Menu Forum

2 podlažný holodom do 100 000, podkrovie alebo poschodie

11. máj 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
peto2
Registroval sa 5. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
peto2
Registroval sa 5. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Trnava.
 chcel by som postaviť dvojpodlažný dom v rozmeroch cca 16x11 metrov, do štádia holodomu by som sa ale musel zmestit do 100 000 eur.
teda bez vnútorných dverí, podláh, sanity a kuchyne. staval by som z porobetonu, budem sa snažit svojpomocne, ale na základy, kurenie a strechu bude určite firma,
dolu podlahovka a hore radiatory, elektriku si urobim sam.
este som neurobil nič ani prípojky.
A dalsia otázka je - urobiť hore podkrovie s vikierom a strešnými oknami alebo plnohodnotné poschodie a navrch jednoduchú väznikovú strechu. čo je lacnejšie a čo je lepšie na bývanie
13. apr o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
rebig
Registrovala sa 2. decembra 2013 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 41 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Čadca.
fotoportrét
fotoportrét
rebig
Registrovala sa 2. decembra 2013 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 41 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Čadca.
 My zaciname stavat dom 15x11 a teda rozpocet o par tisic nizsi, a to dufam uz co to aj zariadime emoticon no... druhe poschodie bude so stresnymi oknami, bez vikierov. Tie sme nechceli, zbytocne peniaze navyse. Urcite je lepsie, ked mas druhe poschodie bez sikmin, az vtedy je plnohodnotne. Ide o to, co chces. Nam sa podkrovie paci, aj ked to tie izby dost zoseka asi... Vela stastia pri rozhodovani emoticon
13. apr o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
johnyj
Registroval sa 10. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Okres Prešov.
fotoportrét
fotoportrét
johnyj
Registroval sa 10. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Okres Prešov.
 @peto2 vikier da trosku lepsi vzhlad. Ale ,bude malo svetla co je zle a stoji to viac financii.Takze, odporucam dat stresne okna., Je viac svetla je z nich, ako z fasadnych, a v zime slnko pritopi dom. Na leto to zatemnit.
14. apr o 05:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dbe
2
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 249 príspevkov a 1 inzerát. Má 3 priateľov. Soblahov, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Soblahov, okres Trenčín
fotoportrét
fotoportrét
dbe
2
Registroval sa 23. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 249 príspevkov a 1 inzerát. Má 3 priateľov. Soblahov, okres Trenčín.
  • Už bývam v dome
    Soblahov, okres Trenčín
 @peto2 ahoj, my sme isli radsej do plnohodnotneho podkrovia a potom vaznikovy krov, ako do sikmin. Videli sme to u rodiny, aky mali problem pri zariadovani a omedzeniach, ktore sikminy prinasaju. Na druhej strane, sikminy maju nieco do sebaemoticon
16*11 ak zvolis dve plne poschodia a vaznik, tak mam strach ci sa do 100 000 dostanes
A este jedna poznamka...kurenie nekombinuj...bud podlahovka vsade, alebo radiatory vsade...(velmi vela diskusii tu o tom je a z vlastnej skusenosti odporucam, len jeden druh)
mozno by pomohol podorys
14. apr o 08:46  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bistleice
24
Registrovala sa 30. augusta 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 89 príspevkov a 18 albumov. Má 4 priateľov. Okres Trenčín.
  • Staviam dom
    okres Banská Bystrica
fotoportrét
fotoportrét
bistleice
24
Registrovala sa 30. augusta 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 89 príspevkov a 18 albumov. Má 4 priateľov. Okres Trenčín.
  • Staviam dom
    okres Banská Bystrica
 Najlepsie je poschodie. Podkrovie obmedzuje. Problem z izolaciou, stresne okna dalsi problem...

Ak chces kuk moj album.

A kurenie urcite bud podlahovka alebo radiatory ale nekombinovat,su to len komplikacie naviac.
14. apr o 11:48  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ydn
2
Registroval sa 27. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 173 príspevkov. Okres Kežmarok.
fotoportrét
fotoportrét
ydn
2
Registroval sa 27. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 173 príspevkov. Okres Kežmarok.
 holodom za 100 000 ti predsa postavi aj firma na kluc
14. apr o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
90
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6535 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @rebig až budete bývať, napíšte , asi ste doma strešné okná nemali.
14. apr o 13:43  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tenerifka
Registrovala sa 12. septembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 9 príspevkov. Má 4 priateľov. Kanarske ostrovy, Španielsko.
fotoportrét
fotoportrét
tenerifka
Registrovala sa 12. septembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 9 príspevkov. Má 4 priateľov. Kanarske ostrovy, Španielsko.
 My sme si dali teraz urobit rozpocet viacerym firmam, dnes mam v rukach prvy: 197 000!!!
Dvojpodlazny dom, cca 160m2,v subtropickej oblasti(bez topenia, bez strechy, bez nejakej extra izolacie,obvodove mury tehla, vnutorne betonove kvadre)
Je v tom uz zahrnute vsetko v dome (okrem kuchyne a bazenu), vratane vyvodov na klimatizaciu, okna, dvere, kupelne....ale teda som dost v soku. Dufam, ze tie dalsie stavebne firmy, u ktorych cakame na rozpocet, budu trochu v obraze
11. máj o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to