Ako stavať dom? Svojpomocne, alebo na kľúč?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte :-) velmi rada si precitam nazory na temu ci stavat dom "svojpomocne" alebo ho dat postavit vacsej firme na kluc(v mojom pripade ma zaujala spolocnost ekonomicke stavby)ak uz mal niekto skusenost s nimi prosim podelte sa :-) .A este jedna otazocka klasicka murovana stavba,nizkoenergeticky dom alebo pasivny.Je toho na trhu skutocne vela a zorientovat sa je pre mna naozaj "mensi" problem. :-( To len tak v hrubom,otazok mam urcite dost,ale zatial takyto zaklad by mi pomohol.Dakujem
Odpovedať
1
2
@archsim Nie je to len cena práce, firmy si zoženú lacný materiál, čo je zisk podnikateľa. Sám si zoženiete materiál tiež s výraznou zľavou. Len netreba byť ovca a hľadať a zjednávať. Najviac sa dá ušetriť návrhom domu,čo sa týka stavby aj prevádzky. Chce to samoštúdium pred stavbou a projektom. Aj preto, že chyby na stavbe sú veľmi drahé.
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp My staviame s partiou zivnostnikov a az na zopar ciastkovych realizacii to robime s tymi istymi. Nakupuju aj material a davaju mi blocky na preplatenie, takze v nasom pripade usetrime vela na zlavach, ktore maju.
Odpovedať
Ta firma, co tu pisala kaktusik007 ma sice peknu stranku domzamilion.com ale ked som si pozrela v OR nazov sro-cky Konsip, tak na foaf.sk mi vyhodilo, ze predosla firma, ktoru ti majitelia vlastnili ma nedoplatky v socialnej poistovni 65 tisic eur, co vo mne napriklad vzbudzuje nedoveru....nepisu tam sice, v ktorych rokoch to vzniklo, ale je zvykom prepisat zadlzenu firmu na nejaku "dobru dusu" a zalozit si novu...my sa tiez rozhodujeme, komu dat postavit dom, tak aby sme sa mohli spolahnut, pretoze mame malo casu na to neustale ich kontrolovat...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
no pri tych story o stavebnych firmach ma stale viac laka stavat svojpomocne. ved ked to pokazit, tak aspon vlastnymi rukami, nebudem nikoho nahanat. ja neviem zohnat normalnych majstrov, takze tiez rozmyslam o svojpomoci.
Odpovedať
to mas tak, bud mas financie na profikov, urobia vsetko tak ako treba, su rychli a presni a myslia dopredu nie az ked narazia na problem, ale su neskutocne drahi co je podla mna spravne. A potom pre nas co na nich nemaju ostanu bud amateri, ktori dokazu spackat cokolvek alebo ako vravis, urobit si to sam aj ked to nebude na 100% ale lepsie ako za to iste niekomu zaplatit. V dnesnej dobe internetu, informacie, postupy a vsetko je dostupne uz len chut a cas treba mat. To nie ako kedysi ked ludia vedeli len to co videli alebo im niekto skusenejsi povedal.
Odpovedať
@nils01 Ahojky, prosím Ťa odkiaľ si, vieš poradiť kontakt na tých fajn živnostníkov? Ďakujem
Odpovedať
@mom3 Ahoj prosím Ťa odkiaľ si, vieš mi poradiť kontakt na tých živnostníkov? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
lepsie je asi na kluc a mas to bez starosti
Odpovedať
@romanesnr dobry vtip :)
Odpovedať
@benco prečo by to mal byť vtip? My sme tiež stavali na kľúč, lebo sme nechceli naháňať majstrov. A keby som sa mala rozhodovať, tak to urobím znova. Vidím, ako stavajú ľudia okolo nás, naháňajú a zháňajú majstrov a nervačia, čo všetko im sprznia.
Odpovedať
Profilova fotka
@ajkava tak ono je tu aj dost ludi co stavali na kluc a nahanaju firmu :)
Odpovedať
@ajkava No hej, len často sú za to na konci toho "nervačenia" odmenený kľudne aj desiatkami tisíc EUR v kapse :) Ja by som povedal, že dnes je domový "boom" ... V dobrých častiach sa skupujú a parcelujú veľké pozemky na priemer 4 áre a stavajú sa tam jednoduché 4 izbové bungalovy ....Často sú realizátori stavby ľudia, ktorý zo stavebníctvom nič spoločné nemajú a len obháňajú majstrov a živnostníkov ... Nakoniec vedia u nás na jednom "lacnom" baráku zarobiť kľudne 30 tis. Eur ... PS: Mne osobne sa páči zlatá stredná cesta ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj nuž ale to sa nesmieš naháňať za najnižšou cenou a musíš si preverovať aj referencie. To nie je investícia do rohlíka.
Odpovedať
@ajkava narazal som skor na to tvrdenie ze je to bez starosti..ale ak mas opacne skusenosti, tak mi nezostava nic ine len ti zablahozelat :)
Odpovedať
@ajkava Hej, v tom prípade je cenový rozdiel ešte markantnejší :) Potom už len záleží na tom, či sa tie tie nemalé prachy oplatí zaplatiť :)
Odpovedať
@benco áno, môžeš mi blahoželať. @lubk0 ako vieš, že nemalé prachy? Mám najradšej, keď niekto píše niečo, čo ani nevie porovnať. Postav dom , kde si zháňaš majstrov, potom si daj postaviť a potom môžeš porovnať. NO a do montovaného drevodomu ako sme stavali my by som určite nešla svojpomocne ani s majstrami pozháňanými kde-kade. Neodsudzuj, čo nepoznáš. Je rozdiel, ak niekto stavia ročne niekoľko domov a ak sa niekto raz za život pustí svojpomocne do domu, alebo zoženie partiu, "čo zostane". Zrejme tak to myslel zakladateľ témy.
Odpovedať
@ajkava Ja neviem, príde my, že po sebe nečítaš :) Ale OK, citujem ťa : "nuž ale to sa nesmieš naháňať za najnižšou cenou a musíš si preverovať aj referencie" S vlastnej skúsenosti viem, že ak sa človek do toho obuje a svojpomocným zháňaním a vyjednávaním ceny dokáže postaviť taký klasický 4 izbový bungalov okolo 120 - 130 metrov za cca 70 percent ceny toho, ako to postavia vôbec najlacnejšie firmy na kľúč :) Ak na toto použijem tvoju "teóriu" kde netreba vyberať najlacnejšie, toto percento bude samozrejme iné a rozdiel bude ešte väčší ... A ja zase najviac milujem mudrlantov, ktorý mi budú rozprávať, kedy mám porovnávať ... To si nechaj pre seba :) PS: Na drevodom si myslím, že sa tu nikto nepýtal, lebo ten si ludia svojpomocne zatial nestavávajú :) V každom prípade tých lepších "zhotoviteľov" drevodomov mám naštudovaných, hlavne ích ceny a teda platí skorej to, čo som povedal pred tým, že rozdiel bude väčší ako 30 percent. Komu to za to stojí, nech sa páči a nikomu to nevyhováram :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@janko111801 ale janko z vranova.. si tu 5 minút aj s cestou a už 5 reklám. prečítaj si podmienky do diskusie. tento štýl - nemajú to tu veľmi radi.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?