Je 7000€ za prácu na hrubej stavbe veľa?

Profilova fotka
Co myslite, je tato ponuka OK? 7000e cisto praca - zalozenie muriva, vymuranie obvodovych murov, nosnej priecky - tehla Britterm brusena 30 na lepidlo, ZB veniec, keramicky strop. dom ma podorys 12x12,5m a keramicky strop je nad polovicou prizemia. stavba je na Liptove dakujem
Odpovedať
1
2
@123choco123 hej je, vyrataj si kolko m3 muriva to bude tam si vies cenu cca vyratat,
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell je to cca 48m3
Odpovedať
@123choco123 Daj si spravit viac ponuk, ale pride mi to min 2*viac ako by som ocakaval ak je v tom len to co pises. m3 murovania 20-25eur. Veniec cca 1500. Strop cca 10eur m2. Nie som murar, mozno ceny nejak prudko stupli ...
Odpovedať
@jurajm17 ja som platil za murovanie cez 30 eur za m3.
Odpovedať
Profilova fotka
@jurajm17 dala som si spraviť 4 - dvaja živnostníci si pýtali 31e za kubik ale prišli mi dosť takí ako to pekne nazvať - jednoduchí, Další si pýtal za toto iste 5tis € - ale bohužiaľ má čas až o 2tyzdne a povedal že robia len kým je dobre pocasie Za týchto 7000€ mame firmu, ktorá má komplet svoje lešenia stojky náradia atd robia za každého pocasia (takmer :D) a môžu začať v stredu A posledný extrém 14000€ (naviac tam bolo len schodisko)
Odpovedať
Moc
Odpovedať
Ked to je tazko, niekedy aj ti jednoduchi ako si ich nazvala odvedu kvalitnejsiu pracu ako ta firma, co ma komplet vsetko. Za seba mozem povedat, ze sa mi to zda dost penazi, este tych 5tis. budis, to este hej, ale hento sa mi zda uz dost. Ale tak ak na to mate tak smelo do toho :-)
Odpovedať
@123choco123 je to dost vela penazi ale ked inych nezozenies budes musiet asi privret oci a dat im tolko. A este ked tlaci cas a pocasie, to je to najhorsie
Odpovedať
Profilova fotka
@mimi373 však prave potrebujeme kvôli úveru do zimy prízemie urobiť pretože čakáme dvojičky :D tým padom horšie podmienky na uver a tak ... a keď si vezmem že je rozdiel 2tis medzi murarmi , kt to robia popri veľa iných robotach a firmou (má dobre meno) tak to asi obetujeme a budeme sa snažiť svojpomocne robiť čo najviac vo vnutri stavby a ušetriť tam. Už len tým že sme si zaklady a platnu robili sami tak ušetrené niečo cez 4tis ... keby manzel nie je v práci každý deň do pol4-4 a o 5 nie je tma myslím že by aj vymural—— celu noc som spat nemohla ;D a to len začíname ...
Odpovedať
@123choco123 m3 stoji tak cca 30 + to mas tak maximalne 2000 v najhorsom, na stavbu murov ti lesenie netreba. a 5k za strop je aj dost, polozia to ze den a keby sa bavili dalsie 2 dni so salovanim a zelezom, si tozpri kolko im to vydhadza na hodinu. Inak ak nemusis tak to teraz netlac aj tak je uz skoro zima, alebo pockaj na tych lacnesjich.
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell keby nás netlačil brutálne čas tak čakáme do jari ... len potrebujeme založiť stavbu kvôli úveru - asi niet iného vychodiska momentálne :(
Odpovedať
@123choco123 fuha, tak to mate riadne komplikovanu situaciu. Drzim palce aj ked vo vnutri uz vela neusetrite lebo na zakladoch a muroch viete najviac usetrit. Ale sama si napisala, ze ste tam usetrili tak teraz si mozte dovolit. To ti verim a este kolko noci tak nebudes spat :-| :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mimi373 na jednej strane pribudlo tolko radosti a na druhej starosti :) ale nejako to zvladnut musime. tak manzel sa s mojim ocom a jednym sikovnym chlapikom chysta spravit krov kedze mame naozaj jednoduchu strechu (ziadny komin, ziadne stresne okna) elektriku nam bude robit kamarat, kurenie a vodu tak isto dalsi (ak sa na nas nevykaslu )
Odpovedať
Manžel by to po večeroch a sobotách staval pomerne dlho. Pri dvojičkách na stavbu už nebude mať vôbec čas. Nech sa darí.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x prave preto sme zavrhli svojpomocne vytiahnut mury aj ked by to urcite zvladol. a dakujem
Odpovedať
@123choco123 zvladnut by to zvladol, len teraz nie je na mieste mysliet na toto, ci by zvladol si nie. Ked neni ina moznost isiel by som aj do tejto sumy. Lebo este aj pocasie vas zacne tlacit cochvila a bude problem. Predsa len uz je zaciatok novembra, to uz neni sranda :-)
Odpovedať
@123choco123 to ano ale potom ked ho budete mat postaveny, tak budete stastny a uz budete riadna rodinka :-) ;-) Tak v tom pripade fakt mozno dost usetrite. Ved uvidis ako to cele pojde :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deciont prave ze to pocasie je teraz fakt perfektne na robotu bohvie dokedy to vydrzi
Odpovedať
@123choco123 teraz este ano, len to uz asi nebude na dlho si myslim. Zachvilu Martin na bielom koni a uz to pojde, preto myslim, ze co najskor sa treba rozhodnut. Hlavne nech to urobia dobre, nech nie su problemy!
Odpovedať
Profilova fotka
@deciont v stredu zacinaju :) dufam, ze praca bude dokonala, kedze byvame len kusok od stavby budeme chodit pravidelne na kontroly :)
Odpovedať
@123choco123 to jednoznacne treba! Kontrolovat pravidelne, nespoliehat sa na to, ze je to firma, ze vsetko urobia, treba mat zaujem a pozerat ci vsetko robia tak ako ste sa dohodli. Nech nic nezanedbaju, lebo potom len vy na to doplatite. Mam jedneho znameho, co si nasiel firmu, ktora mu dom stavala a myslel si, ze sak znama firma, ze netreba ich kontrolovat a pekne sa popalil ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deciont jasne, ja som celkom detailista a kedze to bude NAS dom tak si na to potrpim aby to bolo tip top. kedze som doma na materskej mam cas na to aby som tam sla aj viackrat za den takze urcite si pozor dame. mame suseda, ktoremu stavala firma a teda musim povedat ze to totalne sfusovali, do napravy pokazeneho dal pomaly viac ako za nove
Odpovedať
@123choco123 manžela potom pošli na materskú a vráti sa vám to 😀 Teda ak sa mu dá v práci dohodnúť... 😉
Odpovedať
@123choco123 presne, jak sa hovori doveruj, ale preveruj. Lebo su dni kedy sa im chce, su dni kedy moc sa im nechce a vtedy staci ak volaco odflaknu a konecna, uz sa to so stavbou vezie a si vezmi, ze to su veci co sa bavime o desiatkach tisic €, keby sme sa bavili o stovkach € tak nepoviem ani pol slova, ale pri takychto sumach to uz je o inom
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanby prave sm citala ze od januara mozu poberat matersku obaja naraz :) manzel bol aj pri prvej dcerke doma pol roka ale s tym ze bol naozaj doma a ja v praci...ak tato novinka v zakone naozaj bude platit tak to je super sprava @deciont presne tak .... nie je to sranda
Odpovedať
@123choco123 manzel moze byt v praci a sucasne aj na materskej, len v tej praci nemoze robit zmluvne to co robil do teraz, ak ma rozumneho zamestnavatela tak sa budu vediet dohodnut a mate na 1/2 roka v podstate dva prijmi z jeho strany ;-). a ta cena je strasne prehnana mozno to mysleli aj z materialom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@quakdafak ano viem :) len zarabam viac ako on :D tak bol doma ... bohuzial bez materialu ale uz som sa s tym nejako vyrovnal vnutorne :D
Odpovedať
@123choco123 fúha, to je riadna cifra len čisto za prácu :-| Ešte keď si k tomu pripočítaš aj materiál, tak to si tú cifru radšej nechcem ani predstaviť :-| Skúste sa s nimi dohodnúť na nejakej zľave alebo skúste fakt pohľadať ešte niekoho iného
Odpovedať
Profilova fotka
@struknica toto je uz so zlavou :-/ kamaratskou ... chceli 10tis. keby nas netlaci cas a to ze je uz november cakame urcite
Odpovedať
@123choco123 aha, tak to som nevedela. Hej, to som si všimla, že si písala, že vás čas tlačí. To fakt nemáte na výber iba zaplatiť
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?