Odhadovana cena zakladov a zakladovej dosky cca 180m2

Zdravim Vas, aku cenu zakladov by ste odhadovali tzv. "komplet" pre nas RD, bungalow typu L so zastavanou plochou cca 180m2. Stavat sa bude v obci Hviezdoslavov, okr. DS. Komplet mam na mysli, vykopove prace, zhutnenie kanalizacia, nainstalovanie bleskozvodu atd. . Pripadni zaujemcovia pre zhotovenie ma mozu kontaktovat cez spravu. Dakujem!
Odpovedať
@msm2015 tipujem 12000 keď si na "rovine"
Odpovedať
Profilova fotka
@msm2015 vytýčenie stavby 100€, báger cca 380€, bleskozvod 250€ s prácou, základová doska s prácou 10500€, kanalizácia materiál a práca 400€, spolu 11630€, mám podobnú veľkosť pôdorysu o niečo viac terasa...
Odpovedať
Profilova fotka
@msm2015 tiez mame bungalov L, plocha 188m2. doska nas vysla okolo 12000e. najviac sa da usetrit na betone.
Odpovedať
my máme zastavanu cca 200m2, ale robili sme si to sami, základy a deka nám zhltla spolu 96 kubikov betonu a stálo nás to kompletne 7500€
Odpovedať
@sorca24 96 kubikov?? 200 m2 doska cca 15 cm- 30 kubikov a do zakladov islo cca 70 kubikov ? sirka cca 60 cm, hlbka aj ked 1.2 m to cca 100 metrov zakladov... neobtiahol as trochu niekto. Alebo som niekde vo vypoctoch spravil chybu?
Odpovedať
@montreal ... Možno si neurobil, pretože nevieš koľko DTciek nad povrchom zalievali
Odpovedať
Naklady su max 5000€, ak to bude robit firma tak cena bude od 7000-20000€. tiez mam dom do L a na jesen mi to robila firma. Uz by som si to spravil sam, je to jednoduche.vytycenie stoji 50€, JCB vykope za 3 az 4 hod. 25€/h, bleskozvod 100€, kubik betonu 55€, DT stoja 1,5€, roxor cca 200€, kari siete po 17€, odpady kanalizacie cca 200€,nejaky strk, jedna fora 100€ x 5, styrodur 500€.za 5 dni cisteho casu sa to da zrealizovat.samozrejne treba medzitym cakat na vytvrdnutie betonu..
Odpovedať
@montreal nie, ale museli sme kopať hlbšie ako sme mali, bolo zle podložie a na jednom mieste sa nam to trochu prevalilo
Odpovedať
@originalx neviem ako sme to teda robili my, ale tvrdá svojpomoc, matroš som zháňala najlacnejšie kde sa dal a 150 m2 nás stál asi 7 tis. tak neviem, či to dajú za 5 tis. ale firma kľudne aj za 15 tis. beton v okoli MT asi 60-70 e za kubik, len navažanie hliny a makadamu do základov sme platili 400e za jcb , čo sme robili pol dňa. požičanie vibračnej dosky 25e/hod, mali sme to 8 hod požičané. takže asi dosť to bude.
Odpovedať
@oravocka Vybracna doska na den 50€.pol dna jcb 400€ je drahe. http://www.bestrent.sk/index/produkt-... Kto si nevazi prachy nech plati..
Odpovedať
@All: Dakujem Vam vsetkym za nazory, ako som zistil najlacnejsie by to bolo ak by som si to urobil svojpomocne, ale... cas a ludia mi chybaju :) Inac zasnem ako sa ceny ponuk lisia, niektore "firmy" si nehanbia navysit cenu aj o 4-5 tisic :-S
Odpovedať
Ak mate zaujem s kamaratom sa mozme nato pozret 0918399212
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?