Aký je rozpočet na bungalov 149m2?

Dobry den, chcel by som Vas poprosit (nevyznam sa velmi), ci by ste sa mi niekto vedel vyjadrit k rozpoctu pre bungalov. Dal som jednej stavebnej firme (na Orave) nacenit bungalov, ktory chcem stavat a mam uz na neho aj projekt. Firma mi hrubu stavbu nacenila na: 53 000 € bez DPH. Rozmer: 149 m2. V hrubej stavbe je: zaklady, platna, mury (tehla), strecha (skridla). Viem, ze podla parametrov sa to asi neda komentovat presne, ale staci mi ked by som vedel, ze cena je OK a ze nie je prestrelena. Dakujem velmi pekne. Pavol
Odpovedať
@palinoka čiastka je v rozmedzí koľko odhadujem, že by mohla HS stáť, Celkovú cenu očakávam medzi 130-170tis. v závislosti od náročnosti a komplexnosti.
Odpovedať
@slavoslav Dakujem velmi pekne.
Odpovedať
@palinoka pre boha keď chceš už nejaké rady a myslím ako tak reálne tak by si sem mohol hodiť aspoň pár výkresov tvojho domu a nie takto stručne opísať dom a čakať zázraky...dalej rozmer 149m2 čoho ? Zastavanej plochy alebo úžitkovej ? To je dosť veľký a podstatný rozdiel
Odpovedať
Profilova fotka
Moze to vyst ale aj nemusi. Ako ono by bolo lepsie, ak by si sem prihodil aspon nejaky ten podorys
Odpovedať
@adiso obávam že ani výkresy by ti nepomohli, lebo asi nesadneš a nezačneš rátať výkaz výmer. Aj dva rovnaké domy sa cenou môžu odlišovať až o 20%. Najlepšie je osloviť potenciálnych zhotoviteľov (aj viacerých) a tak dostane reálne ceny za čo jej to niekto bude ochotný spraviť. Už dávno neplatí to čo bolo pred rokom dvoma. @palinoka
Odpovedať
@slavoslav úplne by stačilo keby sem dá pôdorys, rezy a pôdorys strechy a či má pozemok rovinu alebo svah a podľa toho sa dá fakt za chvíľu vypočítať či je to adekvátna suma ale keď jemu ku šťastiu stačí len že cena je OK tak potom nie je o čom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@palinoka ak v tej cene aj strecha na komplet, tak si myslím, že je to fajn cena. Veď len za strechy si teraz pýtajú okolo tých 10 000€ bez strešnej krytiny.
Odpovedať
Jedná sa o rovinný pozemok. 149 m2 je zastavaná plocha. Na fotkách je pôdorys a rezy.
Odpovedať
Raz som tu cital ze kolko stoji taky a taky dom. Odpoved bola vsetky peniaze ktore mas a najblizsie roky zarobis 😄 A je to realne.
Odpovedať
@palinoka ja osobne si myslím že 53000€ bez DPH je veľa na takýto typ domu..ešte by má zaujimalo ako je to myslene tých 53tis. dufam že nie štýlom že oni si všetky faktúry, bločky a pod. z tvojej stavby daju do nákladov a ty im zaplatíš 53tis€ to by na tebe teda velice pekne zarobili. Ja som platil za základy 9,5tis€ zastavaná plocha 120m2 a to som si ich nerobil sám, na tvoj dom vyjdú maximálne 12tis€. Neviem z akého materiálu budeš stavat ale to je maximálne 10tis€ aj s robotou. Strechu ja mám nacenenu úplne na komplet na 12,5tis€ a to ju mám teda zložitejšiu ako ty, takže ja osobne si myslím že cena je úplne prestrelená
Odpovedať
@adiso fúha to je dosť veľký rozdiel,,,,,ešte ma teraz napadá čo všetko z nasledujúcich vecí máš v cenách, ktoré uvádzaš- odpady (v platni), komín, izolácie (tepelné, proti vode a vlhkosti), odkvapový systém. ďakujem
Odpovedať
@adiso prosim ta, co mas v tej cene za strechu zahrnute? Ja idem dat jednej firme cez tyzden projekt s vykazom, tak by mi pomohlo mat predstavu. Plochu strechy mame 200m2, jednoduchy A tvar, 35% sklon.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@palinoka všetko čo si uviedol je v cene, tepelne izolácie neviem čo presne myslíš lebo čo sa týka hrubej stavby tak tam sa tepelná izolácia dáva len styrodur ako šalung pri základoch a ipa je nejakých 300€ aj s penetrakom(záleží či máš v jednej alebo v dvoch vrstvách) alebo ešte môže byt zateplenie venca alebo prekladov. Ale to je naozaj veľmi mala položka oproti tej celkovej sume. Lepšie bude keby si sem hodil čo ti presne nacenili v tej cenovej ponuke. Niekto berie hrubú stavbu napríklad len obvodové steny a nosné bez priečok. Osobne na tvojom mieste keby som by som si dal urobiť zvlášť základy, potom zvlášť vymurovať steny a zvlášť strecha. A ver tomu že tá to vyjde lacnejšie ako keby to máš dať na starosť nejakej firme čo aj tak si len najíma takých živnostníkov a plus si nadhodí slusnú sumu na to ešte plus.
Odpovedať
@leatea v tej cene je na komplet vaznikovy krov, laty a kontralaty, všetok doplnkový materiál, fólia, položenie skridle, oplechovanie komína, odkvapovy systém. Krytina je tam nacenená Terran Danubia evo Carbon, valbova strecha. Plocha strechy je 185m2.
Odpovedať
@palinoka Svojpomocne a kvalitne 100 000 eur. Čiže zohnať si sám materiál a partie. Firmy ťa obabrú. Aj tak potrebuješ svoj stavebný dozor.
Odpovedať
@adiso vdaka, tak to by sme sa mali vmestit do 15tis. Uz len pockat na tu kalkulaciu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@adiso dostali sme cenovu ponuku od jednej firmy na strechu, 206m2 s materialom a pracou 12tis. nasla som ale inu krytinu, tak cakam na jej nacenenie. @palinoka nam oravaci nacenili len pracu a cena je 15tis vratane zakladov a strechy. nie je tam zahrnuta cena za priecky, to mi len dali cenu 14e/m2, kedze niektore budeme presuvat. mame podobny dom.
Odpovedať
@leatea nakoniec budeme realizovať stavbu pomocou dvoch firiem: Cena práce je nasledovná: 1.firma- základy: 4600€ hrubá stavba: 5000€ (bez stropu, lebo bude drevený) 2.firma- strop,väzba,latenie/fólia,krytina(škridľa),žľaby: 4445 Dokopy-14 045€
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@palinoka dobrý deň, môžem vedieť odkiaľ ste? my začíname stavať, ale na východe. Aby som si vedela porovnať ceny. ďakujem Ľubka
Odpovedať
@lubicajanoskova z Oravy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?