Bude nam stacit rozpocet 150 tisic eur?

Zobraz úvodný príspevok
Mame rozpocet 150 tisic, ktory by som nechcela prekrocit. Momentalne mame moznost kupit pozemok v Trencine za 43 000. Na pozemku vsak nie su IS, su v tesnej blizkosti. Mam taku naivnu otazku: ostalo by nam 107 tisic. Je mozne za toto dat si postavit na kluc murovany poschodovy dom (cca 110m2) so vsetkym vsudy? Myslim tym natiahnutie IS, vybavovanie na uradoch, sanita, podlahy, proste vsetko. Predpokladam skor, ze nie. Ak nie, tak sa na to na par rokov vykaslem a zmierim sa s byvanim v byte, financne stresy mi za byvanie v dome nestoja :)
Odpovedať
1
2
@bozsky_kaja radsej ani nepoviem, aky je velky, lebo ma tu ludia vysmeju. Ale ok, ten pozemok stoji 100 eur za m2. Ale je to v dobrej casti Trencina, blizko centra a dobra obcianska vybavenost
Odpovedať
@stastnyjim paci sa mi tvoj nazor. Peniaze by boli v hotovosti, no su to scasti rnezerva, cast by nam dali rodicia a najvacsiu cast by pokryl predaj nasho bytu. Ale nepaci sa mi predstava, ze celu nasu financnu rezervu miniem na dom. Vcera som s muzom napokon dosla k zaveru ako ty, teda vykaslat sa na dom a radsej si uzivat zivot. Radsej sa necham stresovat blbymi susedmi v cinziaku ako pocitom, ze som vyhodila vsetky nasetrene peniaze a neostalo nam nic pre pripad nudze
Odpovedať
@knihomolka2 ja skusim nahlodat tvoje rozhodnutie :-P aktualne su urokove sadzby uplne najnizsie, ako mozu byt. uz to lepsie nebude, lebo ECB plati komercnym bankam za to, aby si od nej peniaze zobrali (je to podpora ekonomiky, lebo poucky, ktore v realite skoro nikdy nefunguju, tvdia, ze viac penazi v obehu, viac penazi vyrobi a ekonomika bude rast). a kedze komercne banky su nutene zo zakona brat od ECB, pozicaju si 100%, ale vratit musia len 99%, alebo dokonca aj menej. ak by sa ti podarilo pozicat si pod 1,5% s viazanostou na 10+ rokov, inflacia bude vyssia, cize mas peniaze pozicane zadarmo. s ohladom na inflaciu je kazda odkladana investicia do nehnutelnosti v dobrej lokalite len drahsia. dnes by si za pozemok zaplatila 100e/m2 (co je podla mna fakt palka), o rok to bude 105-110e/m2. ak by prisla nejaka inveticia do okolia, moze to skocit aj vyraznejsie - vid ceny nehnutelnosti v okoli Kia a teraz v Jaguar. byt bude vzdy len byt. vzdy je to kompromis a nikdy ti nepatri cely pristup do tvojho. okrem toho, ze platis za opravy niecoho, co si nikdy nepokazila, ak nebyvas v novostavbe, cakaju ta dalsie a dalsie naklady. ale da sa to aj inak ;-) co tak vikendovy dom? lokalita nemusi byt az tak lukrativna, kedze svoje tyzdenne potreby naplnis z bytu (obcianska vybavenost je zalezitost pracovneho tyzdna), tym padom moze byt cena daleko lepsia. moj svokor si takto kupil staru rozpadnutu barabiznu a teraz ju sanuje. na dochodok. byvaju v byte, ale vidim na nom, ze sa tam neciti uplne komfortne. navyse, nie je nic krajsie, ako sa v piatok po praci zbalit a vypadnut niekam, kde moze clovek zanechat "standardne problemy". je to psychologicky efekt, skus si odsledovat, ze na dovolenke, aj ked je to najlacnejsia chata, sa clovek prebudza nejako radsej :-)
Odpovedať
@knihomolka2 je jasne, ze vsetko ma svoje pre aj proti, je to len na tebe, co sa tebe zda lepsie kam ta to taha :)
Odpovedať
@topvideo Tak ja predpokladam, že je to 110 m2 užitkovej plochy, tj mali poschodový dom s malou zastavanou plochou :)
Odpovedať
@stastnyjim sa ti rozprava ked mas kde byvat co taky co nemaju kde byvat a pri rodicoch ostat nechcu...
Odpovedať
@matorado Keby som mal 150 cash tak sa ozaj netrapim ci dam za pozemok 40 alebo 10a dal by som viac, nikdy na cene neprerobis a cena dole asi nepojde a mas z toho len benefity. Ci mas za 20 rokov hovorit ze byvam dakde v prd.... lebo som bol pred 20 rokmi lakomi pridat 10 litrov ktore som mal vo vacku na lespi pozemok? Ja byvam od centra 3 minuty, pozemky tu idu od cca 70€. Mohol som kupit ovela lacnesji ale ked si zvazim dochadzanei, stratu casu kaslem na to, lokalita je najdvolezitejsia. Inak sa mi paci ludia na jednej strane extrem nemaju nasetrene nic chcu kupit pozemok na spotrebny uver, nasledne zalozit rodicovsky dom postavit mury, zalozit mury brat hypoteku vyplacat spotebne uvery a prijem 500 v cisom a su spokojni a na druhej strane ma dakto 150k cash a ma problemy. za 100 litrov postavi mensi dom na kluc bez akychkovek stresov, ide jedine o to ci dom chce a potrebuje ak to ma byt z roztopase lebo ma nasral vcera sused tak to asi radsej nie.
Odpovedať
Sory za ten provopis neda sa to citat, plus to uzasme zalamovanie textu, este ma napadlo, ohladom minutia penazi, stavba/kupa domu nie je zrovna plytvanie, tiez mi nebolo vsetko jedno minut vsetko co mam ale v podstate som tie peniaze zhodnotil a zarobil som par desiatok tisic tym ze som nieco postavil, to neni kupa auta ze z 30 litrov mas za 5 rokov 8, o tie prachy neprides len zmenia formu.
Odpovedať
@bozsky_kaja Absolutny suhlas. Nielen je blbost vyhadzat sa z penazi vratane rezervy, ale v sucasnej dobe aj nevziat hypo. Tym padom bude aj na vysnivanu lokalitku aj na dom bez stresov a kompromisov, ktore by v buducnosti mrzeli. @knihomolka2 @sysell Byval som v priamo v meste, v RD, vsetko na dosah ruky bez pouzitia dopravy. Dakujem neprosim, u mna vidiek vyhrava na plnej ciare. Ale to je uz do uplne inej debaty ;-)
Odpovedať
@matorado Byvam na vidieku tak 4 km vzducsnou ciarov od centra, chodi tu mhd, ludia tu chovaju prasata, mali sme sliepky, zajace, pozemok som kupil 1 km vzdusnou ciarov od centra, je tu byvale JRD, ticho, pekny vyhlad, nova vystavba vedla povodnej. Vidiek menusi byt 20 km daleko.
Odpovedať
do 107 000 v pohode taky domček samozrejme ak by sa jednalo o štandardne materiály...
Odpovedať
Skuste mi to odhadnut. Chcel by som postavit dom o rozlohe 60 M stv. /12 x 5, kedze bude urobeny ako dvojdom s 2 bytovymi jednotkami na prenájom/ teda 1 bytova jednotka prizemie 30 m.stv. /kupelna so sprch.kut + wc + mala kuch.linka + obyvacka/ + podkrovie 30 m.stv. a druha bytova jednotka to iste. Takze spolu prizemie 60 stv. a podkrovie 60 stv. Pozemok rovny so sietami /teda voda + elktr, lebo plyn v obci nie je/ Zaklady a zakladova doska + hruba stavba /YTONG 37,5, nech nemusim zateplovat + krov svojpomocne. Krytina škridloplech s 2 ks stresne okno - firma Interier ako zaizolovanie strechy + sadrokarton + kupelne + omietky + dlazdice a plavajuce podlahy - majster. 6 x interierove dvere + 2 x exterier dvere + 6 stredne velkych okien. Vsetky materialy stredna cenova trieda. Do kolko sa podla vas da vtesnat ?? Dik za odhady a fundovane rady.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emilhofman Tepelnotechnicku normu platnu od 1.1.2016 bez zateplenia s Ytongom 375 nedas! A cisto s vykurovanim elektrinou mozno ani so zateplenim :-). Ok, k teme, cenu nahrubo odhadujem okolo 120 000 EUR.
Odpovedať
@danculd to mi chcete tvrdit ze ked teraz stavam, z tridsiatky tehly a zateplim max 10 cm EPS (niesom predsa blazon aby som vrazal tolko do stavby ked sa mi to nikdy nevrati :D) takze mi to neskolauduju ano??? :D
Odpovedať
@gramo kamo sa tu o tom pise kazdy den posledny rok, stena neni vsetko zavisi to od vela veci, a 30+10 neni ozaj nic moc.
Odpovedať
@sysell ano ale treba si uvedomiť, že keď vrazím 4000 do rekuperačky 5000 do tepelneho čerpadla dajme tomu 3000 do (absolutne nenavratnej veci solarnych panelov) a 4000€ navvyse na izlačnný materiál.... zato predsa kurim cely zivot aj s desiatim dovolenkami nee?
Odpovedať
@gramo To EU kkti neriesia, tu sa riesia dopady na zivotne prostredie, trvalo udrzatelny stav globalne pod. Zial riesi sa to na obycajnych ludoch. Ale s emisiami sa da obchodovat, jeden stat usetri a preda druhemu aby mohol skodit ten - cista demencia a kktizmus. Kazdopadne ale znizovaeni nakladov je ok. Netreba rekuperaciu ale solarne hovadiny alebo fotovoltiku ktoru stat schvalne znevyhodnuje. Mohol si dat aspon 15cm, to je zanedbatelna polozka, dobre zaizoluj strechu a hned je to veselsie. Cerpadlo je drahe ale zase cisto elektrika je dost draha na pervadzku, hold kurenie je najdrahsia olozka v dome.
Odpovedať
@sysell chystam sa kurit len pevnym palivom a aj budem :) ziadna ? mam im platit najdrahšiu elektrinu v EU?
Odpovedať
@sysell Nebudem robiť ako si oni zmyslia postavím si aky chcem a ked mi ho neskolauduju tak prosím vulgárne povedané "je.bm na vas" a ešte pridu aj o daň z nehnutelnosti čiže ho mileradi skolauduju
Odpovedať
@gramo dan budes platit vyssiu ako za skolaudovanu stavbu, predpokladam ze este zavedu iba stavebnu elektrinu do neskolaudovanych stavieb. potrebuju z ludi zmykat peniaze.
Odpovedať
@mig12 prečítaj si príspevok zadávateľky témy vyššie. Majú byt. Majú aj našetrené. Čiže si nemusia požičivať a splácať. čiže vie sa slobodne rozhodnuť, a slobodne myslím tým že už majú zabezpečené bývanie.
Odpovedať
@danculd 120 000 sa mi zda velmi premrstena suma.....Dal som robit interier 90 m stv bungalovu od omietok + kurenie + voda + kupelna a WC + podlahy + elektrika teda v podstate vsetko a stalo ma to aj s robotou nie prilis lacneho majstra 15 000 eur. Keby som to staval od podlahy, kolko by stala hruba stavba s krovom a oknami + fasada so zateplenim?? Bavime sa tu o jednoduchej stavbe s 60 m stv. prizemie a 60 m.stv. podkrovie.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?