Prevadzkove naklady 130m2

Ahojte, chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s celkovymi mesacnymi nakladmi pri dome 130 m2, prizemny, energeticka trieda A. Dakujem.
Odpovedať
@el6 to je veľmi rôzne! Koľko mesačne prejete? Koľko mesačne dáte za benzín? A čo myslíte pod slovom CELKOVÉ ? Vrátane poplatkov za vývoz smetí, žumpy, kanalizácie, poistky domu? Ak len kúrenie, tak nás mesačne kúrenie stojí 15 €. Krát 12 mesiacov.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr aké máte kúrenie dosť málo.
Odpovedať
@salichat22 elektrické
Odpovedať
@salichat22 @blacksr @el6 15e / mesiac tak to byvate v sturove? :-D pre zakladatelku : je milion premenných: oblast: inak sa kuri v Lendaku a inak v tom Sturove, sa kupete, sprchujete, mate deti, zvery, zahradu, vodovod, studnu, odpad alebo zumpu, plny dom spotrebicov alebo pozerate po veceroch do krbu... ake vyuzitie pozemku, kosite... ? aky velky pozemok( dane) a pod... ja mam 1/2byt vasej vymery a povazujem nase mesacne naklady na "byt" cca 200e( vody, plyn, elektrika, dane, rezia kolo bytu v ramci spolocenstva), tak v tom dome mi vyjde snad aj na 350e ( sme 4) a to tu nechovam zahradu a prislusenstvo to je asi taka otazka ze kolko stoji auto? od 7500- 750 000 .....
Odpovedať
Profilova fotka
@el6 najvyssia povolena hodnota potreby tepla pre vykurovanie v triede A je 42kWh/m2/rok. Takze papierovo je potrebna energie 5460kWh rocne. Pri kureni elektrinou je to cca 600€, plyn okolo 250E. Co sa tyka vody, budes vediet kolko vody minas.
Odpovedať
Netreba zabúdať koľko teplej úžitkovej vody spotrebujete a to môže byť rovnaká položka ako kúrenie.
Odpovedať
diky za odpovede...ja len ze makler tvrdi cca 100e mesacne aj s kurenim a elektrikou. tak som chcela vediet ake su vase skusenosti
Odpovedať
@el6 To je vždy individuálne... maklér môže mať pravdu, a nemusí.
Odpovedať
@el6 mame bungalov, 120m2, energ. trieda B (ale tesne sme nevosli do A) a platime plyn 40 a elektrinu 25.vodu netusim ale je to nejaka smiesna suma a to mame male dietA. Mame podlahove kurenie a plynovy kotol.takze tych 100 eur je realnych podla mna
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?