Koľko stojí mobilný dom? Máte s ním skúsenosti?

Dobry den chcem sa opytat. Som rozvedena mama dvoch deti a mam k dispozicii pozemok troska vo svahu a uvazujem nad mobilnym domcekom popravde neviem odkial zacat...ale chcem sa opytat kutilov ktori maju aky taky prehlad v stavbach a financiach...pred pozemkom je el. skrina cize caka ma dovedenie elektriny na pozemok...cca 20 m od rozvodovej skrine..nieje tam voda ani kanalizacia cize caka ma studna + cov ( alebo zumpa?) Skratka neviem ci sa do toho vobec pustit kedze neviem asi ani orientacne kolko ma cele tieto peripetie budu stat alebo sen ukoncit skor ako sa do toho pustim...dakujem za kazdy nazor a ak mate niekto skusenost so zivotom v mobilnom dome...aj taka reakcia potesi
Odpovedať
Este som chcela povedat ze som na to sama tak ..no
Odpovedať
ahoj napis skor kolko vies realne investovat. Kolko mas vlastne zdroje pripadne aky velky uver si vies zobrat resp. Ti banka pozicia. ci si clovek,ktory si vie zorganizovat veci. Mate niekoho blizkeho a seriozneho kto vam pomoze (otec, brat, svagor...) ? 2x meraj a raz strihaj
Odpovedať
@kaciato1 akonáhle napojíš mobilný dom na elektrickú prípojku, už to nie je mobilný dom, ale posudzuje sa ako bežná stavba. Stavebné povolenie a všetko okolo toho. Obísť sa to dá tak, že si vybaviš iba samotnú prípojku na pozemok a mobilný dom napojíš na elektriku ,,predlžovačkou".
Odpovedať
@cico29 tak max 50 000 viac asi nevyzmykam som clovek co si vie zorganizovat veci a uver vezmem ale nie velky kedze sa mi zohladnuju deti. Nieco mi pomoze rodina ale tazke veci ako vykopove prace atd to moj tata uz neda...
Odpovedať
@spiderhst tak toto som nevedela bolo mi povedane ze stav. Povolenie budem potrebovat iba na inzinierske siete na dom ako taky nie
Odpovedať
fu, nepremyslala si radsej nad tym, ze pozriet sa po nejakom vacsom byte a ten si urobit podla seba? S tymto budes mat dost roboty a stresovat sa kazdu chvilu, ci ti tie financie vyjdu, to nie je prijemne.
Odpovedať
@ostrozovic ale pozerala som aj po byte a aj pozeram len ja som viazana nasou dedinou kedze mam deti v striedavke nemozem mimo kedze kazdy tyzden pendluju a nemam auto a aj pracu mam v mieste bydliska takze odstrelit sa mimo nehrozi..tento pozemok co mam mam v ramci dediny a byty hladam na podnajom nejaky spcialny lebo na predaj tu niesu a ak aj su tak neexistuje a je nerealne pre mna ich kupit to je daleko nad rozpocet ze ani hypo by som taku velku nedostala... a ked ma ex vyplatil chcela som to do niecoho investovat..ked mam pozemok k dispozicii s takymi podmienkami ako som pisala tskze zatial riesit tak ze cosi ako vikendove byvanie a zaroven do buducna aj trvale byvanie len nemam orientacnu predstavu ked tam chcem to co som pisala ci vobec aspon orientacne na to mam
Odpovedať
@kaciato1 https://reality.bazos.sk/inzerat/1156... https://reality.bazos.sk/inzerat/1147... Videl som niekde za sa dá kúpiť do 20k z jedného kontajnera, ak by to stálo k 50 je to už moc. Malý dom sa dá postaviť svojpomocne lacno v nízkom štandarde čo ale asi nedáš ak si sama.. otec nemôže? Skôr ide o to ci tlačiť peniaze do niečoho takého to musíš vedieť ty čo čakáš a potrebuješ od života
Odpovedať
@kaciato1 tak to chapem, ze to nemas jednoduche. Skus teda pozriet aj nejake tie linky, co ti tu pridali, ze komplet byvanie z kontajnera alebo nieco taketo. A pripadne sa vyskusaj stretnut s niekym kto to realizuje a myslim, ze ti budu vediet pomoct aj v inych veciach.
Odpovedať
Ano pozerala som aj tieto moznosti ale doveziem kontajnery a som tam kde so stavbou zase platit firmy co mi to zateplia natahaju rozvody upravia....preto som uvazovala nad mobilnym domom to je viacmenej dovezene hotove je mi jasne ze postavit svojpomocne nieco male sa da aj tie sendvice sa daju lenze ked mam pri tychto verziach platit firmu ktora to postavi je mi jasne ze si aj zapyta. Preto som sa pytala na tie veci ktore mi treba na pozemok pred tym ako by som tam dany mobilny dom dopratala v cenovej relacii okolo 30 tisic som nasla celkom pekne mobilne domy ktore treba iba pripojit ale otazka je, ci by som do tych 20 tisic vopchala pripojky v takom rozsahu ako som hore pisala...ja v tom prehlad nemam a nechcem az sa stane to ze s tym zacnem a kym sa dopracujem k dovozu mobilneho domu tak nan nebudem mat...🙂 akoze stavat dom ako taky nemozem nema mi ho kto postavit tak to skratka je mozem si najimat firmy ale kedze vieme ze praca je dnes pomaly drahsia ako matros to by som si ho musela postavit sama...su aj take natury ale som ucitelka 🙆 vien ze sa hovori ze tie vedia vsetko ale to asi nedam 🙈🙈 mozno by som bola schopna tak omalovat mozno by som sa naucila polozit plavacku a poskladat nabytok z ikey...ale ostatne ...neviem😁 a nemam prehlad co je napr lacnejsie..ci cov alebo zumpa kolko ma vyjde orientacne studna napr...ja viem ze to zavisi od mnohych faktorov ale cca nejaky orientacny okruh napr keby taham elektriku kolko by ma vyslo keby ju taham dajme tomu 10 m od skrine...ked chcem bagrom vyrovnat pozemok lebo je to troska v brehu a chcela by som plochu na domcek spravit v kaskade aby bola rovinka taketo tie veci cim zacat a ci vobec lebo pozemok je pod lesom nieje tam dovedena kanalizacia ani voda...zatial je tam len elektrika prosto ci sa mam tym vobec zaoberat ci mi na ti financie budu stacit lebo napr ked mi poviete co ja viem meter elektriky stoji tolko a tolko mame taku a taku skusenost s covkou a najlepsia je ta a ta v takej a takej cenivej relacii..alebo daj si zumpu vyhde ta to lacnejsie vrt studne meter so skruzami a so vsetkym stoji tolko a tolko tak co ja viem 1o m studna ta vyjde cca......neviem ci rozumiete skratka ...dokazem za 15 000 napojit mobilny dom na pripojky? Alebo je to nerealne......ja som uz raz dom stavala totizto a podla toho co sme absolvovali viem ze klasicku novostavbu aj keby je to kuchyma s obyvackou a 2 izby a kupelka ( lebo viac s detmi nepotrebujeme) ja skratka nedam tato pomoze samozrejme co bude moct ale s na stavbe? ( platnu aj krov, zastresenie, napojenie, kurenie ...skratka vsetko toto by mi musela spravit firma ) na to mi 50 000 stscit nebude....
Odpovedať
@kaciato1 velmi zavisi, kde sa pozemok nachadza. my staviame pri Ziline a ked som zistovala navrtanie studne, tak cena je 50e//m. vodu mame v hlbke asi 10m, no ine oblasti mozu vrtat aj 17m. co sa tyka vody a kanalizacie, to treba zistit na obecnom urade ake su moznosti napojenia. je tu potom mnoho diskusii, kde su aj ceny popisane. nas rozpocet na stavbu je asi 120tis, podkrovny dom s garazou pozdlz domu. ujo postavil na vychode bungalov s 3 spalnami za 47tis svojpomocne. pozemok mali a siete na hraanici pozemku. my riesime niektore veci cez zivnostnikov, kedze to vyjde ovela lacnejsie ako firma a samozrejme, ze niektore veci si spravime sami.
Odpovedať
😉 😉 @leatea dakujem velmi pekne za info pojdem sa popytat na ou....pozemok je tiez pri za...a....poslite mi vasho uja 😉 😉 tiez by mi taky stacil
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?