Je reálna stavba holodomu za 80 000?

Zobraz úvodný príspevok
https://www.djsarchitecture.sk/projek... ahojte, myslite si, že je reálne postaviť tento dom za 80000 v stave holodom? (pozemok mame kúpený, je rovný a dali by sme to robiť partiám živnostníkov), lebo som dostala ponuku od stavebnej firmy za 120 000 a keď som im ukázala stránku djs kde je suma na kľúč 98 000, takko tvrdil, že to niesu aktuálne sumy a ze to nieje reálne postaviť za tu sumu
Odpovedať
1
2
@mesarosanton A materiál kúpia kde? Tam musia zaplatiť DPH aj zisk firme, ktorá predáva stav. materiál....
Odpovedať
@andreaa1404 stavam svojpomocne dvojposchodak 9x10 + garaz 6x9 + pivnica 5x5. Za 90t€ dam holodom urcite. Ak chces nejake Kontakty kludne napis. Som zo Samorina.
Odpovedať
@tom329 super 🙂 ďakujem, určite sa ozvem
Odpovedať
Profilova fotka
@andreaa1404 ja ťa len povzbudím, pred 5 rokmi sme postavili so živnostníkmi 172 m2 + zastrešená terasa cca 20 m2, strecha rovná plocha strechy 208 m2 , pozri si u mňa album. Dal som to na 600€/m2 nakomplet aj so zariadením! Takže holodom hravo dáte. Otázka je, čo potom, máte ďalšie financie na dokončenie, ploty, chodníky, záhradu?
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo oprava bez zariadenia ;-) , čiže komplet dom.
Odpovedať
@topvideo na zariadenie, záhradu a oplotenie budem mať 30 000
Odpovedať
@andreaa1404 tak mas z coho ukrajovat v pripade navysovania :-) Ja mam v cene 500E/m2 zaratanu i terasu s murovanym bazenom, ploty brany odstavne plochy ..., ale vsetko je tvrda svojpomoc.
Odpovedať
Tak ak mas takyto rozpocet, ako si myslim, ze uplne z prehladom, by ste to mali zvladnut. Ja by som sa v tvojom pripade teda nebal
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@topvideo pred 5-timi rokmi sa stavalo v EN norme B, oni už budú stavať v A0. Až tak hravo im to nepôjde
Odpovedať
@peter977 tento rok sa stavia este A1.
Odpovedať
@leatea len ak máš vydané SP. Myslíš že už má vybavené SP ak sa teraz pýta na cenu domu?
Odpovedať
Uplne v pohode to zatu cenu postavis, ale zabudni na to, ze budes sediet doma a zivnostnici budu makat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter977 ja cakam na stavebne povolenie a tiez este dorabam rozpocet na dom :-)
Odpovedať
@leatea presne opačne. Najprv financie a potom dom.
Odpovedať
@peter977 neboj, hruby rozpocet mame ;-) teraz to viac doladujeme, kedze mame uz projekt, kde je napisane, ake tehly/tvarnice treba, ake okna a pod, aby to splnalo vsetky poziadavky.
Odpovedať
Svagor teraz dostaval bungalov 150m2, vsetko, vsetko svojpomocne. Je v stadiu holodomu a je na 60 000. Ale je to drina. Druhy rok, 4 dni v tyzdni na tom maka
Odpovedať
Hej je to hlavne o tom, či si budeš veľa vecí robiť sám a potom aj od šikovnosťi, čo si vieš za akú cenu zohnať
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?