Je možné zrealizovať stavbu domu do 70 000€?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zakladam tuto temu lebo som si neni isty ci niekto dokazal postavit domcek do 70 000€ ak ano tak poprosim o foto a niejaky ten komentar ktomu.Dakujem a hadam sa mestim aj ja do tej ceny.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@strecho projekt na stavebné povolenie zmákneš aj za 1000 -1500€, ale počítaj, že budeš musieť veľa zisťovať a študovať. Tak robím ja. Mrkni si môj fotoblog
Odpovedať
Profilova fotka
bungalov cca 100 - 120 m2 , projekt architektúra + situácia , elektro , zdravo technika , statika , požiarny , projekt EHB . všetko dokopy max 2 500 eur. bezne ich robíme po návrhu vizualizácie investorom. pokiaľ je to dom z technológiami / klimatizácia , rekuperácia a pod cena môže byt vyššia /
Odpovedať
Profilova fotka
pre realizačnú firmu nie je dôvod zarabat na dodaní projektovej dokumentácie , ale získanie zákazky. projekt je vetsinou ako pridaná hodnota. aspoň u nás to tak funguje. takže spolupracuj pri projekte z realizačnou firmou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@leonardom kuchyna sa da kupit aj za 15,20, 30 tisic aj za melon ak chces zlate madla
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
da sa. ale je to na hrane. samozrejme bez oplotenia zariadenia a upravy okolia. az ked zacnes stavat potom cloveku dojde ze tych peniazkov nejak ubuda a mozu sa vyskytnut aj problemy necakane...drzim palce
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@oscipovsky presne tak, nepreháňať to hlavne s veľkosťou, u nás v obci je toľko obrovských domov, kde zostali rodičia samy po odchode detí, a len zbytočne veľké náklady. My si chceme postaviť jednoduchý bungalov bez akýchkoľvek výčnelkov, 4 izby, 1 kúpeľna, úžitková plocha do 95m2.
Odpovedať
@malena ako ludia naco odpovedate na 8 rokov stare prispevky
Odpovedať
@sysell aha ani som si nevšimla, ale platí to stále : načo stavať veľké domy ? :)
Odpovedať
Je to tak strasne individualne (skoro ako v kazdej teme na MS). Na otazku je ale jednoznacna odpoved - ano, da sa to. Da sa najst kopec prikladov, kde ludia postavili pekny mensi dom za 60 - 70 tisic. Je to casto tvrda svojpomoc, ale ludia robia ako vedia a co im financie dovolia. Pri cene "na kluc", v standardne vacsinou plati cena okolo 1000€/m2.
Odpovedať
Profilova fotka
@tadashi dovolím si nesúhlasiť. Aj dnes sa dá postaviť dom nie svojpomocne a lacno. My náklady mame cca 650€/m2 zastavanej plochy (bungalov 96m2) a svojpomocne som si dával len izoláciu do podlahy... Zvyšok firmy a majstri. Pri cene na kľúč to samozrejme môžu byť iné čísla. Tak ale človek nemá kontrolu nad cenami materiálov, cenami práce atď.... Je to najdrahší spôsob vystavby
Odpovedať
@dorwin S cim konkretne nesuhlasis? Napisal si v podstate presne to co ja. Mensi dom, cca 100m2 by pri tvojej cene vychadza 65 000€, to je presne to co som napisal - "Da sa najst kopec prikladov, kde ludia postavili pekny mensi dom za 60 - 70 tisic". Ak myslis to, ze som pisal o svojpomoci, tak som urcite nemyslel, ze si clovek postavi cely dom sam. Skor sa tym mysli to, ze si sam budes zhanat ludi na zaklady, na murovanie, na strechu, na elekrinu atd atd.
Odpovedať
podla mna sa da tato suma dosiahnut. bude to sice mensi dom, mozno aj montovany ale da sa. bez nabytku sa to podla mna v pohode da zmaknut len sa budes pri stavbe asi viac obracat
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Možno aj hej, no asi bez prípojok, rôznych povolení kolkov, projektu. Je to taká suma na hrane ale tak ak by sa veľa vecí spravilo svojpomocne, tak by sa dalo
Odpovedať
@dorwin https://inardex.sk/kolko-stoji-rodinn...
Odpovedať
@marek06 vidím, že sa táto téma z roku pán oživila a ty si už dom nakoniec postavil. Tak ako zmestil si sa do 70 000€?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, rada by som oživila tému, je už rok 2021 ? Čo nové v stavaní domov? Už musíme mať domy v A0, ale stále možno dúfať, že úplne jednoduchý domček možno postaviť do 70 tis ?
Odpovedať
@malena Hej hej je uz rok 2021.
Odpovedať
@malena 80m2 zastavana plocha by sa dal do 70 000 svojpomoc.Montovany by ti taky maly dom urobili v tej cene na kluc.Uzitkova plocha tvojho domu bude mensia ako panelakovy byt,ale ked ti to staci,nic proti tomu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?