Teplo

Zdravím.potrebujem poradiť ohladom kurenia v dome.dom je s palenej tehly a kamena.je cenovo a vyhrevnostou lepsie elektricke kurenie klimou alebo plynove kurenie radiatormi?dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
plynové
Odpovedať
@ivetariso kWh tepla z plynu je cca 2-3x lacnejsi, nez z el.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ona pise o kureni klimou.
Odpovedať
@majkoj Aha, to som prehliadol. Tak v tom pripade podla COP klimy, v priemere to asi vyjde rovnako cca. Akurat ak ma dom vacsie tepelne straty (tzn. bez zateplenia, kedze sa nespomina), tak radiatory prinesu vyssi komfort, nez v kazdej miestnosti fukajuca klima. Vstupne naklady, ak uz existuje pripojka, budu u plynu tiez nizsie. Tak?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetariso sewas , ja kúrim klímou prvý rok , minulu zimu som kúril elektrickou podlahovkou ... Oproti minulému roku mám úsporu za 4 mesiace od septembra 70% na elektrine za kúrení ... Ale k tvojmu dotazu , jaký veľký je dom ? Ako je cleneny ? Koľko klim na komfort by si potreboval ... Toto musíš vyriesit ... Inak kúrenie obyčajnou klímou vs plyn z hľadiska úspory je asi nasledovne z mojich prepočtov : - pri teplote vonku vyššej ako 0 je kúrenie klímou lacnejšie ako plynom ... - pri teplote okolo nuly a do -5 je to cca ako plyn ... - pri teplote pod -8 až -12 je vyššia ako plynom klíma zapína často defrost a žerie viac -15 už žerie jak elektrické podlahovka .. Keď máš malý dom že postacia dve jednotky išiel by som cestou klim ale keďže budú kúriť tak nejaké lepšie s hyper heating technológiou by som pre istotu bral... Keď máš väčší dom členitý a poschodový a dostupný plyn tak by som išiel do plynu... Zober tusku a papier prerataj to koľko by ta vyšli klímy s montážou koľko potrebuješ a potom koľko kondenzacny kotol s prípojkou na plyn keď ju máš neviem ...mňa by jednoznačne lacnejšie vyšli aj dve klimy ale každý dom je iný ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?