Zateplenie starého domu svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Co si mysliste o zatepleni domu svojpomocne? mam moznost polystyrenu a co som pozeral postupny nie je to nic tazke, no bojim sa takych detajlov ako prechody na rohoch, pri oknach a podobne... co vy na to?
Odpovedať
1
2
pred par rokmi som robil nieco podobne, cca 200 m2. je to dost roboty, pomocnikov som mal akurat tak na stavanie/rozoberanie lesenia. najprv som si kupil vrece Duocontactu, par platni EPS, sietku, naradie a vyskusal som si to na stene stareho chlieva, ktory som potom aj tak rozmlatil. polystyren by bolo lepsie lepit iba v jednej vrstve a urcite ukotvit aspon na rohoch - pocasiu v poslednych rokoch zasibava a vietor moze mat riadnu silu, tych par kotiev sa da dokupit. na miestach, kam prsi/odkvapkava voda - vstup, strieska nad vstupom a pod. dat XPS - jednu platnu (vyska 60 cm), na terase som nechal vytiahnut aj izolacnu foliu do vysky cca 30 cm a prekryl ju tym XPS. rohy nie su az take hrozne, najhorsie su asi okna, hlavne pri parapetoch - treba dat samozrejme nove parapety - sirku a dlzku vypocitat podla hrubky polystyrenu. neviem, budu sa aj okna vymienat? daval som potom aj stierku so sietkou, bolo ju treba celu trocha prebrusit, predsa len som amater, ale inac to nebolo az take hrozne. na vrchnu omietku som uz potom zavolal majstrov, na to treba aj tak aspon 3-4 ludi naraz. niekde mam aj nejake navody, skusim pohladat :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
hovori sa, ze treba nechat na odbornikov, ale fakt? pozrime sa na panelaky, ktore sa zatepluju, nechcem nikomu krivdit, ale ludia co tam pracuju, vysoku skolu asi nemaju... a to si vazim kazdeho cestneho cloveka na Zemi.. tiez ma to caka a som zvedavy, asi sa do toho pustim sam..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@y2k ahoj. Zateplil si nakoniec sam?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Rád by som to tu oživil po rokoch @y2k @dusantt @dalko @matko291 Tvoj album sledujem, robil si už aj zateplenie? :-) Tiež špekulujem že sa do toho pustím svojpomocne, tie CP čo som dostal sa mi veľmi ťažko prekúsavajú, a momentálne situácia nie je ružová, viac času jak peňazí nazvyš
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore teraz robím sdk a omietky. Chcem si porobiť kúpeľňu a obývačku aby sme mohli prespávať a nechodiť každý deň domov.
Odpovedať
Profilova fotka
@cotibebemore: no ja to mam uz dva roky spravene ale nakoniec som to nerobil sam....nastastie 🤣
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?