Spoľahlivý model tepelného cerpadla

Zobraz úvodný príspevok
Mám od potenciálneho dodávateľa cenovú ponuku na 20kW tepelné čerpadlo vzduch- voda značky HotJet, no pred tým ako si ho záväzne objednám Chcel by som sa poradiť, keďže značiek tepelných čerpadiel je veľa, s akým tep. čerpadlom má reálne skúsenosti niekto z tohto fóra. Pre vysvetlenie 20kW cerpadlo potrebujeme preto, lebo má vykurovať starší aj keď dôkladne zrekonštruovaný 2 generačný dom /vymenené okná, zateplené obvodové múry 20cm polistyrenom, zateplené stropy/. Aktuálne ešte kurime pevným palivom /pec na pevné palivo má výkon v rozsahu 20-33kW/. Je potrebné dodať, že máš dom stojí v chladnej liptovskej horskej dedinke, kde je pomerne chladno aj v lete 😉
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Riesit znacku je uplne nepodstatne, pretoze model ktory sa robil pred dvoma a viac rokmi je ok a model ktory sa robi teraz moze byt sunt pripadne opacne..... A este pozor ze sa moze prejavit aj u hocojakej znacky pondelkovy a piatkovy fajrontovy kus... Takze pozrite sa ktora znacka ma k vam najblizsi autorizovany servis a podla toho vyberajte... Ak mate zratane ze potrebujete 20kw tepelne cerpadlo tak urcite nie vzduch voda. 1. Velky hluk na dosiahnutie vyssej teploty 2. Velky priestor pre vonkajsiu jednotku a idealne prekryty kvoli vysokemu uhrnu snehu u vas 3. Mala ucinnost pri minusovych tepotach. Pri teplotach pod -15 drviva vatcsina cerpadiel bezi potom na el. spiralach Kedze mate fotovoltiku tak viete ze v zime tej elektriny vyrobi oproti potrebe minimum a teda vela toho nepomoze a na virtualnu bateriu sa nespoliehajte to je produkt ktory za par rokov skonci u vsetkych poskytovatelov ... Skuste porozmyslat nad zem-voda s tym ze vam spravia dva mensie vrty zalezi ake je podlozie... Ucinnost je ovela vyssia a zaroven nebudu problemy s namrzanim ci priestorom a podobne Osobne mam daikin althermu 2 (vzduch voda) a uz si nepamatam ci 8 alebo 9kw a som spokojny ale byvam pri trnave kde su zimy mierne ....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Upozorňujem na veľmi nekvalitné služby firmy Thermio, s.r.o. zastúpená Milan Hessek. Nikdy si od nich nič neobjednávajte- nedodajú čo sľúbili a servis úplne nulovy- dôrazne neodporúčam- osobna skúsenosť.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?