Vyjadrenie vlastníka susednej nehnuteľnosti

Profilova fotka
Ahojte, sused nám dal podpísať "Vyjadrenie vlastníka susednej nehnuteľnosti" k prestavbe domu. Potrebuje to on podpísané od nás na stavebný úrad alebo ako to funguje? Vopred ďakujem
Odpovedať
@ivka2711 je to zjednodušenie postupu (preukazanie vôle so zvažovaným zámerom), pri stavebnom konaní. Bezohľadu na to budete stále účastníci konania a aj na fyzickom konaní môžeš podávať pripomienky ak z konania vyvstanú.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav Ďakujem
Odpovedať
@ivka2711 A aj ti ukázal, ako chce dom "prestavať"? Lebo stáva sa, že sused susedovi ukáže nejaký nevinný návrh prestavby, sused s tým súhlasí a potom ten žiadajúci sused podá úplne iný, brutálny návrh prestavby (napr. nadstavenie jedného podlažia) na stav. úrad s tým susedovým súhlasom. Ja by som počkal, až ma úrad osloví, aby som podal prípadné námietky voči navrhovanej prestavbe. Zároveň stav. úrad priloží ten susedov návrh.
Odpovedať
Profilova fotka
No inak to by aj mna zaujimalo, co ma vlastne s domom za lubom. Dufam ste mu to nepodpisali len tak bez toho aby ste videli projekt prestavby
Odpovedať
ja keď som potreboval súhlas od suseda , do súhlasu som dal aj nejaké pohľady stavby a osadenie a tam mi to podpísal.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ano ukazal, na moje vyziadanie, muzovi najprv len o garazi hovoril. Rozmyslala som, ze projekt mu dame podpisat ale neviem ci mi to pomoze Ja mam namietky 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?