Servus vospolok, poradite wifi??

mame starsi dom s cca 80cm murmi.. mal som pozicany "repeater(?)" na wifi ale vonku wifina nema sancu - pri zeleznej brane uz vobec..hm.. ...existuje nieco na zosilenie aby to "fungovalo" aj vonku?? chccem do buducna vratnika plus kamery..atd..ked tak diiik ps - tie blbosti s dosahom 130m nemaju sancu
Odpovedať
Profilova fotka
Neporadím. Ja mám starý kamenný dom, múry hrubé 60-70cm. Zo stĺpa na ulici mám kábel privedený do podkrovia (neobytného) a tam mám zapojený wifi router. Celú domácnosť - počítač, Tv, mobily, NB, tablety tlačiarne, všetko pripojené cez wifi. Pokrytie mám aj na záhrade, v altánku, na ulici za bránou. Asi by si potreboval lepší router. Ja mám obyčajný, aký dával Telekom každému, komu zavádzali ADSL internet. :-)
Odpovedať
Daj si router alebo repeater za okno
Odpovedať
Na to chces wifi von? Daj si to ma kabke, tieto veci na wifi su sedlacina
Odpovedať
@sysell to bude vonku behať s káblom na tablete či mobile?? ja mám len kábel a len veľký zobrazovač stále na jednom mieste, no niekto to chce dnes asi i na WC , nie len v altánku či na verejnom chodníku ani nepozrie či nejde auto
Odpovedať
vyskusal som xy routerov od roznych vyrobcov, najlepsia vec na trhu aka existuje je podla mna od ubiquiti, existuje viacero verzii treba si len vybrat tu spravnu, toto riesenie som objavil na hoteloch, velmi dobre pokrytie a uplne bezproblemova prevadzka...
Odpovedať
uqiquity je jedine riesenie na profesionalnej urovni, mam ho v dome a ine by som nechcel. Ano router nestoji 20E ale napr wifi bunka 80E. Objednas si cez net 3ks a nakonfigurujes, ked bude OK nechas tak a ked budu stacit 2ks ,tak jeden vratis do 14 dni bez udania dovodu ;-) Naplanuj si zapojenie, pritiahni si kabelaz a az potom napajaj, tuninguj a reklamuj :-D
Odpovedať
@jurajcjurajgmailcom niečo od Mikrotik
Odpovedať
@jurajcjurajgmailcom toto mám doma a som spokojný, ak budeš chcieť pokryť ďalšiu oblasť alebo poschodie domu, dokúpiš ďalšie a spáruješ :-)
Odpovedať
diky moc za vsetky rady... a pekne sviatky prajem.. ..osobne som zastanca "kabla" ale este nemam prehlad o veciach ako su kamery popripade aj zvoncek, uz mam termostat na sms ale vidiet ci naaaahodou niekto nema lepkave palce a podobne, nie je od veci.. idealne by samozrejme bolo mat vsetko napriklad v nejakej aplikacii na iphone, z ktorej by som si to vedel kontrolovat aj z prace mimo bidliska >> preto som myslel, ze wifi :-) na wc urcite nie ale poznam takych, co to vyuzivaju ;-)
Odpovedať
tak medzi sviatkami kus oddych a surfovanie mi ukazalo aj 3G/4G vonkajsie kamery, niektore so solarnym panelkom atd. tu mi staci SIM karta, popripade 1 kablik ale su aj nabijacie kamery, Mate skusenost s takymito kamerami?? diiik P.S: ..neviem, ci by som uz nemal zmenit nazov debaty
Odpovedať
Nákup všetko od tohto výrobcu a ti garantujem, že nebudeš mat problém s ničím. Ja to mam všetko doma a funguje to na 100 % Počiatočne náklady sú síce drahšie, ale stoji to zato. https://www.alza.sk/ubiquiti-unifem-s... https://www.alza.sk/ubiquiti-unifem-u... https://www.alza.sk/ubiquiti-unifi-vi... https://www.alza.sk/ubiquiti-unifi-co...
Odpovedať
Profilova fotka
UNIFI wifi je super, mam doma aj v práci a spokojnosť,
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu on chcel pokial som pochopil tie rkomponenty na wifi a to jelespei na kabel bez debaty @dominik98 neni to rpe amaterea trochu overkil riesenie? nie som ziadny odbornik ale sam nechapem co to vlastne je. CO robi ta getaway? kde pichne viac kamier? do coho?
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik98 @rkorba Ahojte, potrebujem poradiť od vás. Router si chcem dať do technickej miestnosti k tomu dajaky switch a z toho potiahnuť káble do dvoch detských izieb a obývačky pre telku.Ak chcem použiť tie hríbiky od Ubiquity pre silnejší wi-fi signál v celom dome , musí sa potiahnuť patch kábel zo switchu tam ,kde chcem mať ten hríbik? funguje to takto? dobre to chápem? Chcem dať aj von ku garáži ,aby bol signál aj na dvore a v záhrade. ďakujem
Odpovedať
@igorkoo Ano presne tak.
Odpovedať
@igorkoo tahaj rovno dva sietove kable, ja som sa tak napalil a potiahol len jeden. Moderne wifi potrebuju koli prenosovej kapacite 2 kable.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba @dominik98 vďaka ,a mám potiahnuť všade dvojicu káblov alebo len k tým hribikom.
Odpovedať
@igorkoo pozri si tebou vybrate zariadenie a podľa manualu sa rozhodni
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?