Cena Bungalov 333+T+G živnostníci, firmy + svojpomoc

Profilova fotka
Ahojte, páči sa nám projekt bungalov 333+T+G. Za koľko by sa to dalo postaviť, ak by sa to realizovalo nie na klúč (cenníková cena okolo 130 tis - bez kuch. linky, krb.vložky, vstavan skríň...). Dalo by sa zmestiť do tých 100 tis. eur? (dom napr z tehly + 25cm izolácia steny + strop 40 cm izolácia + podlaha 15-20 cm izolácia, podlahové kúrenie - asi elekrický kotol + krb možno teplovodný napojený na kúrenie resp. aj ohrev vody, okná trojsklo.....ostatok domu štandard nijaký luxus v materiáloch a technológiách, bez úpravy okolia a plotov terénnych úprav) Poprípade na koľko odhadujete cenu - základovú dosku, steny komlpet, strecha, - hrubú stavbu (materiál + práca kombinácia živnostníci+ svojpomoc + firmy napr. strecha.. ) Tých 130 tis. by som vedel investovať aby som to neprepískol finančne - niečo našetrené niečo by sa predalo, niečo by bola hypotéka.... Ďakujem za odpoveď, mám troška dilemu či do toho ísť - všetko nemusí byť dokončené naraz napr. okolie domu by sa robilo postupne... Prosím je to reálne?
Odpovedať
@predatorzv ako ti chces robit jed nie na kluc? Budes robit daco sam?
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Napríklad základová doska báger určite bude prenájom, miešačka s betónom z betonárky, ostatné svojpomocne + možno 2/3 platení pomocníci, steny tiež tak podobne, strecha asi firma celá, voda, elektrina kúrenie asi svojpomoc, omietky živnostníci alebo firma, okná dvere tiež živ. alebo firma takto nejako sa to bude realizovať celé cca +/- (veľa vecí budeme vedieť spraviť svojpomocne resp. za pomoci živ. / majstrov )
Odpovedať
@predatorzv ak porobis daco sam zmestis sa aj do 100 za samotny dom ale na svojpomoc potrebujes cas a vela casu, vela ludi si to neuvedomuje a potom zo svojpomoci zide a cuduju sa ze na to nemaju..
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell No práve toho sa obávam, pretože by stačil aj bungalov 333, ideálny je však 333+T+G (pretože potom by som aj tak musel riešiť terasku a zastrešenie + nejakú striešku nad auto + domček na náradie kosačku atď. - tým g+t by to bolo v podstate vyriešené... preto je to asi pre nás ideálne) len cena tam je oproti 333 o 30 tis. vyššia na klúč... Preto by som chcel z tých 130 na kluč za dom, čo najviac ušetriť aby ostalo na oplotenie + linku + krb + nejaké terénne upravy - zatial štrkové príjazdové cesty a chodníky okolo... nábytok do domu máme :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@predatorzv Servus. Premýšľam nad tým projektom veru aj ja... je to parádne no ako píšes stačil by aj 333... pustil si sa do toho alebo nie? Ja čakám na kataster a potom úrady... a premýšľam teda ktorý projekt. Pozdravujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas1210 Áno pustil, zatiaľ máme spravenú základovú dosku, na jar pokračujeme. Robíme B 333 + T + G.
Odpovedať
ta miestnosti medzi spalnou a izbou (2.0) je praacovna ci technicka miestnost?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 Technicka 😉
Odpovedať
Keby som to ja robil tak by som možno tie technické záležitosti presunul do garáže a miestnosť využil ako šatník/miesto na skriňu atď. Nam by tá jedna skriňa v spálni nestačila. Ale ako hovorím keby som to ja robil. Ty máš asi iné preferencie.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 Dalo by sa to, alebo miestnost za garazou ako satnik + pracovna...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?