Zbúranie časti obvodových múrov a nové základy

Zdravím, kúpili sme pred časom starý dom s krásnou záhradou. Budúci rok chceme urobiť komplexnú rekonštrukciu. Avšak pri kopaní sondy k základom sa zistilo, že staršia časť domu cca. 2/3 pôdorysu má iba tehlové základy do hlbky cca. 50cm. Statik odporúča nové betónové základy. Chceme zachovať charakter stavby a takisto aj pôvodný pôdorys. Najbližšie susedné domy sú vzdialené cca. 30-60m od nášho domu. Lenže dom je umiestnený na jednej strane iba 1 meter od susedného pozemku. Je nejaká legálna možnosť pri zbúraní cca. 2/3 domu a spravení nových základov postaviť nové obvodové múry na pôvodnom pôdoryse v rámci rekonštrukcie, alebo sa budeme musieť s novými základmi posunúť o 2 m a zvyšná 1/3 domu, kde zostanú zachované pôvodné obvodové múry zostane na pôvodnom mieste? Hľadal som v rôznych diskusných vláknach, ale na takúto situáciu som nenatrafil. Chceme ísť čo najviac legálnou cestou. Robiť výstuže pod pôvodnými základmi statik moc neodporúča.
Odpovedať
v ramci tohto planu to je ako rekonstrukcia ak nezburas cele a zachovas podorys ... uz som pocul aj, ze ostali iba zaklady a cast obvodovych, obvodove potom povodne postavili len nove a vnutro prerobene 😄
Odpovedať
Vy mozte postavit novy dom na povodnom podoryse aj keby bol povodny dom postaveny na hranici. Len ked sa zmeni podorys musite dodrzaz odstup 2m od suseda.
Odpovedať
@shadowmilan Ak by zbural cely dom, ale ri novom dome zachova povodny podorys, nemusi dodrzat odstup 2 m od suseda.
Odpovedať
@exponent toz, netvrdil som opak
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?