2 podlažný holodom do 100 000, podkrovie alebo poschodie

chcel by som postaviť dvojpodlažný dom v rozmeroch cca 16x11 metrov, do štádia holodomu by som sa ale musel zmestit do 100 000 eur. teda bez vnútorných dverí, podláh, sanity a kuchyne. staval by som z porobetonu, budem sa snažit svojpomocne, ale na základy, kurenie a strechu bude určite firma, dolu podlahovka a hore radiatory, elektriku si urobim sam. este som neurobil nič ani prípojky. A dalsia otázka je - urobiť hore podkrovie s vikierom a strešnými oknami alebo plnohodnotné poschodie a navrch jednoduchú väznikovú strechu. čo je lacnejšie a čo je lepšie na bývanie
Odpovedať
My zaciname stavat dom 15x11 a teda rozpocet o par tisic nizsi, a to dufam uz co to aj zariadime ;-) no... druhe poschodie bude so stresnymi oknami, bez vikierov. Tie sme nechceli, zbytocne peniaze navyse. Urcite je lepsie, ked mas druhe poschodie bez sikmin, az vtedy je plnohodnotne. Ide o to, co chces. Nam sa podkrovie paci, aj ked to tie izby dost zoseka asi... Vela stastia pri rozhodovani :-)
Odpovedať
@peto2 vikier da trosku lepsi vzhlad. Ale ,bude malo svetla co je zle a stoji to viac financii.Takze, odporucam dat stresne okna., Je viac svetla je z nich, ako z fasadnych, a v zime slnko pritopi dom. Na leto to zatemnit.
Odpovedať
@peto2 ahoj, my sme isli radsej do plnohodnotneho podkrovia a potom vaznikovy krov, ako do sikmin. Videli sme to u rodiny, aky mali problem pri zariadovani a omedzeniach, ktore sikminy prinasaju. Na druhej strane, sikminy maju nieco do seba:-) 16*11 ak zvolis dve plne poschodia a vaznik, tak mam strach ci sa do 100 000 dostanes A este jedna poznamka...kurenie nekombinuj...bud podlahovka vsade, alebo radiatory vsade...(velmi vela diskusii tu o tom je a z vlastnej skusenosti odporucam, len jeden druh) mozno by pomohol podorys
Odpovedať
Najlepsie je poschodie. Podkrovie obmedzuje. Problem z izolaciou, stresne okna dalsi problem... Ak chces kuk moj album. A kurenie urcite bud podlahovka alebo radiatory ale nekombinovat,su to len komplikacie naviac.
Odpovedať
holodom za 100 000 ti predsa postavi aj firma na kluc
Odpovedať
Profilova fotka
@rebig až budete bývať, napíšte , asi ste doma strešné okná nemali.
Odpovedať
My sme si dali teraz urobit rozpocet viacerym firmam, dnes mam v rukach prvy: 197 000!!! Dvojpodlazny dom, cca 160m2,v subtropickej oblasti(bez topenia, bez strechy, bez nejakej extra izolacie,obvodove mury tehla, vnutorne betonove kvadre) Je v tom uz zahrnute vsetko v dome (okrem kuchyne a bazenu), vratane vyvodov na klimatizaciu, okna, dvere, kupelne....ale teda som dost v soku. Dufam, ze tie dalsie stavebne firmy, u ktorych cakame na rozpocet, budu trochu v obraze
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?