Cena hrubej stavby

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, chcel by som poprosiť Vás tuna prítomných odborníkov ale aj neodborníkov, lebo každá rada je rada, o odhad stavby domu podla rozpočtu z katalogu. Rozhodli sme sa s manželkou že by sme chceli stavať vlastný dom. Samozrejme ako väčšína tu na SK svojpomocne. V prvom rade čo som čítal veľa ľudí to tu nepopíše dosť podrobne a preto su aj odpovede dosť všeobecné preto sa pokúsim priblížiť čo najdetailnejšie čo chceme a naopak od čoho sme ochotný upustiť. Išlo by o tento domček http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... v prvom rade čo máme : pozemok ! ten sme dostali do daru k svadbe problém : je 100m od IS ale da sa na ňom stavať keďže je tam nový GP urobený obcou dotiahnutie sieti ako takých som odhadol na cca 6000€ išlo by o elek., vodu, kanál. to si myslím že by po prečitani pár tém tuna mohla byť aj reálna cena. čo sa týka domu bude bez pivníc ako je v projekte akurát ho chceme o 1m zvačšiť na garáži a za gárážou vybudovať kotolňu. Plyn je velmi nákladny na doťiahnutoe možno otázka budúcnosti tak uvažujeme nad ústredným kúrenim na pevné palivo a vykurovanie kombinacia radiatory a podlaha plus možno doplnkove kúrenie akumulačný elek. kotol. Samozrejme že chceme ušetriť čo najviac na práci ale aj na materíali zas nie za cenu toho že nam to spadne ak si to zapýta o niekolko 1000€ viac ale vyplati sa tak to zafinancujeme. čo sa týka stavebného materiálu chceli by sme použiť tehlu a síce sa rozhodujeme medzi heluz 38 brúsenu alebo porotherm 38 brusenu , krytina by mala byť keramika tondach s glazurou, krov bude asi vaznicovy na ten rozmer neviem nevidel som este projekt mozno nas prekvapi aj hambalek netusim . okná niesme este 100% rozhodnutý ale najlacnesie nechceme skor nejaký stred mozno nakoniec kupime spicku ale zas nechcem kupovat najdrahsie okna ak mi pojde teplo von cez stenu. Niekde som čital ze dnesne tehly sa nemusia zateplovat je to pravda ?? v zime je v Rajeckej doline celkom tuho :D. velmi doležitá vec je asi spomenut to ze nepoznám nikoho v stavebninách čiže sa budem musiet soplahnut na svoje vystupovanie a jednanie s predajcami a dufat ze sa mi ustedrí nejaka ta zlavicka :) elektriku mi bude robit kolega , materiály by mali byt z velkoskladu to zozenie on krov by mohol urobit svagor s partiou ako fusku popri praci stavaju drevodomy tak snad ma nenecha v stychu, osadzanie okien, dveri, odpadov, kablov sekanie zliabkov a podobne prkotinky budem robit sam s rodicmy a svokrovcami, kurenie a vodu na to bude firma uz rodicom nieco robili a boli sme spokojny aj ked su drahsi ale robota super. no dufam ze som spomenul vsetko co je potrebne na nejaký ten usudok aspon odhadom. Ja by som sa chcel zmestit do 30.000€ co sa týka HS tolko mame k dispozícii bez uveru na dorabky sa bude riesit hypo. alebo myslite ze by bolo lepsie opacne cez hypo poriesit hrubu stavbu keby sa vyskytli necakane vydavky a potom so svojho dorabat mam 29 rokov ze 24 a v tomto obore niesme profici preto dakujem vopred za kazdu radu a odpoved.
Odpovedať
1
12
13
mame katalogovy projekt, mury tahala partia, strecha tondach drahsia oproti projektovemu bramacu. s oknami nas hruba stavba vysla na 60tis, vratane prace a dovozov. na nete maju uvedene, ze cena hrubej stavby je 72tis vratane dph. cize sme 12tis alebo 20% pod udavanym rozpoctom. uvidime, ci budeme aj nizsie oproti stavby na kluc, ak budeme vacsinu vo vnutri robit sami.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobry den, potreboval by som poradit firmu na hrubú stavbu. Vedli by ste niekto odporučiť? Samozrejme za priatlnu cenu zacat mozu hned
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Prosím Vás čo hovoríte na rozpočet čisto len material? Ide o dvojposchodový dom spolu s garazou má 180m2 , strecha bude rovná. Rozpočet Platna 13000 Tehly 16800 . už objednané Voda 5000 Elektrika a podlahové kúrenie /bez zdroja/ 13000 Strecha 10000 Strop 15000 Okná 20000 Garazove dvere 3000 Spolu 95800 Je prosím môj odhad aspon priblizne správny? Ďakujem za názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@romanko999 voda za 5000e? to bude v kazdej miestnosti a tahat ju budes 200m?? Podlahovka za 10000e? Chlape, najdi si rychlo profesionala, inak ta stiahnu z koze 🙂. Prva vec je vykaz/vymer, podla toho vies porovnavat jednotkove polozky. Ale v zasade, bez projektu a vykazu nehodnotitelne 🙂.
Odpovedať
@mgx ďakujem za odpoveď. Potešil si ma 🙂 ja rátam tú vodu aj šachtu, vodomer, prívod do domu a rozvod do kuchyne, 2x kúpelňa, wc a odpad. Kúrenie som rátal trúbky a rozvádzač. Ja som len chcel skôr hrubý odhad +- 10 000 EUR
Odpovedať
Profilova fotka
@romanko999 a tie tehly sú aké presne ?
Odpovedať
@eagleowl heluz family 38, 30 heluz vnútorne nosné, 14.5 vnútorne nenosne a preklady
Odpovedať
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?