6000 eur za stavbu od základov po strechu. Je to veľa?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte prosim vas mozem sa opytat mam majstrov z okolia kosic,od zakladov az po strechu pytaju 6000euro,cize vytiahnutie murov+mi za tu cenu zalozia aj okna je to drahe?a nahodou lacnych a dobrych strecharov nepoznate z okolia KE?dakujem tina :-)
Odpovedať
1
2
@jalinka Ytong 37,5 cm by som ako obvodovy mur nepouzil ani keby bol zadarmo 8-)
Odpovedať
@doors454 budeme stavat z porfixu
Odpovedať
@jalinka hrubka????
Odpovedať
@anna777 Dobry, mozem poprosit o info ohladom stavbarov? Maju dobre referencie? A odkial su? Dakujem pekne.
Odpovedať
doors454 a ty by si s coho staval?
Odpovedať
@lucka1987 to ste mali super cenu
Odpovedať
@lucka1987 akurát dnes som si dala naceňovať vytiahnutie múrov na náš dom prízemie+deka+poschodie+strecha..materiál kúpime my..majiteľ firmy mi povedal že z kvadry stavajú radšej a rýchlejšie a že tehla bude drahšia tak som zvedavá..
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinka0101 ahoj,mozes mi prosim vysvetlit ako/kde davas nacenit... Este sa v tom nevyznam :-p Mam rozpocet od architecte,ceny su +- ... Jednoducho polozky + ks.m,m2 co potrebujem k danej praci (zaklady,mur,strecha...) poposielam firmam? Dakujem.
Odpovedať
@notremaison ahoj...no v okolí sme si všímali kto kde stavia a popýtali sme si kontakty na murárov, firmy, strechárov..my sme tu taká jedna "dedina"..poznáme sa viacerí takže tak..obvolala som si ich aj ked tvrdia že zatiaľ sa nikto neinformuje že som prvá..že taký boom majiteľov budúcich domov nastane v marci apríli..chlapi si prefotili nejaké pôdorysy..nákresy a tak čakám čo kto ponúkne..refencie mám, prácu vidím..spokojnosť tých ktorým stavali je..takže som zvedavá ako sa cenia...materiál v projekte nacenený nebol..zháňame si sami..tehlu beton železo..a podobne.. no a ty ak si nebudeš zháňať materiál tak potom sa firmám poskytne všetko potrebné z projektu a oni si už všetko zoženú (ale určite si na to nahodia svoje ceny) s tým treba počítať..no a na ponuke ti vypíšu aj cenu prác..ak projekt predostrieš viacerým firmám v okolí o ktorých máš info alebo ste videli ich prácu tak ti dajú viac cenových ponúk..však ak budeš mať tak to tu popíš a tu na ms sa k tomu ľudkovia vyjadria...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinka0101 ,mame to trochu zlozitejsie....sme mimo sk a tak nemozem spehovat :-D robotu majstrov po stavbach. A ze spravit copie podorysov - to ma nenapadlo ..myslela som si,ze vsetok material,m2 ,m3 ktory je uz vypocitany v rozpocte preposlem. Som take splasene trdlo :-D ale ucim sa poctivo kazdym dnom ! Dakujem
Odpovedať
@notremaison ja som si myslela že ste tu na sk..ono v každom projekte sú aj pôdorysy projektu v A4 rozmere a tie som okopírovala a dala tým firmám ..no a oni si podľa rozmerov narátajú cenu práce..napr. za murovanie za debnenie na schody za prípravu a vyliatie deky na poschodí..za osadenie krovu a krytiny na strechu...etc. A vy teda staviate na sk alebo vo francúzsku či kde ste to? lebo tam je asi systém aj cena iná..netuším..ak idete stavať tu na sk kto vám robí dozor nad všetkým..rodina?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzinka0101 sme vo FR a stavat sa bude na SK. Hej,rodina bude dozerat a tiez chceme stavat na fazy. Samozrejme by som brala sadnut si na breh s krajcom chleba a slaninou a sledovala vsetko :-D alebo ukladala tehlicku za tehlickou :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@jancusa2000 mozem poprosit firmu dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?