Aké sú reálne náklady vs. katalógova cena?

Dobrý deň. Uvažujeme o stavbe. Zaujíma ma vaša skúsenosť či sa rozpočtové náklady s reálnou cenou stavby približujú. Potrebujem vedieť do akej miery mám počítať s cenou ktorá je uvedená v katalógoch.
Odpovedať
:-)
Odpovedať
@ajkaajka2 To je tažke...prečitaj si nejake diskusie http://www.modrastrecha.sk/forum/tema... http://www.modrastrecha.sk/forum/hlad... to je velmi tažka otazka, nikto ti na nu neda odpoved v jednej vete...o rozpočtoch sa tu viedli rozsiahle diskusie..takže treba čitat, pytat sa..diskutovat...
Odpovedať
Profilova fotka
ceny stavebných materiálov sa rôznia. Pri základných {betón, tehla, oceľ} sa rozdiel ceny pohybuje v desiatkach %, pri dokončovacích desaťnásobne. Katalógové ceny počítajú s priemernými, resp. doporučenými cenami podľa použitej kvality. Príklad {prehnaný} dom 100m2 pri celkových nákladoch 50tis eur, ak použijete dlažbu za 10eur je to 2% z ceny, keď za 150 eur je to cez 25% ceny. A tak je to s kotlom {500-3000}, oknami, dverami. Vybrať si podľa účelnosti alebo peňaženky.
Odpovedať
my prevysime naklady oproti katalogovemu rozpoctu aj o 40%. vela veci realizujem inak, pouzivame ine materialy, to co v katalogovom projekte bolo oznacene za standard, my za standard nepovazujeme, niektore polozky v ich rozpocte som nenasla. zalezi od kazdeho preferencii. nase su take, ze ich rozpocet je pre nas nepouzitelny papier.
Odpovedať
Ďakujem za vaše odpovede. :-)
Odpovedať
@ajkaajka2 my sme si porovnavali rozpočet..a zatial sme v každej položke pod rozpočet...avšak realita može byt ina...i ked je to aj podla mna zamer troška..že rozpočet je nadhodnoteny a to je dobre..teda bolo by to dobre...keby bol rozpočet akurat alebo menej tak by bolo zle,,,netvrdim že všetky..ale nie každa banka dava 100% hypoteky a banka sa drží rozpočtu a to si myslim si uvedomuju aj projektanti..ale toto je len moja hypoteza...
Odpovedať
Pre mňa je práve podstatné vedieť, či mám počítať že budem potrebovať viac, nerada by som ostala prekvapená uprostred stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
ono jde o to, jakej mate polozkovej rozpocet. My si teda stavet nechame celej dum komplet jednou firmou a doufam, ze rozpocet bude tak detailni, ze nas pak nenatahnou na spagat. Nicmene pocitam u hr. stavby +-10% a vnitrku to bude slozitejsi, jsem dost narocna
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?