Statika priečky

Chcem sa spytat na vas nazor, mozno ma s tym niekto skusenost. Mame otvor siroky 170 cm, co sluzi ako vchod do pivnoce a zaroven na povalu. Uvazujeme, ze postavime priecku s dvoma otvormi pre dvere, jedny do pivnoce, jedny na poval (je to kupeny stary rod dom, takze sa musime trochu prisposobit) ale matematika nepusti a tu je otazka ohladom statiky. Do otvoru 170 potrebujem 68 cm na jedny, aj na druhe dvere (ratame s oblozkou), potom nam ostane 34cm. Je mozne, aby tychto 34cm udrzalo preklad aj zvysok porfixu co bude nad prekladom? Vo finale by boli dvere vratane oblozky od seba 5cm, na to ako to bude vyzerat sa nepytam, viem ze to nebude esteticky ok. Zaujima ma hlavne bezpecnost, prip ine vase postrehy. Vopred dakujem.
Odpovedať
No ja by som to neriskoval a spravil by som to radsej zo sadrokartonu
Odpovedať
@simona__357 bude to v poriadku. Hore nemurujte až na doraz, vynechať medzeru s pružnú výplňou.
Odpovedať
peter0 aj to nas napadlo ale predsta bude to od pivnice odkial pojde dost chladu, tak sa bojim aby tam nebol nejaky tepelny most neskor vlhnutie plesne
Odpovedať
@spiderhst dakujem
Odpovedať
Sadrokartónová priečka vyplnena izoláciou tepelne izoluje ovela lepsie ako priečka z porobetonu ci tehly. Aj sa bojíte vlhnutia, tak dajte parozabranu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?