Aký je rozpočet na rozostavaný rodinný dom?

Zdravím vás, mal by som otázku. Mám rozostavaný rodinný dom a riešim momentálne kúrenie,vodu a plyn. Dostal som cenovú ponuku na 25.000€ bez prípojok. Zdá sa mi to celkom dosť. V dome bude podlahové kúrenie plynovým kotlom. Jedna hlavná kúpeľňa, jedna menšia, kuchyňa a jeden záchod pre hostí. Príde vám ta cena o.k, koľko vás stálo niečo podobné?
Odpovedať
Profilova fotka
@leo1988 Po prvé - žiadne informácie o dome a Ty chceš, aby Ti niekto povedal, koľko to má stáť? a po druhé - z jednej cenovej ponuky chceš vyvodzovať nejaké závery, či je to veľa, alebo málo? Však si daj naceniť rovnakú zákazku piatim firmám a potom môžeš porovnávať a vyberať. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@leo1988 v tej cene je uz zaratany aj kotol a vsetky potery??
Odpovedať
103m2 podlahova plocha zdravotechnika : 1722€ /voda, kanalizacia/ podlahove kurenie: 2951€ /podlahovy EPS, systemova doska, vyhrevny had/ kotol, zasobik, plyn : 2600€ dodavatelsky, ale po znamosti, co som vedel, tak sam /pokladka EPS/ : final cena 7273€. tvoja cena, extrem
Odpovedať
@leo1988 To je cp za voda, plyn a kurenie? Mna stala voda v dome Rehau plasthlinik 1000€, plyn med 400€ a podlahove kurenie Rehau aj s kotlom cca 3500€.
Odpovedať
Takže zabudol som do príspevku napísať že dom má rozlohu cca 200m2. V cene je zahrnutý všetok materiál aj kotol, ohrievač vody a akumulačná nádrž+ práca.Potery tam bohužiaľ niesu. 😅 Plyn-1.000€ Vykurovanie-12.000€ Kotolňa-9.000€ Vodoinštalácia+odpad 6.000€ To sú nové čísla,takže tých 25 už je neaktuálne. 🤦🏻‍♂️
Odpovedať
@leo1988 tie sumy si akoze mame spočítať na vyslednu sumu, ci ako si to myslel, lebo ked ano tak asi stavias vo svajciarsku a mas svajciarsky plat :-o Za také prachy by som hladal dalej!
Odpovedať
2 kúpelne, 1 wc, kuchyňa voda do 1000 eur, Rehau, kanál som si robil sám
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ked si dal "podrobnejsi" rozpis, stale je to niec nehovoriace. Plyn 1000 je co? Pises, ze cena bez pripojik. Co je teda tych 1000 eur? Potiahnutie rury od hodin do domu? Kolko budu kopat, kolko budu presekavat?.... Vykurovanie 12 000 - to bude stat 12 000 to, co natahaju do podlahy? Bude to vratane upravy podkladu alebo len cena za tie rurky a spojovaci material? Kotolna 9000 - tiez nic nehovoriaci udaj - upravia celu miestnost alebo len kupia kotol a nadrz,niekde ho ulozia a zapoja? Vodoinstalacia a odpad 6000 - obdobna otazka - na akom dlhom budu kopat, sekat, ako daleko su od seba tie 4 miestnosti a ako daleko su od pripojky a kotolne?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?