Výstavba podkrovia

Ahojte, mám trošku netradičnú otázku. Ide o to, že chceme zhodiť starú strechu, podmurat 3 rady + veniec, krov a nová krytina. Trošku sa nám to naťahuje s povolením, chcela som vedieť čo nám hrozí v prípade, že by sme to urobili na čierno a potom len dovybavovali povolenie, zápis alebo ako sa to robí. Máte s tým niekto osobnú skúsenosť? Akú vysokú pokutu by sme mohli dostať a čo všetko to obnáša? Fakt to potrebujeme urobiť čo najskôr a na úradoch majú nenormálne času a hlavne stále niečo chcú.
Odpovedať
Profilova fotka
@66simonka66 no ono vies, toto nie je ze spravim to nejak a pohoda, toto co ides robit je brutalny zasah do statiky domu a hold, treba stavebne povolenie. Ja viem, ze je to z tvojho pohladu "IBA" avsak je dolezite mat k tomu normalny projekt a prepocty, aby sa nestalo ze potom -- uuuupppsss, padlo...
Odpovedať
@66simonka66 poloz si skor otazku- co potom ak ti to neschvalia a nariadia odstranit ciernu stavbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@66simonka66 záleží, aký rozsah je to . To, čo popisujete by som robil jednoduchým nadvihnutím krovu na ohlásenie.
Odpovedať
@kaktusik007 my máme projekt aj statický posudok aj podané stavebné povolenie, len sa to stále naťahujú, napríklad dnes nám prisiel papier že musíme doložiť nejaký protipožiarný projekt, ďalej musíme dať urobiť hydrogeologicky posudok kôli dažďovej vode v trativodoch,... atď. Chceli sme to robiť ešte tento rok ale s takýmito papierovačkami to nestihneme.
Odpovedať
Máme už doma krov na skladačku vyrobený CNC strojom, krytinu, tehly, železo, komplet materiál a nemáme to kde uložiť. Naťahuje sa to už od decembra minulého roku a my nevieme ako a kde uložiť cez zimu, krytinu a krov. Dnes nám aj na úrade povedali že sa s niektorými vecami ktoré potrebuje stavebný úrad ani nestretli a pritom je to len nadvihnite podkrovia, nemení sa nič ani prípojka vody, plynu, elektriky.
Odpovedať
Máme vydané komplet rozhodnutia od SSD, plynární, telekomunikácií, životného prostredia, projekt, statický posudok, veoliu, vyjadrenie obecného úradu o kanalizácií ale tieto ďalšie papiere nás zasa zdržia. Samozrejme že to dáme vypracovať ale boli by sme radi keby sme to mohli na jeseň už robiť a neverím tomu že to stihneme všetko vybaviť.
Odpovedať
@66simonka66 protipoziarny projekt máš za týždeň hotový. Rovnako hydrogeologicky posudok...
Odpovedať
@megdesign no to dúfam, ale potrebujú ešte nejaký papier zo životného prostredia a naposledy keď sme na nich čakali boli to 3 mesiace a aj to som ich bombardovala telefonátmi a osobne skoro každý týždeň, už mali zo mňa nervy a povedali mi v máji že robia žiadosti zo septembra minulého roka. Tak ja už naozaj neviem. Na začiatku každý hovoril mesiac to a mesiac to a nikto nedodržal lehoty okrem plynárni. Samozrejme že to skúsim všetko vybaviť do jesene ale ak to nestihneme tak už rozmýšľame naozaj aj nad tým urobiť to a potom to doriešiť.
Odpovedať
@66simonka66 uvazuj aj nad tym ze ked to zacnes a uz mas podanu ziadost a to zistia (ci uz nahodou alebo nejaky dobry sused) tak nielenze plati co som napisal ale konanie o stavebnom povoleni ti na dobu doriesenia tohto mozu prerusit. Nehovoriac o tom ze ak ti prikazu pozastavit cinnost a budes stavat dalej vystavujes sa riziku trestneho cinu marenia vykonu uradneho rozhodnutia. Na povolenie trebalo mysliet ked ste objednavali tovar- t.j. ci ho viem pouzit hned alebo ho mam kde uskladnit kedze termin vydania stavebneho povolenia ste stale nevedeli.
Odpovedať
Mozno ste to mali riesit len ohlasenim… § 55 ods. 2 stavebneho zakona. Ale ja skutocne neviem, co je pravda a co nie. Su ludia, co za rekonstrukciu schovaju kompletnu prestavbu, aj s pristavbou atd. a vsetko prebehne hladko. Niekedy je fakt dobre obetovat daku 100vku u pravnika, dat si poradit…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?