Vytlačené lepidlo v škáre

Profilova fotka
Zdravím. Chcem sa opýtať. Prvý raz som kládol dlažbu a sem tam sa mi vytlačilo lepidlo do škáry. Niečo som odstránil ešte pred zatvrdnutím, no stále mám kde tam lepidlo v škáre. Chápem, že odstránenie je možné len mechanicky. Kúpil som si škrabku na škáry, no sem tam mi pri používaní tejto škrabky odštiepilo malý kúsok z dlažby. Nie som nejaký puntičkár a malý 0,5 mm v priemere kúsok odštiepenej dlažby mi žily netrhá, no aj tak by som chcel počuť ako ste čistili škáry pred škárovačkou vy. Ďakujem.
Odpovedať
@matej_mikula na druhy den po pokladke kym nieje lepidlo uplne tvrde zobrat olamovaci nozik prebehnut vsetky skary a povysavat. Tod vse.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejito_zemanito To je dobrý nápad. Ďakujem za radu. Môžem po tom hneď na druhý deň chodiť aj keď lepidlo nie je ešte úplne tvrdé? Posielam orientačné fotky
Odpovedať
@matej_mikula Na lepidle je napisane, po kolkych hodinach je pochodzne. Obkladaci na to vacsinou kaslu a chodia na druhy den.
Odpovedať
@matej_mikula keby si pouzil levelingovy system, tak by si sa nebal po tom chodit. Najjednoduchsie a najrychlejsie je to vycistit tvojou skrabkou pri zavednutom stave. Ak lepidlo vyzreje, je tvrde ako beton a to mozes poskodit i glazuru dlazby.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba použil som aj klinky a spony, len to tak je, že ešte neviem čo si môžem dovoliť a čoho by som naopak ľutoval. Napríklad teraz ľutujem, že som lepidlo neočistil skôr. No nabudúce budem múdrejší aj vďaka radám odtialto. Jemné odštiepenie glazury hold budem musieť teraz už len prekúsnuť.
Odpovedať
Preto vždy cešem lepidlo na obklad a podklad ťahám na tenko. Po načesaní zoškrabnem 1cm od okraja obkladu lep a pokladam. Vždy čisté špáry. Trochu prplačka, chce to cvik, ale za ten čas, čo niekto čistí fugy, mám už aj vyšpárované a umyté.
Odpovedať
@matej_mikula zalezi v akej hrubke sa lepidlo nanasa. A aka je teplota. Ale bezne sa na druhy den uz moze chodit po dlazbe bez toho aby jej to nejak uskodilo
Odpovedať
@matej_mikula To vytlačené lepidlo bolo treba hneď po položení niečím zarovnať - napr. kúskom dreva. Po vytvrdnutí to už pôjde len ťažko vyšpárať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?