Cena hrubej stavby

Zdravim strechaci potrebovala by som nazor skor tych co realne vedia odpoved ci je cena hrubej stavby primerana 2podlazny dom 16x7m ytong pultova strecha 80 000€ (cisto len hruba stavba so strechou- bez oknien dveri) ...s manzelom sa nam to zda dost vela ale nie sme odbornici ani sa do toho moc nevyzname preto sa pytam ...a ziadne urazky alebo tak 😊dakujem 😉
Odpovedať
@zdenka091085 dajte si nacenit viacerým firmám a uvidíte na viacerých ponukách aká je cena za vašu HS. Mne napr jedna firma nacenila základy za 31tis a za túto cenu to mám až po vence u druhých.
Odpovedať
My mame podkrovny dom s garazou pozdlz celeho domu, rozmery 10,5*12.5, ytong a premac strop a za 60tis sme dom zakryli. Mame katalogovy projekt a usetrili sme cez 10tis oproti uvadzanej cene. Zaklady sme ale urobili sami a mali vybavene nejake zlavy. Co som ale zvacsa citala, tak cena hrubej stavby je uvadzana bez okien pri katalogovych projektoch. Cize ak odratam 10tis za okna, tak sme na 50tis. Robili nam ale zivnostnici, nie firma.
Odpovedať
@zdenka091085 Ahoj,v prvom rade uvadzas malo informacii,aby to niekto vedel aspon priblizne odhadnut.Pozemok rovina,svah,velky svah?Pristup k pozemku aj s tazkou technikou,kamiony atd?Podpivnicenie?Ytong ina cena bude 30cm standard a ina Lambda YQ.Su v cene schody,komin?Aka stresna krytina?
Odpovedať
@kuracinarez jasne dakujem 😊 Takze teren je mierne svahovity hned pri ceste ...podpivniceny nie je ...a krytina falcovany plech ...o komine nic nehovoril stavbar a schody ako myslite ? Ci vybetonuju aj tie? Preto som polozila otazku lebo sa nevyzname tak ste mi aj tymto poradil ze sa musime opytat aj na toto 😊
Odpovedať
@zdenka091085 Urcite si dajte spravit viac ponuk. Pretoze 80tisic za zaklady, murivo a strechu je podla mojej skusenosti, neskutocne predrazena cena. A mam subjektivny pocit, ze sa vas niekto snazi asi aj osklbat a dost zneuziva fakt, ze sa nevyznate. Pre lepsiu orientaciu v cenach odporucam ist do stavebnin a aspon "bajočko" si spocitat iba cenu materialu, aby ste dostali aspon nejaku predstavu o cene a vedeli sa lepsie orientovat. Co sa tyka ceny muriva, ta v konecnom dosledku nehra az taku rolu, cena zacne rast, ked zacne robit vnutorne rozvody, izolacie, zateplenie, potery, omietky a pod...
Odpovedať
@emilpemil dakujem za radu😊
Odpovedať
@zdenka091085 Uprimne vam radim, dajte si velky pozor na stavebnikov, ktori vam spravia tu najednoduchsiu cast domu za obrovske peniaze. Pretoze tito odbornici zneuzivaju fakt, ze lajk ked sa pozrie na hrubu stavbu, tak vidi vlastne "hotovy dom". Realita je taka, ze je to iba 30% z celkovej praca ktora ho este caka.
Odpovedať
@emilpemil ved to mi nejde do hlavy ze odhadom povedal cenu domu na kluc 180tis a za hrubu stavbu 80tis 😳co sa mi zda strasne vela za da sa povedat nic a to nie je ani stav.firma len zivnostnici ...dali sme este nacenit jednej stav.firme tak uvidime aky bude rozdiel
Odpovedať
@zdenka091085 Netreba sa cudovat, kazdy chce zarabat. A kazdy obchodnik, ked vidi, ze kupujuci sa nevyzna, tak karty su na jeho strane. Na vasom mieste, by som urcite oslovil niekoho, kto sa vie orientovat v stavebnictve a toho cloveka aj prizval k diskusii so stavebnou firmou. Je to ako ked idete kupovat jazdene auto, proste ked pojde s vami kamarat mechanik, tak mate vyhrate. 🙂
Odpovedať
@zdenka091085 Ja by som (pokial ta cas velmi nesuri) isiel formou volat partie postupne.Napr.zaklady:vyhladaj si v tvojom okoli firmy,ktore sa zaoberaju iba zakladanim.Urcite nejake najdes a cena by sa mala pohybovat pri miernom svahu cca 90az100e/m2.Zastavanu plochu mas 112m,teda vynasobis 112x100e a vies,ze cena by sa mala hybat okolo sumy 11 000e za zaklady.Potom by som volal murarov,ale material by som si objednal sam.Dohodnes sa s nimi na cene murovania.Ta sa pocita na m3,no priecky sa rataju na m2.Spocitas si dopredu kolko m3 obvodoveho muriva mas a vynasobis cenou na aku sa s murarmi dohodnes.Cena za murovanie by sa mala pohybovat okolo 30e/m3.Ale ber to len ako taky moj orientacny nastrel.Ceny za pracu sa mozu lisit v zavislosti od lokality vystavby,sezony a teraz pravdepodobne aj ten covid cenu nyvysi,kedze aj material ide hore.Za murovanie priecok pitaju do 10e/m2.
Odpovedať
@zdenka091085 A daj si firmam ktore sa zaoberaju strechami vypocitat cenu za strechu na komplet.Nastuduj si este kolko ta vyjde strop a dostanes sa zhruba na realnu cenu za hrubu stavbu.Moj odhad je medzi 50az60 000.
Odpovedať
@kuracinarez Suhlasim, mam rovnaky nazor.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kuracinarez ako toto mi je jasne ze usetrime ak si budeme volat nejakych robotnikov...len ma zaujimalo ci je to primerana cena ktoru nacenili 😊
Odpovedať
No mne sa zda cena prestrelena,ale to si musis aspon orientacne prepocitat ze o kolko.Skus tu strechu dat nacenit firme a zaklady,murovanie a strop prepocitas aj sama.
Odpovedať
@zdenka091085 to ci je to primerana cena vam nepovie nik. V dnesnej dobe to ma aj lajk spocitane nahrubo za jedno poobedie pri kave. Staci na to kalkulacka, papier, internet a plan RD. A hned budete vediet ci je cena ok.
Odpovedať
@kuracinarez No ja by som dal urobit celu hrubu stavbu jednej firme, aby sa nemohli vyhovarat jeden na druheho ked bude nieco zle spravene ako zvyknu. Taktiez preberu za celu hrubu stavbu zaruku a cenu Vam povedia dopradu a vyhnete sa veciam typu viete je to drahsie lebo doska bola kriva museli sme toto hento, viete strecha sa predrazila lebo boli vence zle spravene a podobne veci.
Odpovedať
@zdenka091085 Treba si dat nacenit napr. dom do stadia hruba stavba aspon 3 overenym firmam a porovnat ceny, cena hrubej stavby sa u stavebnych firiem pohybuje okolo 450 eur m uzitkovej plochy domu, holodomu od 900-1100 m uzitkovej plochy. Taktiez nepisete kde staviate (mozno som nepostrehol) cena moze kolisat aj lokalitou.
Odpovedať
Ked ides cez firmu, tak vzdy to mas drahsie. Keby ste si to robili svojpomocne, tak sa vies dostat aj na polovicu. My sme si cely barak stavali svojpomocne a dali sme do neho 110 000€.
Odpovedať
dom s obytným podkrovým, 10*8,5 (Ytong 450), 40 000 € (vrátane všetkých správnych poplatkov a prípojok) strecha, bez okien a dverí - svojpomoc (len strechu robila firma)
Odpovedať
Podpivniceny dom s obytnym podkrovim , Hrubu stavbu stavala partia zivnostnikov strecha pokladka skridle svojpomoc cena 43 000 €. Ja som dal nacenit viac firmam .jedna firma dokonca len za pracu pytala 45 000€ a to mam za to celu hrubu stavbu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?