak to naozaj viete, tak viete aj kolko co stoji. Ale budem pozitivny: mozno ste velmi sikovni, takze potrebujes pomoct s cislami - urob si jeden excel, alebo inu tabulku, kde si nahodis stlpce: material, doprava, montaz+doprava montaznikov, opravy/chyby a rezerva. do vypoctu si vyplnaj prve tri polozky a stvrtu daj 20% z ceny montaze a piatu 10% suctu tych 4och. Na konci budes mat sumu za dom. A ak by niekto namietal, ze naco rezerva - tak nestaval :( Na interier to zacen padat jedna za druhou - ako pise @cowboy1986 a ak nepouzijes v dome, tak na chodnik, terasu, zahradu, pergolu, plot, vsakovanie vody, polievanie.... pri dome minies vsetko, uvidis. A cena bude napokon 90tis.:) Drzim palce a zelam vela stastia!
Odpovedať
@brnkinka mmm zasr ďalšia odpoveď hodná odborníka.Zvládnete to držím palčeky😂
Odpovedať
Profilova fotka
@dorwin veru aj moja predstava bola max 70 000€ dnes sme pri 110 000 ale uz nakomplet
Odpovedať
@cowboy1986 - ak máš úver, máš k dispozícii hrču peňazí z ktorej sa veľmi ľahko berie. Ja financujem z výplat, náročné, ale max úspora, linka ma vyšla 1400, sektor, vzhladovo pekná, mám ju okolo 5 rokov, ALE nemám žiadny plnovýsuv, na šuflíkoch som už musel meniť kovanie ... ale dá sa, poslúži a po 20 rokov s kľudným svedomím vymením. K otázke, za 60tis pri max svojpomoci sa dá postaviť slušný dom, bez vynútorného vybavenia.
Odpovedať
Profilova fotka
Za tie peniaze sama dom postavíš a ešte keď nemusí byť na hotovo, úplná pohoda. Ani rozpočet ti netreba
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x no hej ale dnes potrebujes rekuperaciu a ine vymozenoati aby si to dokazal aspon skolaudovat. A ked sa uz rozpravame o kolaudacii iba ta ma vysla cez 1500€ ... A cena prace na dome ma vysla na 5000€ zanedbatelna ciastka ked som videl kolko sa stym clovek narobi
Odpovedať
@cowboy1986 - 5000 za prácu na dome je minimum, strechár, vodár a kúrenár a možno veľmi dobrý známi elektrikár, krorí len pokreslí na stenu a zapojí skriňu. Ja mám platné stav povolenie spred 7 rokmi, tak veci ako rekuperáciu atď neriešim.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?